164 ігор за 2019 рік

Думки за минулий 2019 рік. Після кожної партії я намагаюся відзначати на BGG в які я зіграв настільні ігри. Правда тільки влітку став записувати більше інформації - кількість гравців, хто скільки набрав ПО, черговість ходу, перше знайомство або є досвід, переможця і тривалість партії.

У 2019 я зіграв в 164 гри (189 з урахуванням доповнень), це близько 420 партій, частина з яких припала на онлайнові сервіси з настільними іграми. З 164 ігор в половину я зіграв лише один раз. Досить часто траплялися «слабкі» і не «цікаві» ігри, хоча вистачало тих, в які я хотів би зіграти більше партій. Нижче алфавітний список з зіграними іграми.

7 Steps, 7 Wonders, 7 Wonders Duel, Adrenaline, Alchemists, At the Gates of Loyang, Attika, Automobiles, Azul, Azul: Stained Glass of Sintra, Bärenpark, Battle for Rokugan, Battle Line, Between Two Castles of Mad King Ludwig, Blood Bowl: Team Manager – The Card Game, Bobot, Braggart, Brass: Birmingham, Bruges, Cacao, Can't Stop, Carcassonne, Carpe Diem, Carson City: The Card Game, Castle Rampage, Chinagold, Circle of Life, City of Spies: Estoril 1942, Claim It!, Clank!: A Deck-Building Adventure, Clans of Caledonia, Coal Baron: The Great Card Game, Codenames, Codenames: Duet, Codex: Card-Time Strategy, Coloretto, Colt Express, Comparity: USSR, Concordia, Cottage Garden, Descent: Journeys in the Dark (Second Edition), Detective: A Modern Crime Board Game, Deus, Dice Forge, Dice Throne: Season One, Downforce, Dragon Castle, Dream Home, Dungeon Roll, Eminent Domain, Evolution, Fabled Fruit, Fantasy Realms, Firenze, First Class: All Aboard the Orient Express!, Flamme Rouge, Fleet: The Dice Game, Flick 'em Up!, For Sale, FUSE, Gizmos, Grand Austria Hotel, Guildes, Guildhall, Gyges, Hanamikoji, Imhotep, Imhotep: The Duel, Istanbul, Istanbul: The Dice Game, Jaipur, Jump Drive, Just One, Kanagawa, Kingdomino, La Isla, Las Vegas, Lewis & Clark, London (Second Edition), Loony Quest, Lords of Xidit, Lost Cities, Love Letter Premium, Luna, Macao, Machi Koro, Medieval Academy, Memoir '44, Morels, My Little Scythe, Mystic Vale, Mythos Tales, Nauticus, No Thanks!, Not Alone, On Tour, Oregon, P.I., Palm Island, Pandemic: Fall of Rome, Pandemic: The Cure, Patchwork, Penny Press, Ponte del Diavolo, Port Royal, Power Grid, QANGO, Quantum, Raiders of the North Sea, Rajas of the Ganges, Red7, Reef, Rhino Hero, Roll for the Galaxy, Royal Defense, Russian Railroads, Sagrada, Scythe, Seasons, Secret Hitler, Sherlock Holmes Consulting Detective: The Thames Murders & Other Cases, Sherlock: Death on the 4th of July, Siam, Snowdonia, Spexxx, Spot it!, Star Wars: X-Wing Miniatures Game, Steampunk Rally, Stone Age, Sub Terra, Super Motherload, Super Tock 4, Sushi Go Party!, Sushi Go! , T.I.M.E Stories: A Prophecy of Dragons, Taluva, Targi, Teotihuacan: City of Gods, Terraforming Mars, The Builders: Antiquity, The Castles of Burgundy, The Castles of Burgundy: The Card Game, The Great City of Rome, The King's Guild, The Mind, The Oracle of Delphi, The Palaces of Carrara, The Speicherstadt, The Voyages of Marco Polo, Thurn and Taxis, Torres, Trambahn, Troyes, Twice As Clever, Tzolk'in: The Mayan Calendar, Ulm, Underwater Cities, Valletta, Via Nebula, Viticulture Essential Edition, Völuspá, Way of the Dragon, Witty Bananas, Мистериум.

