Fleet: The Dice Game – Roll and Write для рибалки

Fleet The Dice Game
trambahn

Якоїсь миті небо над мальовничою затокою Ридбек стає невинно-блакитним, а високо вгорі пропливають хмаринки, що нагадують видру в танці. Однак раптом погода стає непередбачуваною, небо темніє, синіє й ось-ось стане пурпуровим. Боязливі траулери повертають назад і шукають захистку в гавані, щоб перечекати близьку бурю в стінах корчми, але не ви. Коли інші ховаються всередині, ви зі своїм флотом рибальських суден вирушаєте прямо в пащеку бурхливої бурі, попри скажені води. Ви готові зіграти в кістки з долею, бо кидати кістки – це весело. Правда доти, поки ви не опинитеся на дні морському.

Гра Fleet: The Dice Game в жанрі «roll-write». Кожен раунд ви будете вибирати кістки і відзначати результати у відповідних осередках на своєму планшеті. Вам треба зловити своїми човнами якомога більше риби, побудувати будівлі на набережній у верфі і відвідати гавань. Але не нехтуйте монетами, які можуть дати вам бонусні дії для активації їх в будь-якому місці. У вас є 10 раундів, щоб довести, що ви кращий капітан цієї затоки!

Підготовка до гри Fleet: The Dice Game

Кожен гравець отримує по планшету і маркеру. На планшеті гравці будуть відзначати свій ігровий процес-зароблені очки, отримані ліцензії, запущені в воду кораблі, спійману рибу та інші дії.

Необхідно створити дві групи з кубів для ігрових фаз. У кожній групі буде стільки кубиків - скільки гравців за столом плюс один. В одній групі будуть кістки з кораблями, а в другій з містом + один куб з кораблем.

Кожен гравець кидає по одному кубику з кораблем і в залежності від результату кидку, він замальовує на своєму планшеті перші три клітини корабля. Так кожен гравець отримає по першому кораблю і ліцензію на вилов риби даного типу. Якщо у гравця випав результат з монетами, то він перекидає куб - поки не випаде сторона з рибою.

Якщо ви граєте з доповненням Fleet: The Dice Game - Deluxe Extras, то в гру вводяться карти. Перший вид карт визначає початкову позицію для гравця (у кожного гравця буде своя стартова унікальна позиція) - які три клітини на планшеті з видом риби він закреслить, яку будівлю він почне будувати, за що він додатково в кінці гри отримає ПО. З другого і третього виду карт необхідно взяти по одній карті. Одна карта дасть ПО гравцеві, який першим виконає її умову (наприклад, першим побудувати всі будівлі) або гравцеві який більше всіх зафарбував клітини певного виду.

Як грати у Fleet: The Dice Game

Гра проходить на протязі 10 раундів. Кожен раунд складається з 4 фаз - корабель, дохід, рибалка (тільки під час парних раундів), місто. Відзначати кількість пройдених раундів і фаз може, як кожен гравець на своєму планшеті, так і один гравець, щоб не збитися з черговості раундів / фаз.

Фаза корабель. Перший гравець бере кубики кораблів (за кількістю учасників + 1), кидає їх і вибирає собі один. Після чого він відразу зазначає у себе на планшеті верхній осередок обраного човна. За годинниковою стрілкою кожен наступний гравець вибирає собі по кубу, а останній гравець вибирає який з двох кубиків візьме він, а результат якого все відзначать у себе на планшеті.

На кубику з кораблем представлено на п'яти гранях по одному виду риби, а на шостій зображено три монети. При виборі монет гравець замальовує в правій нижній частині планшета монети і якщо він замалював зірочку, то він відразу може замалювати будь-яку клітинку на планшеті (починаючи з самої верхньої). Іноді при заповненні комірки з рибою у гравця є вибір, активувати ліцензію або спустити корабель на воду.

