Огляд гри Bubblee Pop + доповнення Level Up!

Bubblee Pop

Bubblee Pop

Bubblee PoP - барвиста швидка дуельна абстрактна гра на 30 хвилин вашого часу з можливістю грати одному в соло режимі. У кожного гравця є своя планета (планшет) на якій може бути розміщено 20 бульбашок (5 по горизонталі і 4 по вертикалі). Кожен хід гравець повинен покласти на свою планету 2 міхура. Кожен раз коли три або більше міхура одного кольору вирівнюються на планшеті в лінію по горизонталі або вертикалі вони лопаються (переносяться з ігрового поля в область переможних очок гравця). Кожна лопнувша куля в кінці гри приносить 1 ПО, а лопнувша лінія запускає ефект бульбашок, кожен колір має свій ефект.

Підготовка до гри Bubblee Pop

Між гравцями розташовується ігрове поле, яке складається з 3 ділянок - нижня і верхня частина мають 20 місць під бульбашки (це особисте поле гравця), середня частина це простір звідки падають бульбашки на поле гравця. Середнє поле заповнюється наступним чином, береться по 2 бульбашки кожного кольору (синій, жовтий, червоний, зелений і фіолетовий) і розташовуються випадковим чином дотримуючись правила - два однакових кольору не можуть бути сусідами не по вертикалі, не по горизонталі і не по діагоналі.

Решту кольорових фішок з бульбашками необхідно помістити в мішок, а так само додати тільки 3 чорних фішки (максимум). У цій грі є як би три рівня складності - легкий, середній і важкий. Рівні залежать від того з якою кількістю чорних бульбашок ви починаєте на своєму полі - трьома, чотирма або п'ятьма, в залежності від цього вибору вони виставляються на поле по різному. Підготовка до гри досить швидка, тому перейдемо до ігрового процесу.

Ігровий процес Bubblee Pop

У свій хід гравцеві необхідно зробити 3 послідовних речі (за винятком самого першого раунду) - доповнити порожні місця на полі з мішка, поміняти місцями дві сусідніх бульбашки місцями і "впустити" 2 сусідніх токену на вашу планету.

1) У свій хід, гравець по черзі дістає з мішка один жетон бульбашки і розміщує його на будь-яке порожнє місце на середній ділянці поля, поки всі 10 місць не будуть заповнені.

2) Гравець може поміняти дві сусідніх по вертикалі або горизонталі бульбашки між собою, щоб надалі скинути їх на свою планету або не дати противнику так легко скинути потрібні йому жетони.

3) Скинути дві сусідні по вертикалі або горизонталі бульбашки на свою планету. Наприклад на минулому кроці ми постаралися в одну лінію поєднати два міхура, щоб після падіння вони утворили лінію з викладеним раніше жетоном цього ж кольору або навпаки скидаємо на свою планету бульбашки, які могли б допомогти нашому противнику, але завжди є шанс, що в свій хід противник дістане з мішка потрібний йому колір фішок.

Як тільки гравець збирає на своєму полі 3 або більше кульки одного кольору, всі вони забираються з поля і переносяться в сторону - в підрахунок переможних очок, 1 кульку = 1 ПО.

В Bubblee PoP можна грати як в повний абстракт, намагаючись просто збирати однакові лінії з жетонів, так і з властивостями кольорів, що робле гру ще цікавіше. Якщо ви утворили лінію з 3 або більше однаковими фішка одного кольору, то спрацьовує ефект цього кольору, тільки чорні бульбашки не несуть в собі ефекту (вони просто займають місце на полі, тим самим ускладнюючи можливість зібрати лінію потрібного кольору).

Червоний колір - ви можете поміняти дві будь-які сусідні бульбашки противника місцями. Наприклад у нього йде вертикальна лінія - чорний токен і два синіх і йому не вистачає ще одного, щоб спрацював ефект і він отримав ПО, а ви берете і міняєте місцями синій з чорним і тепер йому ще складніше зібрати лінію.

Фіолетовий колір - гравець відправляє один свій самий верхній міхур на протилежну сторону в ряд противнику. Щоб запороти переможну лінію або вибити його з гри.

Синій колір - гравець відправляє один найближчий до супротивника міхур з середнього ряду в цей же ряд противника.

Жовтий колір - гравець переміщує будь-який свій верхній міхур в область переможних очок.

Зелений колір - гравець змінює на своєму полі 2 сусідніх бульбашки.

Гра закінчується в двох випадках - на середині поля не може бути виставлений новий пухирець з мішка (мішок порожній) і тоді йде підрахунок ПО у кого більше міхурів в зоні переможних очок той і переміг або гравець не може впустити на своє поле нові бульбашки, щоб всі бульбашки впали і залишилися на полі або зібралися в лінію, тоді він автоматично програє.

Соло варіант надає гравцеві вирішити 20 завдань, де кожна наступна все складніша і складніша, але я цей режим не пробував.

Bubblee Pop: Level Up!

Доповнення додає два нових кольори - білий і помаранчевий. Тепер при підготовці до гри необхідно видалити будь-яких 2 кольори бульбашок, крім чорного.

Помаранчеві бульбашки дозволяють забрати у противника з його зони ПО або з поля одну будь-яку бульбашку і помістити її в мішок.

Білі бульбашки додають один чорний токен в самий низ будь-якого ряду противника.

Як на мене можна було б додати більше кольорів для нових дій або як я бачив саморобний варіант поля для гри 2 на 2, а так це дуже незначне доповнення, хоча дещо й урізноманітнює гру.

Враження від гри Bubblee Pop

Bubblee Pop - швидка абстрактна гра, де потрібно збирати маркери одного кольору в ряд. Мені такі ігри не подобаються, хоча дуже багато людей зараз грає в того ж індікота на комп'ютері, де пересуваєш кристали одного кольору і ряд вибухає, тут же майже аналогічний принцип, хіба що у тебе є живий противник. Я зіграв один раз в базову версію і три рази з доповненням і що я скажу, швидше за все я більше не зіграю в цю гру, тому що це не моє. Так само діставати з мішечка кольоровий картон якось не естетично, я б ці бульбашки замінив на щось більш гладке, об'ємне і приємне на дотик.

Поки для мене найкраща гра з кольоровими кульками це Potion Explosion, там і механіка куди цікавіша, та й самі кульки чого варті. Думаю Bubblee Pop знайде свого шанувальника, але на двох є куди цікавіші ігри. Хоча гра швидка і кожен може її спробувати на boardgamearena. На тій же арені кожен переможний токен складається до свого кольору тому з якогось дива автори гри додатково не про стимулювали гравців до додаткових ПО, допустимо, хто більше в кінці гри зібрав кульок свого кольору, той додатково отримує ПО.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of