Archaeology: The New Expedition

Archaeology: The New Expedition - це не доповнення до настільної гри Archaeology: The Card Game , а повноцінна самостійна гра, у якій Філ Уокер-Хардінг додав захист від бурі, нові гробниці і справив перерахунок вартості карт, а головне карти стали куди симпатичніше зовні.

У серії ігор Archaeology гравці намагаються зібрати цінну колекцію однакових старожитностей, для здачі їх у музей. На колекцію гравців можуть впливати зовнішні події, тому ризиковано тримати усі коштовності на руках.

Підготовка до гри Archaeology: The New Expedition

На відміну від попередниці, у новій версії гри підготовка ще трохи затягнулася. Кожному гравцеві необхідно роздати карту тент - це одноразовий захист від піщаної бурі. З ігровий колоди необхідно прибрати такі типи карт: піщана буря, злодій, карта, монументи, якщо грає менше 5 гравців, то помічені карти скарбів для чотирьох або п'ятьох.

Інші карти які залишилися необхідно ретельно перемішати, роздати кожному гравцеві по 4 карти у закриту, а на поле викласти п'ять карт лицьовою стороною вгору - це буде ринок. Далі треба визначитися, який монумент буде використовуватися у даній грі і додати на нього потрібну кількість карт. У решту колоду додати картки з картою і потрібну кількість карт «злодій» і «піщана буря», після чого колоду ретельно перемішати.

У даній грі є шість довгих карт монументів - піраміди, Сфінкс, стародавні руїни, храм, гробниця і шахта. Вибирається одна така карта, на яку кладеться певна кількість карт з колоди. На монументі написано скільки необхідно використовувати карток «карта», щоб отримати на руку карти з монумента.

НазваОпис
ПірамідиНа монумент кладеться три стопки карт по 2, 5 і 8 штук. При здачі 1, 2 або 3 карт «карта» гравець отримає відповідний доступ до монументу.
СфінксНавколо монумента кладеться 15 карт з старожитностями. При здачі карти «карта» гравець називає 2 види скарбів і бере 5 випадкових карт, якщо старовину відповідає загаданого результату, то вона береться у руку.
Стародавні руїниНа монумент кладеться 12 карт, після кожної піщаної бурі з монумента береться 3 карти, і вони формують 3 колоди. При використанні карти «карта» гравець забирає усі карти зі стосу.
ХрамБіля монумента кладеться три стопки карт по 5 одиниць у кожній. При здачі колекції в музей гравець може переглянути будь-яку стопку. Віддавши 2 карти «карта», гравець забирає стопку собі на руку.
ГробницяДві стопки - в одній 8, в іншій 7 карт. При здачі карти «карта» гравець бере 2 карти з однієї стопки.
ШахтаНа монумент кладеться 15 карт. При здачі карти «карта» гравець перемішує колоду карт і відкриває карти горілиць. У будь-який момент він може зупинитися і взяти усі карти на суму менше 5, якщо відкрита карта перевалить загальну суму більше 5, гравець нічого не отримає.

У грі карти зі скарбами, які необхідно здавати у музей. Усього передбачено їх 8 видів, при цьому усі вони доступні тільки на п'ятьох, при грі на чотирьох їх буде 7, а якщо грає менше чотирьох гравців, то тільки 6 видів. Подібну систему додавання нових карт я вже описував у іншому картковому філері про їжу Go Nuts for Donuts.

На кожній карті вказано скільки їх є в колоді, яка номінальна вартість однієї карти, скільки ПО принесе колекція таких карт при певному їх кількості.

Як грати у Archaeology: The New Expedition

Механіка гри досить проста і у більшості своїй гравці будуть просто брати карту і пасувати. Вибирається випадковим чином перший гравець, який на початку свого ходу зобов'язаний узяти карту з колоди, після чого він може обміняти необмежену кількість разів карти між ринком і своєю рукою, отримати карти з монумента здавши певну карту і відправити колекцію скарбів одного виду.

Гра досить азартна і небезпечно збирати у своїй руці багато карт. З одного боку, гравець зможе обміняти свої карти на більш вигідні з відкритого ринку, а з іншого боку неприємності можуть негативно вплинути на гравця.

