Найліпша поїздка гарантована лише First Class

first class

У грі First Class: All Aboard the Orient Express гравці - амбітні засновники залізничної компанії і прямі конкуренти Жоржа Нагельмакерса, засновника і ініціатора знаменитого «Східного експресу». Кожен гравець намагається отримати якомога більше високооплачуваних пасажирів на престижну поїздку з зручними вагонами.

У грі представлені різні можливості для перемоги, можна як поліпшити шлях руху поїзда, так і зробити поїзд більш приємним для пасажирів. Але будьте обережні, так як на «Східному експресі» їдуть не тільки почесні люди. Час від часу за маскою чесного пасажира може ховатися ...

Підготовка до гри First Class

Для гри необхідно багато місця на столі - поле з підрахунком ПО, місце вибору карт гравцями і персональне поле гравців з великою низкою карт у вигляді поїзда.

Кожен гравець отримує персональне поле, і набір фігурок свого кольору, фігуру поїзда свого кольору необхідно розмістити на початкову позицію, двох провідників над майбутньою лінією вагонів поїзда, а останнього робочого на поле переможних очок.

Праворуч від планшета картами вагонів будуть добудовуватися поїзда, при цьому заздалегідь необхідно відзначити середину поїзда і його локомотив. Через п'ять карт вагона кладеться карта тамбура, а через три карти від неї локомотива.

Кожен гравець отримує по дві карти дії, одну залишає, іншу скидає у відбій. Так само 4 таких карти необхідно викласти поруч з полем. Таку карту гравець може купити за 4 монети або при виконанні дії з загальних карт. У кінці гри гравець отримає стільки ПО, скільки карта надає згідно зібраним типам карт. Наприклад, карта з провідником "3" принесе у кінці гри 3 ПО за кожну карту провідника.

У грі 6 раундів, усі карти діляться на раунди і на сорочці написано, коли вона вийде на ринок. Карти для 1-2 раунду - зелені, 3-4 - сині, 5-6 - червоні. У грі є постійні карти, які завжди замішуються у гру і карти модулів.

В First class передбачено 5 комплектів модулів, які роблять гру більш різноманітною при повторній грі. За одну партію можна використовувати два будь-яких модуля. У кожен модуль входить по 24 карти, які розділені на раунди.

Для гри необхідно вибрати два модуля, додати обов'язкові карти дій, розділити карти з них по сорочкам (зелені, червоні і сині) і перемішати. На початку кожного раунду викладаються горілиць карти у три ряди по шість карт в кожному. Поруч покласти карту першого гравця, стопки карт вагонів (0, 1, 2, 4, 7 і 12), плитки локомотивів (вгорі тайл дає найменше ПО і далі на підвищення ПО).

Як грати у First Class?

У грі 6 раундів, в кожному раунді гравець зобов'язаний взяти одну карту зі столу. При цьому він не зобов'язаний розіграти цю карту відразу ж або якщо він не може виконати умови даної карти (наприклад, у гравця є що лежать підряд по дві карти вагонів на обох поїздах з числом більше нуля, отже він може поліпшити три вагони з 1 до 2) .

Якщо гравець бере карту першого гравця, він отримує 2 монети відразу і наступний раунд він починає першим. При цьому при грі вчотирьох, йде компенсація учасникам, які починають раунд останніми.

При отриманні монет гравець кладе їх на планшеті, зліва на право і знизу-вгору. Всього є три ряди, в перших двох можна покласти по 5 монет, коли ряд заповнений, монети кладуться у наступний. Одна монета у першому раунді дозволяє покласти карту вагона «0», у другому ряду - пересунути потяг або одного провідника на одну клітку, в третьому раунді два місця і кожна монетка дозволяє поліпшувати вагон на наступний рівень. Монети можна використовувати як до, так і після взяття карти, все залежить від того, що ви хочете зробити.

У грі First class три ряди по 6 карт в кожному, коли гравець бере одну карту, то карти в ряду зміщуються. Якщо в ряді залишилося три карти і одну з них гравець забирає, то решта вирушають до скиду. У останнього гравця завжди є вибір між трьома картами.

Які бувають карти на ринку: провідник (фігурки провідників пересуваються на обох поїздах, якщо це можливо від 1 до 3 клітин), поїзд (пересування фігурки поїзда від 1 до 2 клітин), маршрут поїзда (на планшеті промальовано тільки кілька клітин пересування, далі гравці самі добудовують маршрут, у кінці кожного парного раунду гравці отримують бонус з маршруту), пасажири (один з модулів, подвоєння отримання ПО за вагон), поліпшення вагонів (поліпшується вагон на наступний по цифрі), карта з монетами і інші, в залежності від використовуваних модулів.

