Downforce
Downforce або формула швидкості - азартна спортивна гра зі ставками. З одного боку, перед нами Camel Up, робимо ставки на переможця гонки, але вже безпосередньо впливаємо на позиції гоночного треку. З іншого боку, перед нами Flamme Rouge, ми картами дій пересуваємо гоночні боліди, але на відміну від велогонок, тут у гравців не однаковий набір карт.

Підготовка до гри Downforce

Вибирається сторона ігрового поля і викладається на стіл. Кожен гравець отримує бланк, де він буде фіксувати витрати на придбання гоночного боліда і робити в закриту ставки на переможця.

Окремо тасуються дві стопки, що складаються з 6 карт, в одній представлені карти кольору боліда з рухом на 8 і карти властивостей для гравців. Їх необхідно розмістити пороч сорочкою вгору.

НазваОпис
ВинахідливийМожна пересувати машини відповідно карти не зверху вниз, а знизу вгору
АгресивнийЯкщо колір вашої машини самий верхній на карті, то ви додатково проїжджаєте на 1 ділянку дороги далі
НепередбачуванийЯкщо на карті є смуга з білим кольором, ви можете задати замість білого, колір який вже використовується на карті
СтратегЯкщо на карті зображено 6 кольорів, гравець може не розігрувати один з них
ХитрийВласник даної карти сам переміщує болід свого кольору в чужій хід
РішучийЯкщо машина вашого кольору рухалася тільки по прямокутним клітинам, ви можете додатково просунутися на 2 будь-які клітини вперед

На картах руху вказані які боліди, якого кольору, за якою чергою і на скільки клітин будуть рухатися автомобілі. Карти руху ретельно перемішуються і роздаються порівну на кожного гравця, на чотирьох і п'ятьох гравців дві карти виявляться зайвими, їх треба буде помістити назад в коробку з грою.

Випадковим чином розставляються всі гоночні машини перед стартовою рисою. Основні дії зроблені, можна перейти безпосередньо до гри.

Як грати у Downforce

Ігровий процес складається з трьох частин - аукціон, гонка і підрахунок очок.

Під час аукціону визначиться колір гоночного автомобіля кожного гравця, а також спеціальна властивість гонщика. У гонці обов'язково братимуть участь 6 автомобілів, тому деякі гравці при неповному складі учасників зможуть здобути дві машини.

Аукціон. Один з гравців розкриває карту з прискоренням 8 (показує колір автомобіля) і властивість гонщика, після чого кожен гравець вибирає у себе в руці карту руху, викладає її сорочкою вгору на стіл. Карти перевертаються і у кого буде найбільше значення по розігруємому кольору - отримує плашку цього кольору, властивість гонщика і карту пересування на 8 клітин.

У випадку нічиєї карти відкладаються в сторону і розгорнуться в самому кінці, в разі повторної нічиї, вони підуть з гри, а машина даного кольору буде пересуватися автоматично через карти дій інших гравців. Після кожного аукціону за машину, карти пересування гравців забирають назад в руку. Аукціон триває поки усі кольори автомобілів і властивості не будуть розіграні. Якщо один гравець отримує два автомобіля і дві властивості гонщика, то він вибирає одну з них, а другу скидає. У гравця може бути тільки одна властивість.

Гонка. Власник самого правого гоночного боліда перед лінією старту починає гру. Після чого гравець розігрує одну карту дії з руки. На карті зображено які гоночні боліди, в якій послідовності і на скільки клітин просунутся на гоночному треку.

Наприклад, на карті зображено синій 6, помаранчевий 4, білий 2, жовтий 1. Значить необхідно пересунути синю машину на 6 клітин вперед, і т.д., при цьому білий колір замінює будь-який інший колір, який не присутній на даній карті. При пересуванні автомобіль повинен рухатися вперед, якщо його блокує інший автомобіль, і він не може його об'їхати безпосереднім рухом прямо, він зупиняється.

Кожен раз, коли вперше перетинається одна з трьох жовтих ліній, гра зупиняється. Гравці беруть свої бланки і таємно вибирають автомобіль, який, на їхню думку, переможе в даному заїзді. В кінці гри, гравці отримають грошову винагороду, якщо їх претендент зайняв одне з перших трьох призових місць.

Підрахунок очок. Як тільки всі автомобілі перетнули фінішну лінію, гравці беруть бланки і показують за кого голосували. Заповнюється сама нижня частина бланка - призові за позицію на фініші, винагороду за правильно вгаданного переможця (перевіряються всі три голосування) і витрати на покупку автомобіля. Склавши всі доходи і віднявши витрати на автомобіль, визначається переможець.

Враження від гри формула швидкості

Downforce - швидка азартна настільна гра про гонки автомобілів. За пів години можна встигнути зіграти партію, підготовка до гри не займає багато часу.

А ось варіативність в грі досягається випадковістю - вам вигідно купувати на старті той болід, колір якого у вас домінує на картах пересування, щоб постійно рухатися до фінішу, як можна далі. У грі дві траси, на одній більше прямих ділянок, на інший поворотів.

В майбутньому я сподіваюся вийде додаток, який збільшить кількість карт здібностей гонщиків, адже базових шість, як-то замало в наш час промок і всіляких доповнень. При цьому частина здібностей слабша за іншу, тому йде зайва переплата при виборі машин, коли до гонщику йде більш-менш цікава здатність.

Для перемоги необхідно спиратися на три складові - стартові витрати на автомобіль, правильно вгадати переможця і приїхати першим. При початковому аукціоні гравці витрачають від 1 до 6 мільйонів на покупку автомобіля, може різниця в 5 мільйона в кінці гри позбудить вас перемоги.

Після перетину першої жовтої лінії складно вгадати переможця гонок, хоча можна повірити в лідера, який як мінімум постарається в трійці претендентів виявитися. При цьому якщо всі будуть ставити на одного лідера, то в подальшому будуть допомагати даної машині, а не своєї. Так в нашу першу партію, більша половина гравців від 1 до 3 голосування ставила на перемогу лідера, він доїхав першим загальними стараннями, але перемогу здобув його власник, тому не було сенсу так «топити» за лідера.

Чим швидше ваш автомобіль доїде до фінішу ніж конкуренти, тим більше призових грошей ви отримаєте. Тому не варто робити сильний акцент на просування чужого автомобіля в голосуванні. В ідеалі для перемоги необхідно купити машину якомога дешевшою або на рівні з конкурентами, вдало зіграти на ставці і фінішувати одним з лідерів.

Гру можна порівняти з camel up, все доберуться до фінішу, але в якій черговості - це найцікавіше. У гонках і спорті є щось привабливе, пам'ятаю, як почав дивитися летсплей гри і додивився до кінця, щоб дізнатися, як саме розвивалися події, і хто ж переміг. Downforce займає свою нішу швидких спортивних ігор, хоча з гоночних симуляторів мені більше подобається Automobiles зі своєю механікою пересування по гоночному треку.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of