Battle Line

У давнину битви вигравали завдяки бойовому порядку війська. По-різному підібрані бойові побудови надавали війську нерушиму оборону і атакуючу міць. Головне прорватися через ворожий лад, зломити його, при цьому утримати свої фланги і перемога у кишені.

Автор настільної гри Battle line відомий Райнер Книция, творець таких ігор як Tigris & Euphrates, Lost cities, Blue Moon City, The Quest for El Dorado і багатьох інших ігор. У новому редизайні старої доброї дуельної грі, вона буде називатися Баталія і має своє оформлення, на яке можна подивитися у даному огляді.

Підготовка до гри Battle line

Гравці сідають один на проти одного, після чого між ними необхідно розмістити дев'ять прапорів (у вигляді фішок), так утворюється лінія фронту. Кожен прапор позначає бойової фланг, де відбудеться бій.

Ігрова колода представлена 60 картами - 6 різних кольорів і кожен колір має номінал від 1 до 10. Кожен номінал уособлює рід військ, так 10 - це слони, 5 - фалангісти, 1 - стрілки, в різній версії гри зображення можуть бути різними. Колода ретельно тасується, і кожен гравець отримує по 7 карт на руку.

Крім звичайних карт військ у грі є 10 тактичних карт, які можуть докорінно змінити ситуацію на фланзі. Дана колода теж перемішується і розташовується сорочкою вгору у протилежному кінці столу від колоди з військом.

Перший гравець визначається у такий спосіб, кожен гравець витягує з колоди по одній карті, у кого номінал більше, той і починає гру.

Ігровий процес гри Баталия

Вигравати у грі Баталія можна двома способами, захопити три поруч розташованих прапора, це означає, що ви пробили бойовий стрій ворога або отримати домінування на полі і захопити хоча б п'ять прапорів з усіх дев'яти доступних. У свій хід гравець зобов'язаний розіграти одну карту зі своєї руки на вільну позицію поруч з прапором і по можливості підібрати карту до руки до семи з колоди військ або тактики, після чого перевірити баланс сил на фланзі.

За кожну сторону від прапора, є три місця для розміщення карти військ. Номінал і колір карт показують силу даного флангу, дана комбінація схожа на покер.

Усі типи комбінацій можна описати термінами з військових побудов - клин, фаланга, батальйон, лінія і натовп. Наводжу нижче приклад, як розраховується бойова побудова із самою сильною й до самою слабкішою.

НазваОпис
КлинТри карти з послідовним номіналом одного кольору
ФалангаТри карти одного номіналу, але різного кольору
БатальонТри карти з різними номіналом, але одного кольору
ЛініяТри карти з послідовним номіналом, але різним кольором
НатовпТри карти будь-якого номіналу і будь-якого кольору

Коли з обох сторін прапора розташоване по три карти, необхідно визначити до якої побудови вони відносяться. Прапор бере той, у кого бойова побудова сильніша. У разі рівного розподілу голосів побудов підраховується сума номіналу усіх карт, у кого більше того і прапор, за однакової кількості оголошується нічия.

При цьому, у свій хід гравець може спробувати довести своєму опоненту, що прапор його з наявних на столі даних, при тому що з одного боку лежить три карти, а з іншого тільки дві. Припустимо у гравця на столі 1, 2 і 3 одного кольору, а у противника 5 і 6 іншого кольору, при цьому, карти з номіналом 4 і 7 вже розташовані в іншому місці поля, а значить не вийде зібрати комбінацію у вигляді клина, тоді прапор переходить переможцю. У свою чергу той, хто програв зможе розмістити будь-яку іншу карту на останнє третє місце, щоб підібрати нову картку.