Чим мені запам'ятався минулий настільний 2019 рік. Я став більше купувати настільних ігор (дружині це категорично не подобається), при цьому я став робити акцент на язиконезалежних іграх (або на іграх, де мінімум тексту). Польські версії ігор значно дешевше англійських і локалізованих ігор. Я найчастіше замовляю в настільному інтернет-магазині Geekach Shop польські версії ігор, особливо помітна різниця в ціні на Kemet. Як виглядають польські гри, можна подивитися в моїх розпакуваннях на ютуб каналі . Правда не вистачає часу, щоб зіграти в усе куплене.

Якщо брати загальну тематику, то у нас дуже зайшли детективи - Detective: A Modern Crime Board Game, T.I.M.E Stories: A Prophecy of Dragons, елементарно 3 справи, Sherlock Holmes Consulting Detective, Mythos Tales. Вже на початку цього року я зіграв в Chronicles of Crime (Місце злочину) і планую купити хоча б одну гру з серії Exit. Розмовні дедуктивні ігри добре скрашують час між складними іграми, але питання в тому, подобається вам збиратися заради певної гри кожен раз чи ні.


Detective: A Modern Crime Board Game

Detective: A Modern Crime Board Game – дуже крута гра на розслідування справи, де необхідно за обмежений час вибирати між зачіпками, конспектувати, вводити отримані відомості на спеціальному сайті, а так само досить багато гуглити, так як сюжет спирається на ті чи інші історичні події і локації. У базовій версії гри 5 справ, які переплітаються загальною сюжетною лінією. Тому не варто робити як ми, грати з проміжком в місяць між справами забувши імена та іншу інформацію по пройденим справах. Гра крута і я її рекомендую. Тим більше мені гра сподобалася тим, що, граючи вчотирьох або вп'ятьох у кожного буде своя активна роль. Враження з ігротек - 71, 73 и 74 .

T.I.M.E Stories: A Prophecy of Dragons

T.I.M.E Stories: A Prophecy of Dragons - для нас це була третя і остання гра в цьому циклі. Якщо TIME Stories: The Marcy Case , може в нових частинах все було куди цікавіше, але нам подобаються детективи без боїв, хоч фінальний бій в TIME Stories: A Prophecy of Dragons був поставлений цікаво.

Елементарно

Елементарно - це маленька карткова гра, до години ігрового часу. Гравці отримують по кілька карт і вирішують - скинути карту в закриту або розіграти як зачіпку цієї справи. Потім гравці обговорюють побачене і відповідають на питання. Ми на початку зіграли в Елементарно: останній дзвінок і гра нам категорично не сподобалася, ми не змогли набрати правильних відповідей навіть на найгірший результат і вже вирішили поставити хрест на циклі, але зігравши інші частини, в цілому нам гра сподобалася. Можна прочитати про моя думка про гру з ігротек 68 , 71 і 72 . Чекаю, коли вийде ознайомитися з новими справами.

Sherlock Holmes Consulting Detective

Sherlock Holmes Consulting Detective – велика текстова гра, де іноді треба користуватися картою Лондона. У 2019 ми зіграли удвох (з мого досвіду, у нас тільки текстова гра на велику кількість гравців не заходить, гам і балаган). Зіграли ми середньо, так як не знали, що Шерлок за 5 зачіпок проходить всю справу, а ми близько 20 місць відвідали і це все пішло до штрафу, хоч і дало відповіді на додаткові питання. Гра цікава, але мені вона здалася старою через наступну гру.

Mythos Tales

Mythos Tales - текстова детективна гра у всесвіті Лавкрафта. Для мене ця гра - перероблена і покращена версія Шерлока Холмса, де ти приблизно знаєш скільки у тебе часу для вирішення завдання і все інше. З цієї гри я почав 2019 рік і в соло (я писав про невдалий досвід гри вп'ятьох в ігротекі 58 ) пройшов всі сценарії, грою дуже задоволений, плюс вона дешевша ніж Шерлок.

Влітку у нас були дуже популярні абстракти - Azul, Azul: Stained Glass of Sintra і Sagrada , вони прості, швидкі і дуже красиві. До кінця року я став виявляти цікавість до пригодницьких ігор з фігурками - Descent: Journeys in the Dark (Second Edition), а в цьому році інтерес ще збільшитися, я почав грати у Володар перснів: Подорож до Середзем'я і я планую купити Tainted Grail: The Fall of Avalon. Хочу присвятити кожній такій грі по два місяці, щоб повністю пройти усі пригоди.