Активація ліцензії дозволяє отримати бонус, який залежить від виду риби (про це буде нижче). При цьому кожна ліцензія може бути поліпшена до третього рівня. Кожен наступний рівень покращує властивості попереднього, а останній дає додаткові ПО в кінці гри. Спущений корабель приносить ПО в кінці гри і дозволяє ловити рибу в фазу риболовлі.

Фаза доходу. Кожен гравець отримує по одній монеті плюс бонуси з будівлі або ліцензії (наприклад, за певну кількість спущених кораблів ви отримуєте додатковий дохід, в залежності від рівня ліцензії).

Фаза риболовлі проходить тільки під час парних раундів (2, 4, 6, 8 і 10). Всі гравці одночасно зафарбовують по одній клітині з рибою на кожному своєму спущеному кораблі. При цьому на кораблі з устрицями можна замалювати відразу дві клітини (або пожертвувати одну клітку в якості однієї монети).

Фаза міста. Дана фаза схожа на фазу корабель. Тепер перший гравець кидає кубики із зображенням міста + один з човнами. На кубі з містом рівномірно розподілені три унікальні грані - ринок, порт і місто.

Ринок - отримати монети відповідно до кількості виловленої риби (можливий плюс при наявності певної будівлі), місто - зафарбувати одну клітку будівлі (у кожної з шести будівель своя властивість і кількість бонусних ПО за завершення його будівництва), порт - замалювати один з осередків даної локації ( додаткові кораблі для фази риболовлі, можливість викликати персональну фазу риболовлі, виконати ліцензію на краба). Ліцензія на краба дозволяє отримати до 10 ПО за персональну умова в кінці гри, яка буде доступно тільки тобі. Наприклад, ПО за певну кількість риби, кораблів, монет, ліцензій.

В кінці раунду перший гравець передає свій жетон сусідові зліва. Якщо завершується 10 раунд, то починається підрахунок очок. Гравці отримують 1 ПО за кожну спійману рибу, за кожен свій корабель (дивимося ПО поруч з назвою корабля), за кожну ліцензію третього рівня, за кожний побудований будинок, за умови з ліцензії краба.

Додаткові пояснення до правил для роздумів. Гравець може замість використання межі з кубика отримати 1 монету. На початку гри умовно за кожні три монети гравець може зафарбувати клітинку в будь-якій області поля, а далі необхідно буде витрачати вже по 4-6 монет для однієї зірки.

Ліцензії. Ліцензія на креветку - грань з креветкою стає джокером плюс 1-2 зірки. Ліцензія на тріску дає від 1 до 3 монет за кожний новий спущений корабель на воду. Ліцензія на омара - отримувати додатково від 1 до 3 монет в фазу доходу за 2-10 кораблів в морі. Ліцензія на рибу-меч - після риболовлі отримати від 1 до 2 зірки.

Будинки дають властивість при повному заповненні їх. Казино - можна перекинути обрану кістку. Банк - по 2 ПО за кожну зафарбовані клітку. Брухт - можна до трьох разів використовувати грань кубика як зірку. Снасті - можна замість властивості межі кубика отримати дві монети замість однієї. Завод - в фазу доходу отримати на одну монету більше за кожен заповнений корабель (зазвичай в корабель влазить 4 риби). Коптильня - плюс дві монети за грань з ринком. Буфет - 10 ПО за 4 зафарбованих клітини. Буфет - від 1 до 15 ПО за зафарбовування 5 клітин.

При цьому в грі є і соло режим, в який я на даний момент не зіграв, але в правилах всі зміни досить добре прописані. Якщо зіграю, то напишу короткий звіт про соло режим у соц мережах.

Враження від гри Fleet: The Dice Game

Fleet: The Dice Game - хороша гра, що не напружує, за механікою roll and write на тему риболовлі. Я, на жаль, ще не зіграв в карткову версію гри Fleet до якої виходили доповнення та самостійні частини, але за відгуками знайомих дана серія ігор хороша.

