Architects of the West Kingdom

Гравці в ролі архітекторів допомагають зробити Каролінгську імперію ще красивішою. На дворі 850 рік, необхідно зводити нові будівлі з використанням ресурсів, помічників і робочої сили, а також докласти руку до будівництва собору, щоб порадувати короля. Суперники не сидітимуть склавши руки і всіма способами намагатимуться перешкодити вам. Кожен гравець може пожертвувати своєю доброчесністю і звернутися за допомогою до злодіїв з чорного ринку.

Для перемоги в грі Architects of the West Kingdom необхідно заробити найбільшу кількість переможних очок. На ПО впливають різні побудовані будівлі, ступінь участі в роботі над собором, рівень доброчесності гравця і колекція рідкісних ресурсів. Протягом всієї гри гравцям потрібно буде приймати багато важливих рішень. Однак, тільки в кінці гри їх чеснота буде оцінена. Кілька закулісних угод, які спочатку здавалися невинними, в подальшому можуть спричинити серйозне покарання. Гра закінчується після завершення будівництва певного числа будівель / собору.

Підготовка до гри Architects of the West Kingdom

У центрі столу розміщується ігрове поле. Перемішується стопка карт чорного ринку і викладається на перший розподіл ринку, надалі верхня карта буде перевертатися і викладатися на третій поділ, так кожну фазу очищення будуть доступні нові ресурси. Поруч з собором викладаються карти з бонусом за участь в будівництві (тільки на п'ятьох будуть задіяні всі карти). Поруч з гауптвахтою викладаються боргові карти, які принесуть мінус 2 ПО в кінці гри гравцеві. В казначейство кладеться 4 монети.

У грі дві унікальні колоди з 40 карт - помічники і будівлі. Карти помічників перемішуються і випадковим чином викладаються лицьовою стороною вгору на 8 порожніх клітин на полі. Карти будівлі перемішуються, кожен гравець отримує по 4 карти, які розігруються по системі драфта між гравцями (одну залишив, інші передав сусідові).

Кожен гравець отримує по персональному планшету і 20 фігурок відповідного кольору. З одного боку, всі планшети однакові, вони відрізняються тільки кольором і картинкою персонажа, а з іншого боку у кожного персонажа з'являється унікальна властивість і свої стартові параметри.

Якщо грати на загальній стороні планшета, то перший гравець починає з 3 монетами і кожен наступний отримує на одну більше. А ось зворотний бік надає зовсім інші умови - хтось починає з боргами, частиною своїх працівників у в'язниці, а у когось вже з самого початку високий рейтинг доброчесності. Наприклад, Фредерік починає гру без працівників у в'язниці, 4 монетами, 7 чеснот, 1 каменем і властивістю (Йому не треба скидати карти будівель під час будівництва собора). Каролайн починає гру з 8 працівниками у в'язниці, 10 монетами, 3 чеснот, 1 неоплаченою позикою, 1 мармуром і властивістю (вона отримує по 1 карті будівлі кожен раз, коли виконує дію на чорному ринку).

Ігровий процес гри Architects of the West Kingdom

У свій хід гравець зобов'язаний розмістити одного свого робочого на ігрове поле з особистого планшета, якщо у нього їх не залишилося, він переміщує одного робітника з поля на свій планшет. Гра завершится, коли певна кількість всіх працівників займуть всі місця на полі з ратушею.

У грі цікава механіка розміщення робочих. Мало того, що гравці починають з 20 фігурами працівників (зазвичай це 5), так кожен наступний розміщений робочий дозволяє отримати ефект за всіх ваших на цій локації (за аналогією з Majesty: For the Realm ). Наприклад, у гравця було 2 робітника на лісопилці, він виставляє ще одного і отримує відразу 3 дерева за всіх своїх робочих.

Щоб не давати противнику отримувати багато ресурсів (в грі немає обмеження на кількість ресурсів), інші гравці можуть за допомогою локації «міська площа» за одного свого робітника і монету до казни захопити всіх чужих робочих з однієї локації.

На локацію ратуші або чорного ринку можна розмістити тільки одного робітника. Коли всі ячейки на ратуші закінчаться, підійде до кінця гра. Робочі з чорного ринку відправляться в тюрму під час фази очищення або, коли всі три місця будуть заповнені.

Щоб не описувати всі можливі дії, я коротко у вигляді таблиці розповім куди можна розмістити фігуру робітника, що дозволить вам проаналізувати, що саме можна робити в грі. При цьому через рейтинг доброчесності можуть бути невеликі обмеження, з низьким рейтингом не можна будувати собор (а він приносить нормально ПО + бонуси), а з високим рейтингом не можна торгувати на чорному ринку (де рідкісні ресурси дістаються дешево). Поганий рейтинг дозволяє менше платити монет в якості податків, а значить деякі дії обійдуться гравцеві дешевше.

