hanabi

Містеріум - компанійська кооперативна настільна гра, суміш Dixit і Cluedo. За сюжетом, групу екстрасенсів запросили до старого маєтку, де за чутками мешкає привид. Багато років тому колишній мешканець будинку був помилково звинувачений у вбивстві. Зараз він через сновидіння посилає гостям різні образи, за допомогою яких необхідно відновити картину події минулого.

Протягом семи днів гравці повинні розгадати всі образи примари і визначити всіх гостей, всі місця і предмети з якими гості взаємодіяли в той раковий день, щоб викрити істинного злочинця для відновлення справедливості. Один гравець грає за примару, а всі інші виступають в ролі екстрасенсів.

Підготовка до гри Mysterium

Визначаємо гравця, який буде грати за примару. Всі інші гравці отримують по чарівної кулі свого кольору і два жетона цього ж кольору. Один жетон лежить перед гравцем, щоб привид знав до кого даний колір відноситься, а другий викладається перед привидом. На лічильнику днів фішка виставляється на першу ділянку - понеділок.

Найголовніше це правильно вибрати рівень складності, щоб гра не здалася занадто легкою або складною. Залежно від кількості гравців визначається з якої кількості карт необхідно буде вгадати потрібну.

Гравці 1ЛегкоСкладноДуже складно
24567
35678
46789
578910
6891011
79101112

Визначившись з числом карт в грі, необхідно дістати з коробки стільки ж карт кожного типу - персонаж, локація і предмет. При цьому необхідно знайти по дві копії кожної карти, на одній копії карти сорочка жовта (для екстрасенсів), а на іншій зелена (для примари). Всі жовті картки викладаються на столі лицьовою стороною вгору.

Перед привидом лежить по одному жетону кожного гравця. Тепер він повинен під ними викласти лицьовою стороною вниз по одній карті персонаж / локація / предмет із зелених стопок відповідних карт, а інші карти повернути в коробку. Примарі необхідно перемішати колоду карт «сон», розмістити її поруч з собою і взяти з неї 7 карт.

Як грати у Містеріум

Містеріум досить швидка гра, максимум у гравців буде 7 ходів, щоб завершити партію перемогою. В основній половині гри «реконструкція подій», гравцям необхідно визначити всіх персонажів, які були в маєтку на момент скоєння вбивства, в яких вони були локаціях і чим займалися. У завершальній частині гри необхідно визначити справжнього злочинця. Кожен хід «реконструкції події» складається з трьох фаз - сон, тлумачення сну і таємничі знаки.

У фазу сну привид за допомогою відповідних карт дає кожному гравцеві підказку. Спочатку гравець повинен вгадати персонажа, якщо він вгаданий, то в наступному раунді підказка буде про локацію і нарешті про предмет. Привид дивиться на свої 7 карт і намагається вибрати найбільш підходящу карту або карти, щоб зв'язати сновидіння з задуманим персонажем. Після того, як привид визначився з картами сновидіння, він їх передає гравцеві і добирає свою руку до 7 карт.

Якщо привид не може підібрати підходящу карту, він може відправити до скиду всі карти з руки і набрати нові. Залежно від складності гри, цю дію можна повторити 1 раз за хід, 3 рази за гру, 1 раз за гру або взагалі без даної можливості. При цьому немає чіткої послідовності, кому в першу чергу дати підказку, все залежить від карт в руці.

Кожен раз правильно вгадуючи карту, гравці прибирають її зі столу, а привид перевертає її копію лицьовою стороною вгору перед собою. Так з кожним ходом все менше і менше можливих карт буде перед гравцем, що полегшить йому правильний вибір, але часу на рішення загальної задачі не так багато.

Фаза тлумачення сну починається відразу, як тільки один з гравців отримав карти сновидіння. Екстрасенси аналізують отримані карти і намагаються зрозуміти на що саме хотів вказати привид. Наприклад, в картах з підказкою домінує один колір і можливо на задуманій карті так само багато даного кольору або є загальні деталі на малюнках.

