Gorus Maximus

На дворі жорстокий і кривавий 66 рік до нашої ери. Ви плануєте найняти найсильніших гладіаторів з п'яти великих шкіл, щоб з їх допомогою отримати більше впливу в місті, адже скоро пройдуть виключно криваві гладіаторські бої. Але ви не самотні у своїх прагненнях, інші видатні громадяни міста, теж хочуть збільшити свій політичний вплив і заради цього готові пожертвувати своїми гладіаторами, щоб натовп вихваляла їх!

Коли сонце сяде, ви хочете, щоб глядачі почали скандувати ваше ім'я на тлі закривавленого поля, щоб саме ви стали чемпіоном і отримали титул Gorus Maximus!

Підготовка до гри Gorus Maximus

Гра досить проста і складається з колоди гральних карт. У колоді 80 карт з гладіаторами, які розділені на 5 шкіл з номіналом від 0 до 15. Школи між собою відрізняються тільки кольором і іконкою. Кожен раунд гравці будуть починати з 10 картами у рукі, тому згідно з таблицею, необхідно підготувати ігрову колоду, після чого ретельно її перемішати і роздати гравцям карти у закриту.

На карті головне дивитися у лівий верхній кут, у якому зображений колір школи, сила карти і очки прихильності. На деяких картах немає прихильності, а деякі карти мають негативне значення, тому для перемоги необов'язково вигравати кожен хід, головне набрати більше очок, ніж конкуренти.

Кількість гравцівКількість шкілСила картКарт у колоді
1-3 гравця310 (0, 4-12)30 карт
4 гравця410 (0, 4-12)40 карт
5 гравців510 (0, 4-12)50 карт
6 гравців512 (0, 3-13)60 карт
7 гравців514 (0, 2-14)70 карт
8 гравців516 (0-15)80 карт

Роздавши гравцям карти, необхідно у центрі столу покласти спеціальну карту із зображенням гербів п'яти гладіаторських шкіл, щоб у подальшому відзначати чільну школу. Поруч необхідно покласти спеціальні плашки, які будуть вручатися переможцеві раунду. З одного боку, на них цифра I, а з іншого II. Як тільки гравець з плашкою II повинен отримати наступну, він оголошується переможцем і стає чемпіоном.

Для спрощення у подальшому я буду писати масть замість школи гладіаторів, виграти хабар - забрати усі карти з раунду.

Як грати у Gorus Maximus

На початку кожного раунду гравці отримують по 10 карт. У першому раунді гравець, що сидить зліва від роздавача, ходить першим, він починає перший з десяти боїв у раунді. Масть, з якої він зайшов одночасно стає ініційною і козирною (що відразу відображається маркером на карті шкіл).

По черзі, починаючи зліва від зігравшого, усі гравці повинні зіграти одну карту. Ця карта повинна бути обов'язково, якщо можливо, тієї ж масті, що і ініціює / перша карта цього бою, якщо такої масті у гравця немає, то він може зіграти будь-яку карту, в тому числі і козирної масті.

Є виняток, щодо обов'язкового розіграшу масті, який ініціює даний раунд, при наявність такої масті у гравця в руці. Гравець може оголосити «виклик», якщо у нього є карта такого ж номіналу, що і попередня розіграна карта від гравця праворуч. У цьому випадки змінюється козирна масть, що відразу ж відзначається переміщенням маркера на карті шкіл.

Далі гравці дограють бій за тими ж правилами: слідуючи ініціюючій / першій карті, або, при відсутності її, грають будь-яку карту або поточний козир, або оголошують новий ВИКЛИК. Коли усі гравці по колу зіграли по одній карті, гравець, який зіграв найбільшу карту поточного козиря, забирає усі зіграні карти собі, як хабар. Якщо ніхто не грав козир, то хабар забирає гравець, який зіграв найбільшу карту ініціюючої масті. Наступний бій починає гравець, який виграв попередній бій. Козир між боями не змінюється, а перша карта, з якою він ходить, задає нову инициирующую масть, але НЕ змінює козир, який тепер можна змінити тільки ВИКЛИКОМ.

Після 10 боїв раунд закінчується, і усі гравці рахують на своїх картах очки прихильності, гравець з найбільшою їх кількістю виграє раунд і отримує жетон підтримки. Гравець першим зібрав трижетона підтримки перемагає у грі.

Враження від гри Gorus Maximus

Настільна гра Gorus Maximus - проста картярська гра на хабарі з дуже красивим яскравим дизайном від 18+. Хоча кожна гра про гладіаторів повинна бути кривава, про часи про звичаї. Згадаймо хоча б настільну гру Spartacus: A Game of Blood & Treachery (якщо хочете огляд на гру, залишайте коментар із заявкою, і я про неї напишу), де гравці могли обезголовити свого опонента.

У Gorus Maximus ми грали вчотирьох кілька разів (про враження читаємо з игротеці 46 та игротеці 47) і гра видалася простенькою, хоч і досить веселою, коли вигравшему коло гравцеві підкидали карту з негативними переможними очками. Гра пропонує, як соло варіант гри, так і дуельний на двох, але я більше порекомендую вам зіграти у The Fox in the Forest,гра з тими ж хабарами, але усього 3 масті і кожна друга карта з властивостями.

Розглянувши усі карти розумієш, що гра відкривається на повну силу при грі увосьмеро, коли є більше карт з переможними очками, як позитивними, так і негативними. Але граючи у більшому складі учасників, гра затягується, скільки необхідно раундів, щоб переможець тричі виграв, тривалість гри збільшується до години. Тут мені хочеться порівняти з іншого барвистою грою Epic Spell Wars of the Battle Wizards або епічні сутички бойових магів, де партії проходять швидко до останнього живого мага, але переможець виявляється при перемогах у декількох партіях.

Щоб прискорити тривалість партії в Gorus maximus можна грати командно, коли гравці сидять через одного. Правила пропонують грати командно, навіть і не при парній кількості гравців - двоє на одного, двоє - двоє - один, двоє на трьох і т.д. Я поки не пробував, але як тільки випробуємо командне змагання, то відразу напишу в рубриці ігротека.

У грі можна виграти, не набравши багато очок прихильності, а підкидаючи іншим гравцям негативні карти. Наприклад, карта номіналом 8 принесете переможцю кола мінус 4 очка, а це досить великий мінус. Так у одній з ігор я зміг виграти раунд набравши усього 2 переможних очки, у двох гравців було від'ємне значення, а у четвертого нуль.

Іншою цікавою картою є - нульова. Якщо у кінці раунду у гравця буде карта нуль поточної масті, то він отримає 5 переможних очок, у інших випадках вона нічого не дає. Але з картою сили 0 складно перемогти, так вона повинна бути або єдиною козирною за коло, щоб бути сильнішою за всіх або перебити іншу карту нуль, щоб виграти раунд і зробити карту козирем.

Gorus Maximus проста карткова гра на хабарі, є багато аналогов заснованих на традиційній колоді карт, але тут найцікавіше це дизайн карт, він крутий. А простота правил дозволять зіграти в гру будь-кому.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of