Перше знайомство у мене з грою вийшло трохи сумбурним. Хоч на BGG заявлений ігровий час - 45 хвилин, але ми грали вчотирьох більше 90 хвилин. При цьому в грі не складний ігровий процес і з другого раунду всім все стало зрозуміло. Більше часу пішло на читання властивостей і ефектів при активації клітин з ліцензіями і будівлями, плюс розподілити бонусну зірку в свій хід. Тоді розрив між гравцями по переможним очкам вийшов не таким великим, і я зміг виграти - 121, 114, 113, 107.

Другий раз я вже грав удвох з іншим гравцем, і наша партія пройшла значно швидше. Як проходив раунд - я вибираю один з трьох кубів, другий гравець вирішує, яка грань піде йому в залік, а яка для всіх. Фаза доходу і риболовлі займає секунди - домалювати пару монет і пару риб. Головне тут і відзначати яка фаза якого раунду пройдена.

Тому я раджу грати удвох - тоді даунтайм менший, буде простіше стежити щоб гравець замалював потрібний квадрат, менша конкуренція за потрібну ліцензію краба. При грі вчотирьох часто були моменти, коли гравець просив не поспішати, так як він вирішує які клітини йому замалювати через отримані бонусні зірки.

З досвідом я думаю все буде проходити досить швидко, але, коли зіграв пару партій, ти не знаєш, що краще - прокачати з початку ліцензії і отримувати купу бонусів, чи сконцентруватися на будівництві будівель або кораблів (це і ПО за сам корабель і за кожну рибку).

Наприклад, в нашій партії на двох я робив акцент на кораблі і до кінця гри я майже побудував всі базові, і зміг до двох ліцензій третього рівня дійти, а Андрій клепав ліцензії та будівлі. Під кінець гри він сконцентрувався на особистій рибалці, що дозволило відразу взяти десяток ПО за видобуток риби на нових і напівпорожніх кораблях. У підсумку він виграв, набравши 111 ПО, а я відстав зі 108 ПО. Випади в останній фазі інші результати кубів все могло бути по-іншому, адже іноді потрібна грань дозволить замалювати останній фрагмент поля.

Ігри на кубиках - це круто. Мені подобається, що багато що залежить від удачі, та й самі кістки кидати приємно. Наприклад, ти намагаєшся підлаштуватися під свою стратегію поліпшуючи потрібні тобі види риб, а вони просто не випадають. Наприклад, ліцензія на креветку дозволяє грань кубика з креветкою використовувати як будь-яку іншу, а в майбутньому додатково отримати одну-дві зірки. Так в тій партії з Андрієм ми обидва поліпшили базову ліцензію і так жодного разу не змогли скористатися цим бонусом за призначенням.

Але мені подобається, що в грі за допомогою монет можна отримати зірку, яка дозволяє замалювати будь-яку верхню клітину. В нашій партії на чотирьох два гравця повністю заповнили шкалу грошей, що одному добре відгукнулося в спеціальній ліцензії на краба (10 ПО за 100 монет).

У грі не так багато компонентів - десяток кісток, чотири планшета і маркера, правила, пару фішок і додатково можна придбати промо карти. Хоч в грі не так багато всього, але вона коштує від 30 доларів, що як на мене дорогувато. Я в минулому році в чорну п'ятницю купив менш, ніж за 20 баксів Istanbul: The Dice Game , а в ній куди більше компонентів. Тому в цю гру можна зіграти і підручними засобами ...

Мені сподобалася гра Fleet: The Dice Game. З одного боку все досить просто - кинули кубики і вибрали потрібний, а з іншого боку необхідно визначитися зі стратегією і йти у потрібному напрямку. Буду тестувати дану гру з новими людьми, думаю вона всім сподобається.

В майбутньому я планую випробувати ще більше ігор жанру roll and write, починаючи з Patchwork Doodle, Corinth і The Castles of Burgundy: The Dice Game. З перевірених ігор я рекомендую придивитися до Ganz schön clever , до якої вже вийшла друга частина.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of