dragons hoard

Гравці в ролі мисливців за скарбами намагаються зібрати найбільш цінну колекцію коштовностей. Для цього вони збирають овець з місцевих фермерських угідь, щоб виміняти у дракона овець на скарби. Але не все так просто, ваші конкуренти можуть посилати на вас лицарів, чаклунів, розлючений натовп селян з вилами, щоб перешкодити вам! Захистіть свою отару, щоб виміняти їх на цінні прикраси у дракона, скарби - це добре, але дракону необхідно й обідати овечками.

Підготовка до гри Dragon's Hoard

Dragon's Hoard - повністю карткова гра. Ігрова колода складається з 95 карт (40 карт дій і 55 карт зі скарбами). Ігрова колода відрізняється кольором сорочки, 95 карт поділені на 5 кольорів (червоний, оранжевий, синій, фіолетовий і жовтий) по 19 карт в кожному наборі. З лицьового боку карта розігрується як дія, а зворотний бік дає змогу розрахуватися за дію вівцею, згідно необхідному кольору.

Перед грою необхідно ретельно перемішати ігрову колоду, роздати по 4 карти кожному гравцеві, праворуч від колоди розмістити 4 карти сорочкою вгору. Перший гравець отримує стартову карту, щоб пам'ятати з кого все почалося і в останньому раунді це дозволить всім гравцям зіграти однакову кількість ходів.

Як грати у скарби дракона

На початку кожного ходу гравці добирають в свою руку три карти. При двох гравців, гравець отримує 3 карти, якщо у нього менше 4 карт на руці, в інших випадках він бере 2 карти. Взяти карти можна як з ринку дивлячись на колір сорочки, як в Ticket to Ride, так і беручи верхню карту з колоди. У руці не може бути більше 10 карт на момент завершення ходу гравця.

Після того, як гравець отримав карти він може зробити дві різні дії або спасувати в будь-який момент свого ходу. Усього доступни 3 дії - розіграти карту дії, купити скарб або розмістити лігво.

Розмістити лігво - дана карта підкладається під скарби відповідного кольору або вже потім скарби кладуться на карту цього кольору. Лігво дозволяє отримати в кінці гри додаткові переможні очки за набір однакових карт за кольором, 1/3/6/10 за 1/2/3/4 карти. Не можна розіграти більше одного лігво одного кольору і в залежності від числа гравців, є обмеження на лігво. На чотирьох 2 лігва, на трьох -3, на двох гравців - 4.

Купити скарб - на кожній карті вказано її колір, а в верхньому лівому кутку кількість одержуваних ПО в кінці гри, а під ними скільки необхідно заплатити овець певного кольору. Зазвичай необхідно заплатити вівцями цього ж кольору + будь-якими іншими для оплати карти, якщо в грі Abyss для покупки лордів необхідно заплатити більше, ніж двома видами ресурсів, то в цій грі усе куди простіше, необхідно збирати карти одного кольору і все у вас вийде. Карти приносять від 1 до 8 ПО в залежності від ціни.

Розіграти карту - це дія спрямована на взаємодію з іншими гравцями, більш детально ознайомитися з ними можна з таблички.

НазваОпис
ЛицарГравець пропускає хід. Два рази поспіль один і той же гравець не може пропустити свій хід
ПастушкаВзяти 2 карти вівці з ринку
ЗлодійВкрасти у будь-якого гравця 2 карти
НатовпКожен противник скидає половину своїх карт з округленням вниз
ДраконГраєте у відповідь на карту дії іншого гравця, ви відміняєте дію противника
ЄдинорігЗахищає на 1 хід вас від дій з боку інших гравців
ЧарівникРозігравши чарівника разом з іншою картою ви на 100% зробите дію, дракон вам не завадить
Дика вівцяРозігрується в момент оплати скарбів, вона у вигляді джокера замінює будь-який колір на потрібний вам

Гра закінчується, коли один з гравців придбає 10 скарб (на чотирьох - 8), після чого даний раунд дограється до кінця. Карти лігво, які розігруються разом зі скарбами не враховуються в ліміт куплених скарбів.

Враження від гри Dragon's Hoard

Гра закінчується, коли один з гравців придбає 10 скарб (на чотирьох - 8), після чого даний раунд дограється до кінця. Карти лігво, які розігруються разом зі скарбами не враховуються в ліміт куплених скарбів..

Гра досить проста, тому вона добре підійде до сімейного колу або для залучення початківців до настільних ігор або любителів простих ігор. Збираємо по можливості карти одного кольору і потім їх викладаємо на стіл. Для більшого ефекту краще збирати карти одного кольору для отримання додаткових переможних очок з лігва. Так само і будувати краще карти більш дорожчі.

Що мені не сподобалося. Потрібно ретельно перемішувати велику колоду карт. Щоб в подальшому на ринку не вийшло поспіль дві-три карти одного кольору, що дозволить гравцеві швидко і легко придбати скарб цього кольору. Так при покупці скарбів гравці відправляють до скиду половину карт одного кольору, а колоду досить швидко треба буде перемішати і бажано зробити це ретельно, що уповільнює ігровий процес.

Навіть маючи багато карт в руці ви не гарантуєте собі придбання скарба. З кожним раундом в колоді все менше і менше карт для покупки, а карти дії нікуди не йдуть, бо не осідають на ігровому столі. Так в останньому раунді, коли опонент купив 10 скарб, маючи 7 карт на руці я нічого не зміг побудувати, у мене всі карти були діями, в результаті я програв на 1 ПО.

В цілому настільна гра скарби дракона - гарне сімейне проведення часу, але без родзинки. Думаю, гікам вона буде менш цікава, хоча один мій знайомий з колосальним ігровим досвідом її хвалив, тому вона і з'явилася в моїй колекції. Дружині сподобалася ця гра.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of