Majesty: For the Realm зроби своє королівство найвеличнішим

Majesty For the Realm

У грі Majesty: For the Realm гравці намагаються зробити своє королівство найбагатшим, для цього вони заручаються підтримкою своїх громадян. Необхідно дивитися в обидва ока, тому що найцінніших працівників можуть узяти конкуренти, а деякі суперники можуть зробити набіг на ваше королівство.

Якщо Splendor, цього ж автора Marc André, свого часу дехто називав попкорном - мовляючи, що почавши їсти, відірватися неможливо, то тоді Маджесті - це карамельний попкорн, ще важче відірватися, та й стаканчик поменше, а значить швидше закінчується. Інша справа, що попкорном (навіть карамельним) НЕ наїсися, та й не усі його люблять 😉.

Підготовка до гри Majesty: For the Realm

Кожен гравець отримує однаковий набір з восьми карт - це карти споруд. Їх необхідно викласти зліва на право, від 1 до 8 карти потрібної стороною, так у лівому нижньому куті є позначка про номер карти і яким боком вона повернута А чи Б. Перші п'ять партій рекомендується грати з спорудами на стороні А, а після можна спробувати сторону Б (за аналогією з планшетами у 7 Wonders).

Для визначення першого гравця необхідно узяти спеціальні карти працівників, перетасувати їх і роздати кожному гравцеві сорочкою вгору. Далі карти перевертаються і у кого додатково зображен лицар на карті - перший гравець, аналогічний принцип у серії ігор Century: Spice Road. Кожен гравець розміщує на порожні клітинки по 5 фігурок працівників.

У грі є дві колоди карт з громадянами, вони поділяються на перший і другий рівень по сорочкам. В основному на карті зображено громадянин для одного з 7 видів споруд, на другому рівні більше подвійних карт, де з одного боку один персонаж, а при розвороті карти на 180 градусів інший, взявши таку карту гравець сам вирішує на якийсь будинок її застосувати.

Залежно від числа гравців необхідно відкласти з колоди першого рівня 6/14/26 карт, які кладуться зверху на перемішану колоду другого рівня. Після чого верхні 6 карт викладаються горілиць збоку від колоди - формується відкритий ринок (як у грі Enchanters), де перша карта береться безкоштовно, а за кожну наступну необхідно заплатити на одного робітника більше.

Ігровий процес Majesty: For the Realm

Ігровий процес у грі Majesty: For the Realm досить простий, в основному доведеться отримувати постійно монети у свій і чужий хід. Гравцям дається рівно 12 ходів (по аналогії з Kingdomino, Pergamon), щоб їх королівство стало найбагатшим. У свій хід гравець бере з ринку одного з 6 жителя і розміщує під відповідною картою будівлі, після чого підраховується ефект будівлі, помноженого на усіх жителів цього типу в вашому королівстві.

У перший хід у кожного гравця є по 5 фігурок робітників, тому вони можуть взяти будь-яку карту з ринку. Так найдальша від колоди береться безкоштовно, а найближча до колоді за 5 робочих. При цьому гравці не можуть зберігати більше 5 робочих у себе. Якщо гравець отримує за свій хід міпла, а усі місця на карті зайняті, то вони йдуть до загального банку, а гравець отримує по 1 ПО за робочого.

Основна суть гри, це брати кращих жителів на даний момент, нижче я хотів надати таблицю з усіма будівлями і властивостями при заселенні, але на словах це виглядає не красиво, якщо є такий символ, то ви отримуєте додатково стільки монет. В основному розміщення персонажа у будівлю приносить гравцеві від 2 і більше монет за даного персонажа.

Розміщуючи жителя у будівлю, ви активуєте цю будівлю стільки разів, скільки жителів цього типу є у ньому. Якщо інші гравці повинні отримати монети, то вони отримують їх один раз, кількість ваших персонажів для активації не збільшує отримання монет.

У грі є декілька будівель з додатковими властивостями - хатинка травниці, вербувальня та казарми. Розігравши карту з мечем, гравець кладе її під будівлю казарми, після чого починається атака. Атакуючий гравець називає скільки у нього персонажів з мечем, а усі інші гравці кількість персонажів з щитом. Якщо у гравця захисників менше, ніж атакуючих, то самий лівий персонаж його королівства відправляється у лікарню.

