dream home

Яким би ви хотіли бачити будинок вашої мрії? Велику вітальню з роялем, ванну кімнату на кожному поверсі, спальню з елегантним ліжком, що вам до душі? Гравці в ролі дизайнерів, планують будинок і додають до нього все більше і більше кімнат.

Гравці за 12 раундів добудовують свій будинок новими кімнатами, будують дах, залучаються допомогою фахівців, щоб надалі будинок став найкрасивішим, комфортним, зручним серед усіх інших.

Підготовка до гри Dream Home

У центрі столу викладається загальний планшет, а кожен гравець отримує персональний із зображенням будинку. На своєму планшеті гравець повинен буде розмістити 12 кімнат.

У базовій версії гри Domek дві колоди карт, які відрізняються по сорочкам - кімнати і ресурси. Необхідно ретельно перемішати кожну з колод і покласти їх на відповідному полі загального ігрового поля. Кожен раунд необхідно буде викладати по 4 карти ресурсів лицьовою стороною вгору на поле і по 5 карт кімнат в нижній ряд на відповідне місце.

Крім карт в грі є жетони обстановки, які приносять додаткові переможні очки в кінці гри. Їх необхідно викласти поруч із загальним полем.

Наймолодший гравець отримує жетон першого гравця.

Ігровий процес гри Dream Home

У грі 12 раундів. На початку кожного раунду перший гравець вибирає стовпець на ігровому полі і забирає карту ресурсу і кімнати з цього стовпчика, після чого хід переходить наступному гравцеві за годинниковою стрілкою. Після того, як останній гравець взяв карти з поля, треба усі інши карти відправити у відбій і наповнити ігрове поле новими картами. Якщо грає менше 4 гравців, то на початку раунду перший гравець скидає один стовпець, який складається з двох карт.

Якщо гравець вибирає саму ліву карту кімнати, то замість отримання карти з ресурсом він забирає у першого гравця відповідний жетон. Якщо ніхто не вибрав даний стовпець, то перший гравець не змінюється. У останнього гравця дуже маленький вибір, тому варто поборотися за роль першого гравця.

Розглянемо докладніше карти, які отримують гравці з поля. Карти кімнат можна умовно розділити на три групи - звичайні кімнати, унікальні і підвальні приміщення, а карти ресурсів діляться на дах, обстановку, інструменти і помічники.

Ігровий планшет містить 12 клітин під кімнати, 2 в самому нижньому правому куті (підвальне приміщення) і по 5 місць під кімнати на кожному з двох верхніх поверхів. Підвальні кімнати можна розмістити тільки в підвалі, звичайні на будь-якому поверсі з урахуванням правил побудови (про це пізніше), щоб розмістити унікальну кімнату ви повинні її побудувати з певним типом раніше побудованої кімнати.

Якщо гравець розмістив кімнату, то її не можна перемістити в майбутньому на інше місце. Так само при розміщенні кімнати вона не може висіти у повітрі, тому під нею повинен бути або фундамент, або інша кімната. Так на початку гравці можуть розмістити звичайну кімнату в одному з трьох доступних місць, побудувавши підвальне приміщення або кімнату на верхньому поверсі гравець може в наступний хід побудувати кімнату над цією кімнатою.

Dream Home - гра на збір наборів і розміщення їх в обмеженому просторі. На кожній карті написано скільки гравець отримає ПО в кінці гри при певній кількості карт даного виду. Наприклад, в наборі карт ванна кімната складається завжди з 1 карти, кухня може складаються з 1 або 2 карт (якщо у вас є одна карта кухні ви отримаєте 1 ПО, а якщо дві поруч - 6 ПО). Якщо гравець розмістив поруч по горизонталі максимальну кількість карт цього типу (для кухні - 2), то він не може поруч почати новий набір цих карт, тому третю карту з кухнею він може розіграти поруч тільки зворотною стороною з сорочкою, що не принесе ПО в кінці гри.

