5 color

Підготовка та ігровий процес 5 colors

У грі 5 colors гравці розігрують карти різних кольорів для заробітку переможних очок. Чим більше карт одного кольору на столі, тим більше шанс отримати ПО з цих карт, але якщо їх буде занадто багато - то карти згорять. Уважно стежте за діями інших гравців!

Ігрова колода складається зі 100 карт, по 20 карт кожного кольору (зелений, червоний, оранжевий, синій і жовтий. У кожному кольорі стільки карт таких номіналів 1 (5), 2 (6), 3 (5), 4 (2), 5 (1) и 6 (1).

Карти з ігрової колоди ретельно перемішуються і в залежності від числа гравців деякі карти треба видалити в закриту (нижче в таблиці є пам'ятка) перед початком партії. Кожен гравець отримує на руки по 5 карт.

Гра складається з раундів. За раунду кожен гравець викладе перед собою чотири карти, після чого визначаться виграшні карти і почнеться новий раунд. У грі вдвох чи втрьох можна зіграти до п'яти розіграних карт від кожного гравця (2, 2 і 1).

На початку кожного раунду гравці одночасно викладають перед собою дві карти в закриту, а потім їх перевертають. Після кожного викладання, гравці добирають карти в руку до п'яти. Після чого необхідно буде викласти одночасно ще по одній карті, і потім ще одну, щоб в сумі вийшло чотири.

Після того, як всі карти викладені, визначається домінуючий колір. Якщо карт одного кольору більше, ніж іншого, то гравці відкладають свої розіграні карти даного кольору до переможного запасу. Якщо однакова кількість карт двох або кількох кольорів, то вони всі не враховуються і необхідно перейти до наступного кольору за кількістю.

Так само в грі є такі поняття як «спалах» і «одиниці». Якщо за раунд буде розіграна певна кількість карт одного кольору або більше, то вони всі згорають і не беруть участь в ПО. Так само якщо на столі буде розіграна певна кількість карт із значенням «1», то колір карт не буде враховуватися, гравці відправлять в зону ПО свої карти з одиницею.

ГравцівСпалахОдиницяВидалити
25610
36713
4780
591015

Враження від гри 5 colors

5 colors –швидка абстрактна карткова гра. Після перших партій у мене склалося приємне враження про гру. Єдиний мінус - це оформлення карт, просто колір, назва кольору і число, хотілося б більш красиву картинку. Наприклад, гра на взятки Gorus Maximus має просту механіку, але арт у грі крутий, хоч й досі дорослий.

Під час гри, мені в голову для порівняння прийшла інша абстрактна гра - Linko , в якій було 8 різнокольорових лисичок з цифрами від 2 до 13. Тут же ігровий процес куди простіше, що мені сподобалось, хоча інші гравці, які зіграли в обидва абстракта, не розділили мою думку.

З іншого боку, цю гру можна порівняти з Las Vegas . Ризикуй, іди ва-банк розігруючи карти одного кольору з великим номіналом, сподіваючись, що даний колір не згорить, а ти отримаєш все. Так в одній з наших партій один гравець ризикнув, і в підсумку набрав 33 ПО, проти 13, 17, 18 у інших гравців.

В іграх з числами необхідна практика, щоб побачити, як діє вся ця кухня і що краще робити в той чи інший момент часу. Так, наприклад, після трьох розіграних карт на столі може бути складно перебити лідера, накидавши одиниці або карти потрібного кольору для спалаху.

На чотирьох гра виходить більш прораховуванною, так як всі карти беруть участь в грі і рано чи пізно всі карти зіграють. Так можна залишати на майбутнє карти з великим номіналом і потрібного кольору. Коли основна їх частина вийде з гри, у вас буде шанс отримати багато ПО, так як цей колір в спалах не заженуть, головне домогтися домінування.

Любителям абстрактів, цифр і ризику, ця маленька настільна гра 5 colors повинна сподобатися. Були б карти розподілені по-іншому, може можна було б запозичити механіку і зіграти картами з іншої гри, як я це описав в огляді на the mind.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of