13 настільних ігор на Гелловін

Гелловін – чудова нагода провести чергові посиденьки з приємною компанією за настільними іграми, занурившись в атмосферу свята. Тут у нас зомбі, привиди, зрадники, вбивстватощо

Дуже коротко без подробиць я накидав свій список із 13 ігор, що першими спали мені на думку. Про половину цих ігор ви могли прочитати в моїх враженнях із ігротек, про інші свого часу я напишу повноцінні огляди.

А в які атмосферні ігри ви б зіграли на Гелловін?

Fury of Dracula

Fury of Dracula – напівкооперативна гра, де один грає проти всіх. Гра заснована на легендарному творі Брема Стокера «Дракула». Свого часу цій книжці вдавалося добряче налякати. «Лють Дракули» – це вже класична настільна гра, що вперше вийшла понад 30 років тому й тепер продається вже третя редакція гри.

Гравець в ролі Дракули переховується по всій Європі від решти гравців, вирощує військо вампірів і збільшує свій вплив. А гравці в ролі мисливців за вампірами повинні вистежити невловимого Графа та знищити його раз і на завжди. На відміну від багатьох інших ігор, коли при затриманні вбивці гра закінчувалася перемогою переслідувачів, тут бій триває до останнього життя. Іноді Дракулі краще зустрітися з противником лицем до лиця й показати свою силу.

Гра досить крута і її вважають однією з найліпших у своєму жанрі (виявлення гравця-вбивці). Головне для цієї гри – це мати час, бо партію може тривати кілька годин.

Містеріум (Mysterium)

Mysterium – кооперативна гра з крутим оформленням карт. Якщо в Dixit гравці конкурують між собою, то тут гравці спільно намагаються вгадати, на що саме натякає привид. Гравець у ролі привида через сновидіння підказує іншим гравцям про персонажа, локації та зброю. Гравці мають 7 раундів, щоб кожен вгадав усі свої персональні цілі, і щоб усі разом викрили вбивцю.

Mansions of Madness (Second Edition)

Друга редакція Mansions of Madness ще сильніше занурює гравців у жахливий світ Лавкрафта завдяки мобільному додатку. Якщо раніше гравці проймалися атмосферою тільки через сценарій, художній текст, то тепер програма додає ще звукового колориту в ігрову партію. Чого варті тільки прочитання тексту та інші звукові ефекти.

Завдяки додатку гра стала ще варіативнішою, і тепер кожна партія підготовлюється із ще більшою випадковістю. Себто, ігровність, неповторюваність кожної партії неймовірно зросла. Ви вибрали певних персонажів і гра підлаштувалася під них, вводячи їх безпосередньо в художню складову. Дуже цікава гра, рекомендую спробувати.

Betrayal at House on the Hill

Betrayal at House on the Hill – напівкооперативна гра, що навмання згенерує сюжет партії й вибере, хто ж з гравців буде зрадником. У грі 50 сценаріїв, кожен сценарій вибирається грою залежно від наявності тих чи інших кімнат у будинку та знайдених предметів.

Першу половину гри гравці спільно досліджують будинок, знаходять різні предмети й поліпшують своїх персонажів, а потім спрацьовує певна умова й необхідно переходити до потрібного сценарію. Так, зрадник йде в іншу кімнату, читає свій сценарій і умови перемоги, а решта гравців спільно знайомляться зі своїм завданням місії.

Гра з простими правилами, але випадкова місія робить кожну партію незабутньою. Для ознайомлення з грою є сценарій без зрадника, але в моєму товаристві дуже люблять гри зі зрадником, коли інтрига зберігається до самого кінця й постійно виникає підозра до дії кожного гравця.

Dead of winter

Dead of Winter – гра на виживання у світі, де є зомбі. Гра може проходити як в стилі кооперативу зі складними цілями й умовами виживання, так і в напівкооперативному режимі, коли виявиться, що серед гравців є зрадник. (За механікою гри всі можуть думати, що зрадник є, хоч його може й зовсім не бути).

Група гравців намагається пережити апокаліпсис, адже в кожного за плечима своя унікальна історія й мета, крім загальної. Крута фішка в грі – це повороти долі. Якщо гравець у свій хід зробив певну дію, то спрацьовує сюжетна частина і щось відбувається на вибір гравця. Гра крута, бо тут і зомбі, і зрадник. Для перемоги необхідно виконати загальну й особисту мету, а насамперед вижити (здобути необхідні припаси, паливо, будувати барикади, шукати зброю й багато-багато іншого).

Letters From Whitechapel

Letters From Whitechapel – напівкооперативна гра, де детективи намагаються знайти і знешкодити Джека Різника, поки він не вбив свою наступну жертву. Гра побудована на історії про відомого лондонського вбивцю Джека Різника, який 1888 року очищав місто від повій. Гра складається з 4 розділів із зануренням в атмосферу завдяки листам маніяка.

На початку кожного розділу гравець, що грає за Джека вбиває свою жертву й направляється окружними шляхами до свого лігва. Решта гравців не знають, де ховається маніяк, але намагаються вистежити його. З кожним наступним розділом звужується коло місць, де може бути лігво вбивці, або де і як його перехопити.