ЛокаціяЦінаДія
Кар'єрГравець отримує за кожного робітника по 1 каменю
ЛісГравець отримує за кожного робітника по 1 дереву
ШахтаГравець отримує за кожного робітника по 1 глині + 1 додаткову або за кожних 2 робочих по 1 золоту
Монетний двірГравець отримує за кожного робітника по 1 монеті + 1 додаткову
КазначействоВтратити 2 благодатіЗабрати всі податкові гроші з поля
Королівський складГравець змінює сумарно 2 будь-яких ресурса (дерево / камінь / глина) на 1 просування по треку благодаті або гравець змінює сумарно 3 будь-яких ресурса (дерево / камінь) на 1 мармур.
Майстерня (будівлі)Гравець бере верхню карту з колоди будівель і за кожні 2 робітників ще по одній карті
Майстерня (найманці)2 монети в казну і 2 монети в банкГравець отримує доступну карту найманця відповідно до кількості своїх працівників або з доплатою монетами
Міська площа1 срібло до казниЗахопити всіх працівників будь-якого гравця на свій планшет
Чорний ринок 11 срібло і 1 благодатьОтримати ресурси з малого ринку
Чорний ринок 22 срібла і 1 благодатьВзяти будь-яку карту найманця з поля або з 5 верхніх карт будівель, залишити собі одну
Чорний ринок 33 срібла і 1 благодатьОтримати 4 ресурса
ГауптвахтаВідправити всіх чужих захоплених працівників до в'язниці і отримати за кожного по монеті
ГауптвахтаЗвільнити всіх своїх працівників з в'язниці, повернувши їх на планшет
ГауптвахтаЗаплатити 2 монети податку та 3 в банк або втратити 1 благодію і отримати боргову картуПовернути всіх своїх робітників з планшета іншого гравця
Гауптвахта3 монети податку та 3 в банкРозплатитися за карту боргу і отримати 1 благодать
Ратуша (собор)Скинути 1 карту будівлі з руки і потрібні ресурсиПросунутися в соборі і взяти бонусну карту за будівництво
Ратуша (будівлі)Оплатити ресурси з картиБудинки принесуть ПО і миттєвий ефект зразу або в кінці гри

У грі усе просто, виставляємо робітника, отримуємо ресурс, думаємо яким способом краще отримати ПО в кінці гри. Так як в грі не так багато способів для ПО треба думати раціонально. Багато ПО дає споруда дорогих будинків, високе просування в будівництві собору, трек доброчесності (нижня позиція віднімає 9 ПО, а верхня дає 7 ПО). Так само деякі будівлі дозволять отримати додаткове ПО, якщо будуть виконані умови. Наприклад, у гравця буде більше всіх ресурсів потрібного типу або найманців потрібного виду.

Architects of the West Kingdom

Враження від гри Architects of the West Kingdom

Architects of the West Kingdom євро гра зі своїми фішками - багато стартових робітників, чим більше відправив робітників у локацію, тим краще ефект дії, шкала добродії. Сподобався ефект впливу на інших гравців - просто беремо і забираємо в полон всіх чужих робочих, а потім за винагороду відправляємо їх у в'язницю. Так в одній з партій у мене один гравець захопив в полон 11 моїх працівників з 20 доступних, довелося давати хабар, щоб їх відпустили.

Чим мені подобається гра. У неї можна грати як одному, так і до п'яти гравців (зазвичай в більшості ігор п'ятий гравець додається доповненням, тут відразу все включено). А ще в грі я помітив баланс, в одній партії було набрано 31, 30, 29, 28 і 21 ПО ( ігротека 58 ), а в іншій партії було 31, 28, 27 і 24 ПО.

За дві партії я повністю так і не вирішив, добре чи ні, що в грі передбачений різний стартовий режим - або всі починають в рівних умовах, або з персональними. Починати при рівних умовах мені здалося не цікаво, тому цей режим я так і не випробував, де різниця тільки в стартовому сріблі у гравців. Мене більше бентежить інше питання - позиції на треку доброчесності, не так просто останньому гравцеві наздогнати лідерів.

Візьмемо нашу останню партію, всі гравці завершили гру ніздря в ніздрю, тільки один гравець відстав на 7 ПО. А все через те, що він починав майже з самого низу доброчесності і в кінці гри піднявся тільки до -1 ПО, як всі інші гравці дійшли до самої верхньої позначки і отримали по 7 ПО. Так само з поганим рейтингом не вийде будувати собор, а це шанс отримати норм ПО, хоча якщо всі підуть в собор, то тільки самі спритні зможуть розраховувати на нормальну нагороду, на всіх місць не вистачить.

З іншого боку, в нашій першій грі зміг перемогти гравець без ПО зароблених на благополуччі і соборі, він будував дорогі будівлі. Треба ще грати і проаналізувати карти будівель. Хоча на BGG я бачив п'ять нових додаткових планшетів, які дають нові властивості персонажів і стартові позиції. Треба буде дізнатися точні властивості і зіграти по ним спираючись на оригінальні планшети.

Коли в ігротеці 56 я перший раз поділився думку про гру Architects of the West Kingdom мене тричі запитали, як гра по відношенню до Raiders of the North Sea? У Рейдерів північного моря я так і не зіграв, хоча вже майже все зробив, щоб зіграти в гру, але заочно за правилами вона програє архітекторам. Хоча мій знаковий, який зіграв майже в усе, у що можна було зіграти, каже, що вікінги кращі.

Мені сподобалася гра Architects of the West Kingdom, можливо зігравши десяток партій моя думка про гру зміниться, через невелику кількість способів отримання ПО, а може і ні. Гру рекомендую, вона не складна (в нашій другій партії взагалі переміг новачок), зі своїми приколами, а вже в наступному році обіцяли нову частину даної серії, а ще пізніше третю гру про середньовічне життя.

2
Отправить ответ

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HawksМакс Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Макс
Guest
Макс

де в Україні взяти цю гру???