Огляд усіх доповнень до гри Cacao – Chocolatl, Diamante, Volcanoes, Big market & Golden temple

Cacao проста сімейна гра на розміщення плиток з активацією робітників. Збираємо плоди какао, продаємо їх дорожче, видобуваємо золото, молимося в храмах, носимо воду, робимо все, щоб ваше плем'я стало найкращим! Всі плитки в грі можна розділити на два види - гравців (однаковий набір, що відрізняється кольором племені) і загальні.

У свій хід гравець виставляє одну з трьох своїх плиток між загальними плитками. Якщо по діагоналі поставлена плитка буде сусідня з ігровою і між ними буде порожній простір, то необхідно докласти між ними загальну плитку. Більш докладно про базову версію гри ви можете прочитати в моєму огляді на Cacao , а зараз поговоримо про доповнення.

Я зроблю акцент на 4 основних розширеннях до гри - Cacao Chocolatl, Diamante, Volcanoes, Big market & Golden temple, хоча до гри є ще купа промок, які можна було отримати на різних виставках. Ці доповнення не додають нові тайли, а замінюють базові, тому тривалість гри сильно не збільшується через додаткові тайли (як це відбувається в Voluspa з її купою тайлів з допів і промок). Якщо до гри вийде ще доповнення і я в нього зіграю, то дана сторінка доповниться новим матеріалом.

Cacao Chocolatl

Дане доповнення включає в себе 4 модуля, можна використовувати, як конкретний модуль, так і все відразу. Модулі - карти, затоплення, шоколад і хатини.

Карти - кожен гравець отримує по 2 однакові карти (в кінці гри зайві карти ПО не принесуть). Якщо раніше гравець вибирав з 2 загальних тайлів, яку плитку треба викласти, то тепер на вибір дається 4 тайла. При цьому два додаткових тайла кладуться на спеціальне поле з допа, і щоб отримати плитку з цього поля треба буде повернути назад в коробку одну видану картку. Після того, як гравець взяв всі потрібні загальні тайли, вся решта зсуваються вправо і на поле викладаються нові.

Затоплення - три нових плитки, які за одну поділку назад по школі води вашого племені дозволяють отримати 4 какао. Вони замінюють одну одиночну і дві подвійні плантації. У свій хід гравець може одним робітником отримати 4 какао, двома - 8, але не можна забувати, що максимум у гравця може зберігаться 5 какао (з бонусним будиночком 8), всі зайві відразу ж скидаються. При цьому, чим вище рівень водоноса у племені, тим більше ПО вода принесе в кінці гри, і навіть один крок назад сильно б'є по переможним очкам гравця.

Шоколад - два нових види тайла по 3 копії кожного, плитки замінюють всі золоті копальні і три ринки з попитом 3. Перший вид дозволяє обміняти 1 какао на 1 шоколад, а другий дозволяє продати за 3 золота какао або за 7 золота шоколад. Взяті плитки шоколаду займають місце какао, тому в племені не може бути більше 5 ресурсів сумарно.

Хатини - 12 двосторонніх хатин, які можуть купувати гравці. Випадковим чином перед партією визначте яка сторона хатини буде активна і викладіть їх по зростанню вартості. У свій хід гравець може оплатити золотом будівництво однієї хатини, сплативши її вартість в банк (в кінці гри витрачене золото додасться до загального рахунку ПО). Хатини можуть принести додаткове ПО, ПО за кількість ресурсів, що залишилися в кінці гри, покращувати курс продажу з 2 до 3 монет за какао, давати зайве какао і т.д.

Cacao Diamante

Дане доповнення включає в себе 4 модуля, які можна використовувати як окремо, так і всі разом, включаючи доповнення та промо. Модулі - дорогоцінні камені, дерево життя, імператор і нові ігрові плитки.

Коштовні камені - це новий вид тайла, маски і ресурси. Підготовка - стандартні храми замінюються на нові плитки під коштовності, 7 токенів у вигляді масок складаються одна на іншу (верхня маска з найменшим значенням ПО), в візок необхідно завантажити всі дорогоцінні камені.