Гра дуже крута й проста. Особливо круто грати за Джека, коли необхідно не видати себе й холоднокровно вибирати свої дії, чуючи роздуми детективів і спостерігаючи за їхніми пересуваннями. Це найулюбленіша гра в стилі кота й мишки в нашій компанії.

Arkham Horror

Тут може бути будь-яка гра за творчістю Говарда Лавкрафта – як звичайний Eldritch Horror, так і картівний Arkham Horror. Усі ці ігри наповнені атмосферою творчості легендарного Лавкрафта, зважаючи на те, що перша версія гри з’явилася далекого 1987 року. В іграх необхідно спільно знайти причину жахливих наслідків, що відбуваються в місті Аркгем та околицях. У грі купа атмосферного тексту для повного занурення.

Ігри цієї серії такі популярні й культові, що я про них більше не писатиму. Просто варто спробувати і зіграти хоча б в одну з них. Я більше раджу картівну версію гри.

Gloom

Якщо ви любите сімейку Адамсів або ненавидите людей, то вам обов'язково сподобається ця похмура картівна гра. Гравці беруть контроль над сім'єю, схожою на героїв фільмів Тіма Бертона, й намагаються заподіяти максимальну кількість страждань своїм персонажам. Необхідно завдати багато страждань, щоб зібрати якомога більше смутку перед смертю.

У грі досить незвичайні карти з прозорими полями для накладання однієї карти над іншу. Так само в грі чимало чорного гумору. Я, на жаль, не грав у цю гру, але начебто її планують перевести в цифровий формат і тоді буде простіше в неї зіграти.

Mascarade

Mascarade – хороша гра на велику компанію до 13 осіб з таємними ролями і блефом. Кожен гравець одержує по карті з роллю, що лежить перед ним долілиць. У свій хід гравець може зіграти ефект ролі, дізнатися свою роль або обмінятися картами. Гра схожа на Coup, де виграє той, хто збере 13 монет.

Зміна ролей у вигляді маскараду підходить Гелловіну. Мені один раз довелося зіграти в редизайн цієї гри, що був стилістично оформлений під різну нечисть. І гра значно більше пасувала до Гелловіну – необхідно було збирати душі.

One Night Ultimate Werewol

One Night Ultimate Werewolf – мафіоподібна гра, де замість мафії перевертень. Кожному гравцеві видають таємну роль – перевертень, селюк та інші ролі зі спеціальними властивостями. Вночі перевертні вбивають одного жителя, а протягом дня всі жителі села вибирають підозрюваного для лінчування. Перевертням необхідно скоротити чисельність села до своєї кількості, а жителям знайти і знешкодити всіх перевертнів.

One Night Ultimate Werewolf – швидка і жорстка класична гра для вечірок до 10 гравців. Якщо у вашому товаристві люблять мафію і вас багато, то гра саме для вас! Я лише один раз спробував зіграти в цю гру, і вона нам не зайшла. Можливо, що четверо гравців було замало.

Last Night on Earth: The Zombie Game

Last Night on Earth – напівперативна гра з кількома сценаріями про зомбі в стилі фільмів 80-х. У кожного гравця свій унікальний персонаж зі здібностями. З одного боку, компанія героїв бореться проти орд зомбі, а з іншого – один-два гравці контролюють цих зомбі.

Кожен раунд ділиться на два ходи: один для зомбі, інший для людей. Під час ходу зомбі, відповідальний за них гравець (або гравці) переміщує й атакує вцілілих людей й викликає якомога більше нежиті. Під час ходу людей кожен герой переміщається (або вивчає найближчу будівлю), а також атакує в будь-якому порядку. Гра завершується виконанням переможних умов, заданих сценарієм, або коли маркер на шкалі світанку досягає кінцевої позначки.

Last Friday

Last Friday – напівкооперативна гра по культовому фільму жахів. Гра відбувається в чотирьох сценках. Спочатку, за найліпшими канонами фільму, Джейсон повинен вбити прибулих на озеро людей, а їм треба (своєю чергою) пережити цю ніч жаху. Наступного дня вже маніяк повинен дожити до вечора й тепер він утікає від переслідувачів. А з настанням ночі повторюється перший сценарій і вбивця шукає нових жертв. У вирішальному акті визначається переможець.

Хоч у цій грі жодна сторона невідповідає за переслідування: то маніяк шукає собі жертву, то тікає від них. Загалом гра вийшла не такою крутою, як Fury of Dracula чи Letters From Whitechapel. Хоч в цій грі є і свої атмосферні речі – трупи необхідно закопувати, а для маніяка на дорозі можна поставити капкан.

Zombicide

Zombicide – весела розважальна гра з купою мініатюрок і битвою із зомбі. Гра така популярна, що вийшло вже кілька частин і відгалужень. Zombicide – гра зі сценаріями, і залежно від сценарію є різні цілі. Однак найголовніша з них – необхідно вижити й битися з величезними ордами зомбі. В кінці раунду спеціальні карти пересувають зомбі в напрямку до гравців і додають все нових і нових монстрів.

Zombicide – веселощі, кістки, випадковість та красиві мініатюри. Я грав тільки в найпершу частину, але кажуть, що новіші версії гри ще крутіші, треба буде спробувати.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of