Кожен парний раунд в First class (після другого, четвертого і шостого) відбувається підрахунок ПО. Гравці отримують ПО за кожен свій поїзд, поїзд приносить стільки ПО яке число на них намальовано, при цьому в розрахунок йдуть тільки ті вагони, які пройшов або на яких знаходиться провідник.

Так само активуються бонуси зі шляху поїзда, за кожен знак годинника, які перетнула фігура поїзда. Знизу на кожній ділянці йде підказка, який бонус активують годинник, так спочатку гравець, який досяг перших годинник буде отримувати по дві монети. Якщо поліпшення вагонів для ПО приносить багато очок з перших раундів, то стратегія з поліпшення шляху поїзда принесе великий прибуток на кінці 6 раунду, коли від 4 і більше карт з активуються.

Коли гравець добудовує поїзд до середини гравець може активувати одну з 4 карт бонусів (пересування на 2 клітини, 2 монети, пересування 2 рази провідником, поліпшити карту вагона).

Коли гравець добудовує поїзд від середини до локомотива він бере верхню плитку поїзда і кладе на свій локомотив. Перші кілька плиток дозволяють поліпшити два рази поспіль вагон, але приносять вони менше ПО, ніж наступні, але вони поліпшать тільки один вагон на наступний рівень.

Перші три провідника всіх гравців, які дійдуть до локомотива отримають ПО відразу. Перший провідник 20 ПО, другий - 10, третій 5. Так само ПО за локомотив нараховуються у кінці раундів, якщо на них є провідник.

Враження від гри First Class

Після першої своєї партії в First class я був приємно вражений грою, хоч я і не знав правил, але щось у грі мене зачепило. Зігравши вже більше 20 партій, я можу назвати гру «перший клас» відмінною грою серед ігор з тематикою поїздів, вона з простими зрозумілими правилами в порівнянні зі Steam або Russian Railroads.

У грі 6 раундів, в кожному раунді гравець вибирають одну доступну карту з ринку і розігрує її, при бажанні може залишити її перед собою, щоб ефект розіграти пізніше. Варіативність грі приносять модулі, всього їх в грі 5, а для гри необхідно використовувати 2, а значить є 10 варіантів гри. Модулі різні, одні збільшують у два рази отримання ПО за ділянку вагона, інші вносять нові механіки у вигляді суміжних вагонів між похздами, або детективний елемент з затриманням злочинця.

Розповім про свою переможну стратегію у перших іграх. Просуваємо поїзд до перших годин, щоб отримувати по 2 монети, кожен парний раунд. По можливості забираємо з поля карти персонажів, які збільшують переможні очки з вагонів у два рази (до кінця гри постараємося прокачати 1 або 2 вагона до 12 рівня).

На перших порах забуваємо про поліпшення рівнів вагонів, а просто отримуємо або вагони «0», або монетки, щоб максимально швидко забудувати поїзд вагонами, при це паралельно просуваємо наших провідників до локомотиву. У підсумку ми забудували поїзд, отримали 30 ПО (у середньому для перемоги вистачить 200 ПО, а то і менше), отримали ПО з локомотивів і тепер намагаємося прокачати пару вагонів до максимального рівня.

При цьому не варто забувати про отримання ПО у кінці гри за спеціальні карти. Моя дана стратегія виграшна ще тим, що за провідників зазвичай дають найбільше ПО в середньому від 3 до 4 за карту, а, щоб дістатися до локомотива і пройти 10 клітин потрібно багато карт руху.

Зігравши безліч партій з різною комбінацією модулів можна сказати, що гра з часом не стане нудною, будуть різні стратегії і підходи. Готуючи даний огляд зауважив, що на BGG є вже доповнення у вигляді нового модуля. Так само мені сподобалося інше міні доповнення, витративши гроші, можна було додати товар у вигляді чаю головне, щоб вагон відповідав кольору, а це приріст кожного разу, коли йде облік переможних очок.

Якщо у російських залізницях кожен хід гравця критичний і не знаєш куди краще розмістити міпла, то у First class все куди простіше і не так болючіше при виборі карти. Деякі стратегії приносять відразу результат, інші окупляться потім, головне знайти свою золоту середину.

Рекомендую всім настільну гру First Class: All Aboard the Orient Express, як гікам, так і для сімейного кола. Чекаю можливості спробувати нові модулі.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of