hanabi

Ханабі - кооперативна гра в якій гравці спільними зусиллями намагаються організувати свято. Гравці в ролі піротехніків повинні зібрати ланцюжки карт одного кольору, щоб свято вдалося. При цьому гравці не можуть розмовляти або якими завгодно діями підказувати іншим гравцям крім передбачених в правилах.

Підготовка до гри Hanabi

У центрі столу викладаємо 8 синіх і 3 червоних жетона. Ігрова колода карт складається з 50 карт - 5 кольорів (синій, зелений, жовтий, білий і червоний). Кожен колір складається з карт з наступним номіналом: 1 (3 штуки), 2, 3, 4 (по 2 штуки) і 5 (в одному примірнику). Дана колода ретельно перемішується і викладається сорочкою вгору в центрі столу.

Кожен гравець набирає в руку карти, при грі вдвох-втрьох по 5 карт, вчотирьох-вп'ятьох по 4 карти. При цьому карти беруться незвичайним чином, узяті карти в руці повернені до гравця сорочкою, а лицьова сторона дивиться в бік столу. Таким чином гравці не знаю які карти знаходяться у них в руці, а знають тільки карти інших гравців.

Доповнення до ханабі шквал квітів (Hanabi: Avalanche de couleurs) додає в гру ще одну пару карт з різнокольоровими феєрверками. Тепер в колоді 60 карт і необхідно зібрати на столі 6 різнокольорових наборів карт з номіналом від 1 до 5.

Ігровий процес ханабі

Гравець в найбарвистішому одязі починає гру. У свій хід гравець може зробити одну з трьох дій - підказати, скинути або розіграти карту.

Підказати - гравець бере з поля один синій жетон і кладе біля себе, якщо жетони вже розібрані, то дія недоступна. Після чого він може вибрати гравця, сказати номінал або колір карти, а після вказати на всі карти з руки відповідні цієї підказці.

Наприклад, гравець пальцем показує сусідові зліва, що ці карти з номіналом 2 або що у нього є три карти білого кольору, при цьому показуючи які карти білі. Гравці для зручності можуть відразу перекласти карти, щоб пам'ятати, що на ці карти у нього є підказка. У грі необхідно постійно пам'ятати на які карти є підказка, а на які ні, тому для спрощення, якщо спочатку гравець дізнався колір, а в наслідку і номінал картки, ми просто перевертали карту в сторону гравця.

Скинути карту - гравець вибирає одну карту з руки і кладе її лицьовим боком догори в стопку скидання, після чого повертає раніше використаний синій жетон в центр столу. Якщо в центрі столу вже 8 синіх жетонів, то карти скидати не можна. У будь-який момент гри гравці можуть подивитися карти зі скидання і прорахувати, які карти вже вийшли, а які ні за яких умов не можна буде дозволити гравцеві скинути, щоб не перервався безперервний ланцюжок карт одного кольору.

Розіграти карту - гравець вибирає карту зі своєї руки і кладе її лицьовим боком в центр столу. Якщо дана карта з номіналом 1 і новим кольором, то дана карта починає ланцюжок феєрверків, від 1 до 5 потрібного кольору. Якщо колір даної карти вже присутній на столі, то карта за номіналом повинна бути більша на один порядок, ніж раніше викладена, щоб її можна було покласти наверх стопки. Якщо викладену карту не можна додати до карт на столі, вона відправляється до скиду, а гравці відправляють один червоний жетон назад в коробку.

Якщо гравець викладає карту з номіналом 5 на карту 4 того ж кольору, він закриває ланцюжок феєрверків потрібного кольору. За це гравці повертають один синій жетон до центру столу. Тепер карти даного кольору можна сміливо підказувати іншим гравцям, щоб їх відправляли до скиду для отримання нових жетонів підказок.

Гра закінчується великою перемогою, перемогою або поразкою гравців. Як тільки в коробку з грою повертається третій червоний жетон - гравці програють. Для великої перемоги гравці повинні зібрати в центрі столу п'ять ланцюжків з карт поки загальна колода не опустіє до кінця, де в кожному стовпі буде по п'ять карт від 1 до 5 одного кольору.

Якщо в ігровій колоді закінчилися карти, то гравці можуть продовжити розігрувати карти з руки, не добираючи на руки нові. Залежно від кількості викладених карт на столі присвоюється ранг (25 - легендарно, 21-24 - дивовижно, 16-20 - гідно, 6-10 - посередньо, менше 5 - жахливо).

Враження від гри Hanabi

Мені дуже подобається настільна гра ханабі. Вона проста, швидка і вчить згуртованої командної роботи. Чим більше гравців, тим складніше ідеально зіграти в гру, так зігравши перші партії вчотирьох і втрьох я повністю перейшов на формат гри тільки для двох.

Удвох легше домогтися результату, тому періодично вечорами ми граємо з дружиною в hanabi. Наш рекорд - 21 партія протягом місяця, грали поки в ідеально не пройшли гру на 25 карт. Далі стали грати з невеликим доповненням, яке додає в гру новий колір і для перемоги необхідно зібрати вже 30 карт.

Найскладніше - це початок, коли потрібно викладати карти з номіналом 1, а їх мало або зовсім відсутні на початку гри. Якщо під час гри до скиду були відправлені дві однакові карти, це означає неможливість закінчити ланцюжок з карт, а значить максимального результату вже не вийде добитися.

Часто буває, що один гравець більшу частину часу дає підказки іншому, а той вже в свою чергу або скидає карти, або розігрує на стіл. При цьому обов'язково при підказці треба вказувати всі карти обраного кольору або числа. Окремо варто підказувати гравцеві, що у нього є на руках карта з номіналом 5, щоб він її не скинув, так як вона в єдиному екземплярі.

Гра сприяє розвитку пам'яті, головне не забути стару підказку, бо нагадати її вже не вийде. Я погано запам'ятовую карти, що в Domek я взяв карту з кольором даху і через пару раундів ця інформація вивітрилася, що в Hanabi були випадки, коли я плутати карти за підказкою і викладав не потрібну. Взяти той же Stone age, де по ускладненим правилам взяті карти племені необхідно було класти сорочкою вгору і в розумі тримати, за що в кінці гри гравець може отримати ПО. Тому пам'ять необхідно тренувати.

Коли почав готувати картинки для свого сайту на рубрику - дізнайся картинку по грі, то натрапив на дуже красиву реалізацію ханабі. Уже після знайомий мені розповів, що є не карткова версія гри, а доміношна у вигляді кісток, як в маджонг. Замість того, щоб тримати феєрверки в руці, вони красиво стоять на столі лицьовою стороною до інших гравців. Дуже красива реалізація даної гри.

Раджу зіграти в Ханабі. Чув, що є схожа гра по механіки на знешкодження бомб (рано чи пізно я в неї зіграю) і начебто якась з ігор про Шерлока Холмса. З більш свіжих згадується the mind , де гравці мовчки в різнобій викладають карти по зростанню.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of