Archaeology: The Card Game швидка карткова гра на збір наборів однакових карт товару. Тематика даної гри зрозуміла з назви - археологія, гравці повинні зібрати воєдино стародавні цінності, щоб здати їх у музей. Карти товарів археологи отримують з ринку, з гробниць і при розкопках. Найголовніше в цій грі встигнути зібрати набір і здати його до музею, в Єгипті не спокійно - багато злодіїв і піщаних бур, які можуть зазіхнути на вашу колекцію.

Підготовка до гри Archaeology: The Card Game

Хоч дана гра і швидка, але підготовка до гри, мене кожен раз пригнічує. З початок необхідно взяти ігрову колоду карт і прибрати з неї карти «злодій», «піщана буря» і «карта», перемішати колоду, викласти на поле у відкриту 5 карт (ринок), роздати в закриту кожному гравцеві по 4 карти і сформувати в закриту три групи карт (гробниця).

Одна група карт складається з 3 карт, друга з 5 і третя з 8. Щоб взяти групу карт необхідно у свій хід гравцеві показати з руки карту «карта» для першої групи, дві і три карти відповідно для інших груп.

Після всіх роздач, необхідно в колоду додати раніше відкладені карти «злодій» і «піщана буря» у тій кількості, яка написана на картах, «карта», і ретельно перемішати колоду.

Ігровий процес Archaeology: The Card Game

Визначається перший гравець випадковим чином. У свій хід гравець бере карту з колоди і дивиться на неї.

Якщо це карта злодія, він може вкрасти карту з руки іншого гравця.

Якщо це карта піщана буря, усі гравці, включаючи активного повинні скинути половину своїх карт на ринок у відкриту, після чого активний гравець тягне нову карту з колоди.

Якщо гравець дістає будь-яку іншу карту з колоди, він може зробити незліченну кількість обміну між своїми картами з руки і відкритими картами на ринку, за допомогою картки «карта» взяти набір карт з гробниці і зарахувати переможні очки з відправлених товарів у музей.

Що вдає із себе карта з товаром - зображення коштовності, підказка по кількісті цих карт у колоді, купівельною вартістю коштовності і скільки гравець отримає ПО при здачі певної кількості карт цього типу.

У кінці свого ходу гравець може відправити будь-яку кількість однакових товарів для зарахування ПО, ці товари в наслідок не можна буде вкрасти за допомогою злодія або втратити через піщану бурю. Найкраще здавати максимальний набір товарів у музей, в подальшому не вийде додати карти для отримання більшої кількості ПО. Здати у музей - це значить, що гравець кладе на стіл перед собою карти лицьовою стороною вгору, кожен наступний з кутом повороту в 90 градусів.

У 70% випадках хід гравця проходить за 10 секунд, він бере карту, каже пас і хід переходить наступному гравцеві. Гра закінчиться, коли повністю спорожніє ігрова колода і гравці по черзі розіграють карти з руки.

Враження від гри Archaeology: The Card Game

Настільна гра Archaeology: The Card Game дуже азартна і весела, з простими правилами, яка підійде як двом гравцям, так і чотирьом. Свого часу ми часто в неї грали з дружиною на двох. Зовні карти виглядають не дуже, я грав у ПНП версію з редизайном, але випущена в 2016 році нова версія має більш кращий вигляд, про неї я напишу трохи пізніше.

Головний мінус гри - це марудна підготовка, потрібно перебирати усю колоду, діставати непотрібне, потім тасувати, роздавати і ділити на різні групи, потім додавати раніше відкладені карти і знову тасувати.

Інша проблема - це удача, якщо тобі будуть приходити тільки карти з номіналом 1 або 2 ти не збереш переможний набір карт і на ринку особливо не обміняти свої карти на дорогі набори. Перший гравець, який використовується карту «карта» зможе взяти 3 карти, а це досить вагомий шанс на отримання ПО.

З іншого боку, інші гравці можуть обкрадати явного переможця, щоб не дати йому набрати якомога більше ПО або того гравця, який набрав з ринку дорогих товарів. Гравець, який другим зможе зібрати набір для отримання доступу до гробниці отримає велику перевагу, а вже розікрасти найбільшу гробницю на 8 буде вкрай складно. Можливо тільки до самого кінця гри гравці почнуть скидати карту для гробниці і то не завжди, щоб не дати перевагу розкрадачу. Якщо ти самий останній гравець, то можна спробувати зібрати набір «карт», але для цього доведеться з ринку купити цей набір за 6 або 9 монет, а значить доведеться до останнього зберігати карти в руці з великим номіналом чи багато маленьких, але тоді варто боятися бур і злодіїв.

Найкраще в гру грати в більшому складі учасників, тоді дуже весело проходить стадія з піщаною бурею, тоді на ринку якій тільки товар не знайдеш. Гра дуже азартна, фанова і в неї варто зіграти заради ігрового процесу, вона компактна - складається тільки з карт і її можна взяти куди завгодно, але при цьому вона дуже агресивна і рандомна. У всіх компаніях, де я грав вона подобалася, хоч гра досить стара і її складно знайти. Тому краще придивитися до версії Archaeology: The New Expedition, де відбувся перерахунок цінностей карт, ввели нові механіки і гробниці, а самі карти стали виглядати куди як красивіше.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of