Після розміщення карти гравець повинен взяти карту з стопки військ або тактичну карту. Тактичних карт у гравця може бути у руці скільки завгодно, але він не може розіграти більш, ніж на одну карту більше, ніж опонент. Припустимо гравець А зіграв 1 тактичну карту, а гравець Б - 2, хоча у нього у руці ще є такі карти, але він не може розіграти третю карту, поки гравець А не зіграє сам ще одну. Такі карти можуть сильно вплинути на результат бою на фланзі, але при цьому вони забивають руку.

Карти тактики діляться на три категорії - моралі (грають як війська), оточення і хитрості. Більш докладно про кожну карту, назва карт може відрізняється від вашої версії гри.

НазваОпис
ПолководецДжокер, може бути будь-якого номіналу і кольору
ГетейраДжокер, дана карта з номіналом 8, але будь-якого кольору
ЩітоносецДжокер, дана карта може бути будь-яким номіналом від 1 до 3 і будь-якого кольору
ТуманВиграє сума номіналів карт, побудови не враховуються
БрудНа кожній стороні від прапора розміщується по 4 карти війська
РозвідникГравець бере сумарно три карти з колоди, після з руки повідомляє в колоду дві карти
ПерестроюванняПеремістити будь-яку свою карту з НЕ завойованих прапорів на інший фланг або приберіть її з гри
ДезертирУбирається будь-яка вільна карта війська або тактики з боку противника до скиду
ЗрадникПеремістити військо з незахваченного флангу на вільне фланг

Battle line - досить швидка гра на двох, тому можна зіграти серію ігор, де переможець завжди отримує 5 ПО, а той, хто програв кількість ПО по захопленим прапорам.

Враження від гри Battle line

Райнер Книція випускає ігри для масового споживача, їх багато, вони прості і хороші. Мені найбільше подобаються його дуельні ігри Battle line і Lost cities. У баталію можна грати з будь-ким, завдяки простим і зрозумілим правилам, навіть з дитиною, при бажанні можна відкинути застосування стратегічних карт для спрощення гри.

На початку партії здається, що місць багато - 9 флангів по 3 позиції на кожен, а через 5 хвилин бачиш, що деякі місця не вийде програти, скидаючи непотрібні карти, тому що противник зможе зробити прорив перемігши поруч на трьох флангах.

Багато, що залежить від стартового розкладу карт на руці, якщо картки не комбінуються у сильну формацію з самого початку необхідно відправляти на фланги карти, де ти розумієш, що програєш фланг, але добереш нові картки на руку. З цієї ж сторони рандома, якщо у одного гравця багато карт з маленьким номінальним значенням, а з іншого більш високі, то виграти буде складно.

Хоча у грі передбачено 10 тактичних карт, але багато таких карт гравець не буде набирати, щоб не забити руку, адже не вийде їх усіх розіграти. Отримавши потрібну карт з колоди, гравець зможе гарантувати перемогу на одному з флангів, а вигравши на трьох найближчих, можна гарантувати свою перемогу.

Грав я і у гру клон або плагіат - ордонанс, там замість 9 флангів, тільки 5, і замість розміщення 3 карт військ необхідно розмістити 5. Ця гра на багато краще завдяки збору сильнішої комбінації з трьох карт, ніж у супротивника, а в ордонансі, усього лише йде підрахунок на кількість відповідних символів.

Battle line гра перевірена часом, що вийшла ще у 2000 році, вона добре грається і зараз, завдяки простим правилам і швидкою тривалістю партії. Гра на стільки абстрактна, що може мати будь-який зовнішній вигляд, адже головне зміст. До данного огляду ви можете на зображеннях подивитися той чи інший аматорський редизайн даної гри, у мене у самого версія не зі стандартними древніми воїнами, а весела фантазійна замальовка. Рекомендую усім дану гру.

2
Отправить ответ

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HawksCattman Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Cattman
Guest
Cattman

Дякую за огляд! Вже з`явилася в продажу локалізація від “Lavka games”, ціна гуманна, можна буде спробувати. До речі, кажуть, що схожа вона на “Ханамікоджі”? Не грали в цю японську головоломку?