Linko

Клуб любителів лисичок вирішив зібратися за столом, щоб вирішити, хто з гравців швидше за всіх розіграє свої карти з руки. Гравці намагаються викласти на стіл з руки максимальну кількість карт. Кожна викладена карта принесе гравцеві у кінці гри 1 очко, кожна карта у руці - відніме 1 очко.

Підготовка до гри Linko

Наймолодший гравець отримує карту активного гравця, він починає гру. У грі 104 основні карти - 8 кольорів з номіналом від 1 до 13 і 5 карт з джокером. Перемішайте усі карти, отриману колоду покладіть у центр столу. Роздайте кожному гравцеві по 13 карт і викладіть верхні 6 карт з колоди в один ряд, горілиць. Власне, і це і є вся підготовка до гри, роздав карти можна починати грати.

При грі удвох у кожного гравця на руці буде по дві карти джокеру, але при цьому з'явиться «віртуальний» третій гравець, якому необхідно у відкриту роздати 13 карт без джокерів. Більш детально як грати в дуельний режим, можна прочитати в додаткових правилах на BGG.

Як грати у Abluxxen

Гравці роблять свій хід по черзі, за годинниковою стрілкою. У свій хід активний гравець викладає на стіл перед собою, горілиць, одну або кілька карт одного номіналу. Якщо у гравця вже є на столі раніше зіграні карти, то нові кладуться поверх попередніх - так, щоб всі зіграні карти гравця було видно. У свій хід можна грати карти будь-якого номіналу, не звертаючи уваги на номінал раніше зіграних карт.

Коли гравець викладає карти, він порівнює кількість щойно зіграних карт з кількістю верхніх карт у всіх інших гравців, починаючи з сусіда зліва. Якщо карти інших гравців мають менший номінал при рівній кількості, то їх можна вкрасти, якщо немає - хід гравця закінчується.

У випадку з крадіжкою може статися одна з трьох подій. Активний гравець може забрати до своєї руки верхні карти гравця, чий номінал менше його. Якщо він вирішив не брати карти до руки, то господар карт вирішує долю своїх верхніх карт - забрати їх у руку або відправити до скиду й взяти таку ж кількість карт з ринку.

Наприклад. Гравець Фокс розігрує дві карти «12», а зліва у лисиці Патрикеевні дві «10», а ще далі у Кіцуне дві «3». Фокс забирає на руку дві «10», щоб надалі розіграти ще більше карт «10», а карти Кіцуне не бере, тому вона вирішила скинути свої «3» і взяти з ринку джокера і «9».

Карту джокера можна грати разом з іншими картами (джокер вважається такою ж картою) або самостійно - у цьому випадку джокери вважаються як найстарші карти (пара джокерів старша пари «13»).

У кінці свого ходу активний гравець передає карту активного гравця наступному за годинниковою стрілкою гравцеві. Гра негайно закінчується, коли у будь-якого гравця в руці не залишилося карт або, коли закінчилися карти на столі і у колоді. Кожна карта на столі приносить гравцеві 1 переможне очко, а на руці - забирає 1 ПО. Гравець, який набере найбільшу кількість ПО - перемагає.

Враження від гри Linko

Настільна гра Linko або Abluxxen, абстрактна карткова гра до 30 хвилин з простими правилами і швидкою підготовкою до гри. Якщо згадати популярні карткові абстракти, то у голову приходить тематика тварин. Abluxxen - лисиці, корова 006 - корови, на плаву - вівці, Coloretto - хамелеони, котемсіті - коти, і так далі. Мені правда з цього списку більше імпонують хамелеони, у свій час я дуже сильно на них підсів.

Перші враження від гри Linko ви можете прочитати у моїх звітах ігротека 43 і ігротека 44 . Щоб відчути гру необхідно кілька партій, благо гра досить швидка і не вимагає додаткових маніпуляцій з підготовкою. Начебто правила прості і вміщаються на одну сторінку, але краще відчути ігровий процес.

Що стосується кількості гравців. В першу партію ми зіграли вп'ятьох, і гра мені здалася вкрай агресивною, поки до гравця дійде хід, 4 рази можуть вплинути на його раніше викладені карти на столі, а це удар по переможним очками. У підсумку тільки гравець, який розіграв усі карти залишився у великому плюсі, а у решти гравців був мінус в ПО або незначний приріст.

При грі вчотирьох гра мені здалася більш збалансованою, хоча вона була вже другою для нас і на досвіді ми грали краще. Головне, щоб гравці грали різну кількість карт у свій хід, щоб не наразити свої карти на крадіжку і не скинути противнику карти, щоб він взяв більш кращі з ринку. Кажуть, гра досить добре грається на двох, тоді гра проходить у дуельному режимі і необхідно використовувати третього гравця «примару». Як на мене оптимальна кількість гравців 3-4 для цієї гри.

Щоб досягти успіху в Abluxxen необхідна удача і правильно оперувати картами на руці. Іноді краще грати поодинокі маленькі карти, щоб їх вкрали і посилитися картами з ринку або навпаки зіграти карти так, щоб вкрасти чужі карти, номінал яких присутній і у вас в руці або щоб позбавити явного переможця переможних очок.

При цьому не відомо, коли саме гра закінчиться, у своїх партіях переможець викладав відразу 5 або 6 карт і гра відразу закінчувалася. Тому варто стежити за картами у гравців на столі і підраховувати який номінал закінчився, а яких карт ще може бути багато у колоді.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of