Dark Tales – проста гра з гарними ілюстраціями

dark tales
Dark Tales

Мріяти іноді недостатньо. За казками ми знаємо, що принцеса і принц знайдуть один одного і будуть вони жити довго і щасливо. Прокинься і втечи зі світу казок до реальності! Або, принаймні, зроби кілька кроків назад в цьому напрямку. Просто додайте пару поганих хлопців, трохи невдачі, адже темні історії набагато краще розповідати, ніж добрі.

Темрява огорнула казки в яскравій картковій грі Dark Tales або Страшні казки. Це барвиста гра в карти з відомими казковими персонажами. Але усе представлено в темних тонах. Світ наповнений жахливими створіннями і підлими персонажами, які не проти застосувати зачаровані предмети і могутні заклинання. Пориньте і ви в світ страшних казок!

Підготовка до гри Dark Tales

Гра страшні казки ховається в невеликій коробці. Карти мають темну страшну ілюстрацію, а жіночі персонажі намальовані з сексуальним підтекстом. У грі всього 54 карти, з яких 6 - сюжетні картки, які описують конкретні умови гри. Карти в грі мають нетипові розміри і витягнуту прямокутну форму.

З ігрової колоди необхідно дістати одну з карт «ніч» і розмістити її в центрі столу, після чого всі інші карти необхідно ретельно перемішати і роздати по 3 карти кожному гравцеві. Решта стопка карт кладеться зліва від карти «ніч». Ще лівіше стопки карт буде формуватися в відкриту стопка скиду (деякі сценарії дозволяють брати верхню карту зі скиду), а правіше від карти «ніч» будуть викладатися усі інші загальні карти гравців.

Гра намагається нас занурити в казковий світ, тому в кожній партії буде початок і кінець казки. У базовій версії гри є по 3 карти A і B, які вносять невелику художню складову і властивості для предметів. На початку гри гравці разом витягають дві карти-історії - одну з буквою А на звороті, а іншу - з надрукованою буквою B. Карти A визначають властивості предметів на партію, для їх розіграшу в другій фазі дії гравця, а карти B формують умови, за яким гравці отримають додаткові ПО в кінці гри.

Ще можна витратити час на формування купок з однаковими предметами і жетонами переможних очок. Кількість предметів обмежена (по 4 штуки), але вони можуть повертатися назад до загального банку після використання. У грі переможні очки при отриманні перевертаються сорочкою вгору, тому заздалегідь відсортувавши жетони, можна заощадити в подальшому час, так як кожен хід гравці отримують ПО.

Як грати у страшні казки

У грі досить проста послідовність дій гравців. Хід гравця складається з трьох послідовних фаз - обов'язково взяти карту з колоди (якщо вона не порожня), за бажанням розіграти один ігровий предмет з особистого запасу і обов'язково розіграти карту з руки. Гра підійде до завершення, коли гравець в свій хід не зможе розіграти карту з руки (в руці і в колоді карт не залишилося).

Гравці починають з трьома картами в руці. На початку кожного свого ходу гравець зобов'язаний (за винятком постійної властивості однієї з карти) взяти одну карту з колоди. Більшу половину партії у гравців буде вибір, яку карту розіграти в даний момент. Деякі карти хороші на початку партії, інші в кінці, а деякі варто розіграти в потрібний час для отримання максимального ефекту.

Отримуючи за допомогою карт ігрові предмети, гравець вирішує, використовувати їх у другу фазу для отримання миттєвого ефекту або притримати їх до кінця гри, щоб за них отримати ПО. На властивості предметів впливають вибрані на початку гри сюжетні карти A і B. Оскільки в грі обмежена кількість предметів, варто отримати потрібні, поки вони є в банку.

На кожній карті написано скільки переможних очок вона принесе при розіграші, скільки копій даної карти є в колоді, ефект розіграшу і куди вона відправиться (до скиду, на загальне поле або перед гравцем). Зазвичай до скиду відправляються карти з миттєвою дією (отримати за вибором потрібний предмет, отримати ПО за карти потрібного типу з ігрового поля), перед гравцем лежать карти з постійним ефектом (кожен раунд отримувати додатково ПО відповідно до умов карти) або необхідні для додаткового нарахування ПО наприкінці гри, а карти, які викладені в центрі столу необхідні для посилення ефекту знову розіграних (за кожну картку купця отримати по 2 ПО і 2 карти і т.і.).

За свій хід гравець майже завжди отримує ПО, а іноді і багато, що мені нагадує гру Majesty: For the Realm , де теж кожен розіграш карти приносить ПО, а в кінці гри вся сума перевалює за сотню.

Між собою карти діляться на різні види - чоловіки, жінки, події, місцевість, монстри, а також час доби - ніч або день. Так деякі карти дають додатковий ефект при розіграші їх в потрібний час доби. Розігравши карту день чи ніч, гравець кладе її поверх раніше розміщеної тимчасової карти (карт вночі значно більше, ніж день).

Architects of the West Kingdom

Враження від гри Dark Tales

Невелика передісторія. Дану гру свого часу я отримав за перемогу в конкурсі. Необхідно було розповісти про проведені новорічні вихідні з настільними іграми, тоді я поділився своєю історією про 1 січня 2014 року. За перемогу я отримав сертифікат приблизно на 10 доларів, вирішив не доплачувати і вибрати невелику настільну гру з тих, яких у мене немає.

В принципі в дешевому сегменті до 10 доларів в наших настільних магазинах можна знайти кілька досить непоганих ігор. І ось я вирішив замовити Страшні казки з протекторами через гарне оформлення карт, хоч рейтинг BGG мене відлякував. У підсумку гра стала однією з найпопулярніших простих моїх ігор на двох з дружиною. Максимум я три рази грав у гру з трьома або чотирма учасниками, мені більше сподобався швидкий режим на двох.

Карткова гра Dark Tales - це фан і простий ігровий процес. Гравці беруть карти і розігрують їх, взаємодіючи з картами на столі. Дана концепція дуже добре працює в цій грі, хоча деяким гравцям гра здасться занадто простою. Хоча за ігровий хід ситуація на столі може змінитися і необхідно буде розіграти іншу карту для кращого ефекту.

Сюжетні карти вносять до гри різноманітність. Різні комбінації карт надають різні способи отримання переможних очок, а, отже, буде інший підхід до партії. При цьому зміняться властивості предметів. Деякі сюжетні карти мені подобаються більше, ніж інші.

Цікавий момент, в гру рекомендують грати з 14 років, хоча ігровий процес дозволяє грати і з 8. Усе пов'язано з ілюстрацією на картах, місцями вони лякають, а місцями вони відверті. Мені подобається дизайн карт базової гри і доповнень.

Головна претензія до гри - це дисбаланс, особливо коли з самого початку у одного з гравців є в руці карта «Дитя ночі» або «Старий мудрець». Ці карти в кінці ходу гравця будуть давати додатково 2 ПО, якщо в даний момент потрібний час доби. А якщо у гравця будуть розіграні обидві ці карти, то він гарантовано отримуватиме ПО крім розіграшу нових карт, а значить його буде складно випередити.

Щоб гру трохи збалансувати, краще грати з доповненнями, яких на даний момент вийшло чотири штуки - по відомим казковим творам - червона шапочка, Попелюшка, Білосніжка і Русалонька. Кожне доповнення має свій набір карт, предметів і карт умов A і B.

Страшні казки не підійдуть усім, в грі досить типові ефекти карт і вдача займає не останню складову гри. Але багато хто буде насолоджуватися простотою гри і занурюватися в темний казковий світ знову і знову.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of