Коли гравець вибирає карту кімнати він отримує карту ресурсу, розташовану над нею - дах, обстановка, інструмент або помічник. Коли гравець бере карту з кольором даху він запам'ятовує цей колір (всього є 4 кольори - фіолетовий, червоний, помаранчевий і коричневий) і кладе її сорочкою вгору на нижню ліву вільну позицію перед будинком. В кінці гри гравці можуть отримати додаткові переможні очки зібравши 4 карти одного кольору (8 ПО) або всіх різних (3 ПО).

Коли гравець бере карту з обстановкою він повинен в цей же момент взяти відповідний жетон і покласти його на карту потрібного типу. Наприклад, взявши карту з роялем гравець повинен покласти жетон з зображенням рояля на карту вітальні. За це в кінці гри гравець отримає 3 ПО, але якщо це ще не зібраний повний набір кімнат вітальні, то після розміщення обстановки не можна буде поруч добудовувати нову вітальню для завершення набору.

Карти помічників дозволяють отримати додаткові ПО в кінці гри. Покрівельник дозволить взяти зі скиду карту даху, кур'єром можна буде поміняти будь-яку кімнату в будинку на кімнату зі скиду, архітектор дасть додаткові ПО за кожну обстановку, і т.д.

Карти інструментів є одноразовими. Перфоратором можна обміняти свою побудовану кімнату на будь-яку іншу з планшета, відбійний молоток дозволяє взяти кімнату раніше за першого гравця, бетономішалка міняє місцями кімнати на загальному полі, і т.д.

В кінці гри гравець може отримати додаткові переможні очки. Якщо у вашому будиночку буде ванна на кожному з двох поверхів, ви отримаєте 3 ПО. Якщо у вашому будинку буде ванна, спальня і кухня ви отримаєте 3 ПО. Якщо ви зберете набір з 4 карт даху одного кольору ви отримаєте 8 ПО, якщо різні, то 3 ПО. Так само додаткові ПО можуть принести віконця на дахах, предмети обстановки і деякі карти помічників.

Враження від гри Domek

Настільна гра будиночок - красива сімейна гра з простими правилами, недовгою підготовкою до гри і швидкою тривалістю партії. У свій хід гравці вибирають одну з доступних кімнат і виставляють її на планшет будинку згідно з правилами будівництва.

Я свої перші три партії в Dream Home відіграв кожен раз з різною компанією, якщо в першій були новачки, які тільки знайомилися зі світом настільних ігор, то в третій були перевірені досвідом бувалі гравці, при цьому гра всім сподобалася. Вона швидка і зрозуміла, дійшла черга до тебе - береш карту, виставляєш її на особистому планшеті, як усі походили оновлюється ряд карт і все починається спочатку.

Гра дуже красива, круто намальовані карти з кімнатами. В одній з партій дівчинка не витримала і взяла, і поміняла місцями карту зі свого планшета і з ринку, тому що нова кімната більш краще поєднувалася з інтер'єром її будинку. Чи не це показник правильного дизайну карт?

Для мене головними позитивними моментами гри служать - баланс в ПО і швидкість партії. У кожній партії, де грав я, різниця між першим і другим місцем була в 1-2 ПО, а останній гравець не на багато відставав від лідерів. Підготовка до гри і пояснення правил укладається в 5 хвилин, а сама партія затягнеться хвилин на 30.

Якщо брати негативний момент, то багато пов'язано з вибіром карт, а якщо ти постійно останній гравець, то особливо вибору не буде і доведеться свій будинок планувати дуже ретельно. За партію розігруються абсолютно усі карти кімнат і ресурсів, тому людям з хорошою пам'яттю можна розрахувати, чи будуть потрібні кімнати для збору набору чи ні.

Тепер я хочу спробувати зіграти у доповнення Будиночок: Сонячна 156, де додався 5-6 гравець, нові набори кімнат і ресурсів, а також пару нових модулів. Так побудувавши на поверсі або в будинку набір потрібних кімнат можна отримати постояльця, який принесе додаткове ПО або модуль з додатковими цілями.

Рекомендую всім Dream Home, хоча гікам гра може здатися досить простою і не цікавою, але варто грати і в прості, швидкі, веселі ігри між партіями в великі багатогодинні ігри.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of