Наповнювати будівля з вербуванням необхідно для захисту вашого королівства, адже чим менше персонажів у будівлях, тим менший ефект від додавання нових, а також менше монеток ви отримаєте при фінальному підрахунку очок, а кожен поранений громадянин з лікарні відніме у вас ПО.

Розміщуючи травницю у третю будівлю, ви забираєте самого верхнього персонажа з лікарні на будівлю відповідного типу. Якщо на будівлі є іконки з гравцями, значить при розміщенні на цю будівлю персонажа інші гравці так само можуть отримати монети, якщо у них є відповідний умілець. Наприклад, розміщуючи у другу будівлю персонажа з бочонком активний гравець отримає по 2 монети за кожну свою карту з бочонком, а також додатково усі гравці, включаючи активного можуть отримати 2 монети, якщо у них є селянка з символом пшона.

Після того, як усі гравці взяли по 12 карт з ринку, починається фінальний підрахунок очок. Необхідно підрахувати отримані монети по ходу гри, забрати з них монети за кожного персонажа у лікарні, звести в ступінь кількість зайнятих будівель (у вас жителі в 5 різних будівлях, отримуєте 25 монет) і отримати монети за більшість своїх жителів у даному будинку (в нижньому правому куті вказано скільки монополіст даної будівлі отримає монет).

Враження від гри Majesty: For the Realm

Мені подобається настільна гра Majesty: For the Realm, вона швидка (до 30 хвилин грається, підготовка до гри мінімальна), зрозуміла (на одній з ігротек дівчина половину партії вникала у гру, в результаті вона виграла ту партію), гарний дизайн (мені подобається середньовічна тематика), гра язиконезалежна.

Якщо у настільній грі Splendor розрив по ПО невеликий, адже гра закінчується, коли один з гравців наберете більше 15 переможних очок, то в Majesty: For the Realm необхідно постійно брати монетки і у фіналі їх кількість перевалить далеко за 100. Процес отримання грошей не дасть занудьгувати у хід противника.

Якщо розглядати переможні стратегії, то їх кілька - великий акцент на одному виді будівель, агресія і заселити усе королівство.

Зазвичай, чим більший номер на будівлі, тим більше жителів приносить монет з нього. У нашій першій партії хлопець зміг зібрати 6 принцес, якщо перша принесла йому 5 монет і 1 жителя, то остання відразу дала 30 монет і ще 5 за робочих міплов, які були зайві. Якщо проти даного гравця грати агресивно, то спочатку в лікарню будуть відправлятися самі ліві жителі королівства, а значить вийде зберегти ефект наступних поселень в замок + багато монет за домінування в цьому будинку.

Зазвичай я граю мирно, але у дану гру я вибираю агресивну стратегію, що дозволяє мені стабільно займати друге місце з чотирьох. Кожна наступна карта приносить на 3 монети більше, зазвичай я розміщую по 4-6 персонажа з мечем, а це 12-18 монет за одну карту. З іншого боку, інші гравці втрачають персонажів, це мінус монети у кінці гри, мінус в домінуванні над будівлею потрібного типу, менше шансів отримає додаткові монети при розміщенні в трактир або пивну персонажа.

Заселити максимальну кількість будівель. У грі 7 активних будівель, якщо у гравця на момент фінального підрахунку очок буде заселено кожна будівля він отримає 49 монет. Так само, якщо інші гравці сконцентрувалися на нарощуванні персонажів певної професії у вас є шанс отримати з більшості будівель домінування за професією, а це 10 і більше монет з будівлі. Маючи усіх персонажів, ви так само будете отримувати додаткові монети кожен раз, коли спрацьовує будівля з ефектом для усіх гравців.

Рекомендую настільну гру Majesty: For the Realm усім, вона проста, зрозуміла і має кілька варіантів для виграшу. Сподіваюся в майбутньому придумають нові властивості для будівель, а так для варіативності гри у базовій версії можна грати з будівлями, як на стороні А, так і на стороні Б.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of