Якщо на початку свого ходу гравець отримує з колоди карту злодія або піщаної бурі, він показує її всім гравцям і виконує відповідну дію. Карта злодія дозволяє забрати у будь-якого гравця карту з руки, після чого активний гравець робить звичайні дії. Карта піщаної бурі змушує усіх гравців, включаючи активного гравця втратити половину карт з руки з округленням вниз і відправити їх горілиць на ринок, після чого гравець бере наступну карту з колоди.

Якщо у гравця залишилася одна карта на руці, він її не скидає. У даній версії гри у гравців з'явилися тенти, які один раз за гру допоможуть зберегти свої карти від бурі. Гра досить рандомна і хоч ви один раз врятували свою дорогоцінну колекцію, ніхто не гарантує, що до наступного вашого ходу інший гравець не витягне карту з бурею, адже карти замішуються випадковим чином в колоду.

Якщо гравець у кінці свого ходу вирішує відправити карти у музей, він бере з руки потрібну кількість карт і кладе перед собою горілиць, наступну колекцію покладе на них, але вже з поворотом в 90 градусів. Тому у майбутньому не вийде доповнити набір карт для отримання максимальної кількості ПО, якщо хочеш виграй - ризикуй!

Гра завершується, коли колода карт спорожніла. У останнього гравця є шанс зібрати з ринку хорошу комбінацію карт, головне, щоб на руках вистачало карт для обміну.

Враження від гри Archaeology: The New Expedition

Стару версію гри Archaeology: The Card Game вже складно дістати, пройшло більше 10 років, а дана перероблена версія принесе задоволення з новою силою. Головне поліпшення гри - це новий зовнішній вигляд карт, хоч вони не такі гарні, як могли бути, але вони на багато краще, ніж у старій версії гри.

Для варіативності партій додані різні варіанти монументів, що робить гру більш цікавою. Якщо раніше були тільки піраміди і гравці намагалися зібрати дві карти «карта», щоб з новими п'ятьма картами швидко вирватися за очками зібравши хорошу колекцію карт, то нові монументи роблять гру більш різноманітною.

Якщо раніше було небезпечно набирати у руці багато карт, то зараз наявність карти з наметом морально заспокоює, хоч від одного шторму, вона і врятує. При цьому завжди можна або змінювати дешеві карти на більш дорогі з ринку або навпаки віддавши маску набрати дешевші. Чим більше карт у руці, тим простіше захистити від злодія дорогі карти, але при бурі ти більше карт втратиш з руки. Я б додав для намету інше властивість - одноразова захисту або від злодія, або від бурі.

Правила у грі досить прості - береш карту з колоди, при бажанні обмінюєш карти з руки на карти з ринку і зберігаєш колекцію перед собою на столі. Чим менше карт на руці, тим більше часу буде потрібно гравцеві на збір новою дорогою колекції.

Головний мінус гри - це підготовка карт до гри, тому закінчивши партію окремо відкладіть карти «злодія», «піщаної бурі» і «карти», щоб в наступній партії просто перемішати колоду, і роздати потрібну кількість карт кожному гравцеві + на стіл + на монумент .

У старій версії гри ми найчастіше збирали швидкі дешеві набори - 4 карти по одиниці, які приносять 10 ПО, 5 карт - 15 ПО, 5 карт з монеткою вартістю в два - 30 ПО, не забуваючи вже про пару з двох розбитих половинок вази. У цій версії гри стався незначний перерахунок цінності карт і тепер куди смачніше, і цікавіше збирати більш дорогі набори карт, що принесе значно більше ПО в кінці гри, а значить доведеться ризикувати і тримати в руці дорогі карти.

Archaeology: The New Expedition - хороша азартна настільна гра на збір найціннішою колекції стародавніх скарбів. У гру можна добре зіграти як удвох, так і вп'ятьох. Чим більше гравців, тим партія проходить веселіше, є більше карт, а при меншій кількості вас чекає більше неприємностей з боку колоди.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of