Якщо подивитися на мій список ТОП 9 ігор за 2018 рік , то з цього списку ми продовжили з любов'ю грати в Fantasy Realms і Terraforming Mars (тільки в грудні зіграли з останнім для нас додаток "колонії" і знову новий доп - криза), а в Kingdomino я зіграв дуже багато партій удвох і гра мені набридла.

Дивлячись на минулий рік, відразу не виділю найбільш цікаві та яскраві ігри, або я «зажрався» і мене складно здивувати, або треба відразу по гарячих слідах писати про гру. Тому я планую вводити щомісячні звіти з кращою грою місяці і ТОП 3, а вже в кінці року можна буде підвести підсумки спираючись на місячні результати. Зараз не буду присуджувати тій чи іншій грі місце в своєму рейтингу за минулий рік.

Повертаємося до наших баранів. Я не думав, що я зіграю в Scythe, так як гра дуже дорога і на її вартість я можу купити 2-3 не менш цікавих ігор, але мені на ювілей її подарували, за що я дуже вдячний. Гра красива, зі своїми асиметричними елементами, може гратися досить швидко (ми за півтори години вп'ятьох укладалися), але вона дорога. В останній партії грали з доповненням дирижаблі і його зовсім не відчули, тільки я один застосовував ефект від них (правда мені це допомогло виграти, складно за білих швидко вибратися на велику землю), а решта проігнорували властивості доповнення, хоча за ціною додаток як нормальна середня гра.

Підводні міста або Underwater Cities - як багато хто казав -це підводний Марс, але ігри зовсім не схожі. У міста я зіграв лише два рази, але хочу грати ще, мені гра сподобалася. Начебто кожен йде своїм шляхом, плюс конфлікт при розіграші дії, а в кінці не така велика різниця по переможним очкам. Тут тобі і персональні і напівзагальні додаткові цілі з отримання переможних очок, і гонка за досягненнями, асиметричні планшети, повністю різні карти. Мені гра сподобалася, якби гралася швидше, було б ще краще.

Teotihuacan: City of Gods – язиконезалежна міцна євро гра на розміщення робочих, прокачування храмів, будівництво та багато іншого. Гра досить швидко влетіла в ТОП 100, у неї дуже круті компоненти у вигляді плиток храму, є режими, щоб додати грі варіативність і різні стартові умови. У грі купа всього і для порівняння, я її купив в три рази дешевше, ніж Серп. Єдиний мінус, гра тривала і за минулий рік я тільки один раз в неї зіграв.

Ігор багато, кожному подобається своє. Наприклад, в офісі найпопулярнішою грою стала Loony Quest , але це скоріше через специфікації з ким я грав (дизайнери) . One just - стала кращою грою в слова і ми досить часто в нею грали. Дружині більше подобається азарт і для неї найкращою була гра - Istanbul: The Dice Game , хоча старша її версія у нас в компанії не дуже зайшла, навіть з двома доповненнями (якщо уважно подивитися на мої звіти з ігротеки, то немає ігротеки 66, так співпало, що з 4 ігор, 3 нам не сподобалося і я тричі не зміг дописати звіт і він так і висить).

У планах грати стільки ж або більше, а головне заповнити пропуски з іграми з ТОП 100 BGG. Новий рік я вже почав зі знайомства з Chronicles of Crime, Everdell, Hansa Teutonica і The Lord of the Rings: Journeys in Middle-earth. Ну і головне, регулярно писати і творити цікавий контент,

4
Отправить ответ

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
HawksМаксCattman Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Cattman
Guest
Cattman

Ого, нічого собі, 420 партій за рік! Крутяцький результат, великий респект! Заздрю білою заздрістю! 🙁 До речі, також подобається Гікач, гарний магазин! І які ж молодці поляки, таку кількість ігор друкують, нам можна тільки позаздрити!

Макс
Guest
Макс

Класний звіт. Моїй дружині теж мало подобається, що я купую нові ігри. Потроху витісняю її з її ж полиць
Так тримати ✊