Як тільки гравець розміщує плитку під коштовності, він повинен взяти 6 випадкових каменів з візка і викласти на плитку. За кожного активного робочого гравець може за вибором вибрати доступний камінь. Як тільки гравець збирає чотири різні за кольором каменя він отримує маску з найнижчим значенням ПО. В кінці гри додайте до ПО суму з масок і за кожен залишився дорогоцінний камінь додатково 1 ПО

Дерево життя - новий тайл (3 копії), який замінює золоті шахти. За кожного сусіднього робочого ви отримуєте 1 золото, а якщо ні одним робочим ви не торкаєтеся дерева життя ви отримаєте відразу 3 золота.

Імператор - велика дерев'яна фігурка, яка починає свою подорож з першої загальної плитки. Коли гравець розміщує свою плитку племені на лінії з імператором, то фігура переміщується на його тайл, за що гравець отримує 1 золото. Якщо до наступного ходу гравця імператор не перемістився, гравець отримує ще 1 золото і так далі.

Нові плитки з робочими - тепер з'явилася плитка, яка в одну сторону показує 4 робочих. Всього 4 нових тайла і гравці самі можуть домовиться, які плитки племені скинути, щоб використовувати нові. Або для більш довгої гри додати 4 нових до 10 старих.

Cacao Volcanoes

Невелике доповнення, яке додає в гру три однакові плитки з вулканом і пару монет номіналом 20 золотих. Вулкани замінюють базові плитки з рудниками. З двох протилежних сторін плитка принесе по 2 золота за кожного робітника, а з двох інших сторін в обов'язковому порядку відніме по одному золотому за робочого.

З одного боку, отримати просто 2 золота краще, ніж через базовий ринок, де ви за 1 плід какао отримуєте 2 золота. А з іншого боку, куди краще плиткою вулкана завдати шкоди супернику і виставити тайл стороною з лавою до його робочим. Противник не тільки в обов'язковому порядку втратить золото, але й не зможе розраховувати на своїх робочих, адже це місце вже зайнято.

Cacao Big market & Golden temple

Дуже невелике доповнення у вигляді двох промок - великий ринок і золотий храм.

Великий ринок дозволяє продавати 1 какао за 5 золотих, при цьому необхідно буде прибрати один ринок з попитом в 3 золотих. Золотий храм принесе 8 золотих за лідерство навколо даного храму, замінюється один стандартний храм на цей. У разі рівного розподілу лідерства переможні очки діляться порівну між гравцями, а друге місце нічого не принесе.

В цілому дані промки показують, що необхідно запастися терпінням і тримати в руці тайл племені з 4 або 3 робочими на одній стороні, щоб добре набрати очок за одне розміщення. Правда до ринку треба підготуватися і додатково зібрати плоди какао. Зате як круто викласти з великим ринком четвірку і за один хід заробити відразу 20 ПО (згадуючи всі мої ігри - це приблизно 4-5 частина від максимальної кількості золота, що я бачив).

В цілому я рекомендую Cacao і мені подобається ця гра. Найкраще грати відразу з доповненням, хоча б з шоколадом. Хоч базова гра проста, але хочеться більше різноманітності і нових тайлів. Головне при виборі купи модулів і промок не переплутати, які базові тайли необхідно скинути, щоб використовувати нові.

З перерахованих вище розширень мені не подобаються такі. Коштовні камені - ти за одного робочого отримуєш 1 камінь (1 ПО в кінці гри), а якщо збереш 4 різних камені, то отримуєш маску з найменшою кількістю ПО (хоча в більшості ігор гравець отримує максимум ПО за зібраний набір наприклад - Bearpark) , куди простіше просто продавати какао без танцю з бубном / камінням. Іригація - отримати за 1 робочого 4 какао - це круто, але втрачається приблизно 3 ПО за штраф по воді, так і з великою кількістю какао для профіту необхідно робити складну схему. Багато какао переробляти в шоколад, а потім продавати по 7 золотих або через великий ринок за 5 золотих какао.

Модулі в доповненнях це зручний інструмент - подобається певна механіка використовуй, що не подобається з допа просто не включай в ігрову партію.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of