Головне пам'ятати, що привид не може не розмовою, чи іншими своїми діями, крім карт, впливати на хід тлумачення сновидінь. Так само кілька гравців можуть вирішити, що їх підказки спрямовані на одну і ту ж карту, і вони обидва можуть виставити свою кришталеву кулю на карту.

Як тільки всі гравці отримали карти сновидіння і зробили свій вибір розмістивши свої кришталеві кулі, починається фаза таємничі знаки. Далі привид повідомляє вгадав гравець свою карту чи ні. Якщо вгадав, то карта відправляється назад в коробку, а підказки в стопку скиду сновидіння, в свою чергу привид перевертає правильно вгадану карту на проти маркера гравця. Якщо гравець не впорався із завданням, то у нього буде шанс в наступному раунді, при цьому старі карти снів не скидаються і наступного ходу буде ще більше даних для визначення потрібної карти.

В кінці ходу маркер раунду пересувається на наступний розподіл. Екстрасенси, які вгадали всі свої три карти, чекають гравців, що залишилися, щоб перейти до фази викриття істинного злочинця. При цьому завжди можна давати рекомендації іншим гравцям.

У фазі викриття істинного злочинця привид повинен вибрати рівно три карти з руки, які визначать головного лиходія з розкритих раніше карт. Він забирає всі жетони у гравців і потрібний жетон зі злочинцем відкладає окремо, сорочкою вгору. Всі гравці обговорюють на кого вказують три карти, після чого виставляють свої кришталеві кулі на карту. Якщо буде більшість голосів на одній карті, то привид повідомляє виявили екстрасенси істинного злочинця чи ні.

Враження від гри mysterium

Перший раз, коли я дізнався про містеріум я подумав, якийсь легкий паті гейм, а якщо в гру можна постійно вигравати, то це не весело. І ось настав час Х, і ми почали одним і тим же складом вп'ятьох грати в Містеріум, по черзі змінюючи гравця в ролі привида. Ми граємо тільки на складному рівні з дев'ятьма картами і, якщо чесно за всіма правилами ми виграли тільки один раз, а так завжди знаходився гравець, який почне тупити.

Найскладніше примарі, начебто сім карт це багато і буває, що ти ідеально роздав підказки і всі справляються за один хід, а іноді повний ступор і нікому нічого не виходить дати. Найчастіше буває, що гравець після підказки не знає яку вибрати карту з двох і якщо він в першому ході вказав не на ту картку, то в другому вибере вже потрібну. Так ми іноді влаштовуємо «чит» привид дає для підказки багато карт, щоб набрати руку до семи і іншим гравцям дати підказку з нових карт.

Що стосується скила, то у нас в більшості партій був лідер, який частіше за всіх справлявся зі своїми картами, але у фінальній партії він провалився і через нього ми не змогли виграти. Або в іншій партії я за два ходу вгадав персонажа і локацію, і за наступні 5 ходів не зміг знайти потрібний предмет, хоча кожен хід вибору ставало все менше і менше. Напевно, іноді варто окремо фоткати підказку сновидіння і варіанти для вибору, типу, а ось ви б змогли з такою підказкою зрозуміти, що саме хотів сказати привид.

У гру простіше грати одним складом, коли ти добре знаєш з ким ти граєш. Так в одній партії гравець помітив, що на сновидінні і локації збігається малюнок кораблика, але він був невеликий, й він не повірив, що привид зміг би таку дрібницю розгледіти і два ходи вибирав не ту карту.

Ще чув, що карти сновидіння можна замінити картами з Dixit, але я цього трохи боюся, вже дуже там специфічні зображення. Тому в подальшому хочу зіграти з доповненнями, які додають нові карти в усі колоди. А в одному з додатків остання фаза змінюється і необхідно буде визначити мотив вбивства.

Я всім рекомендую Mysterium. Гра хороша, правила прості, можна зіграти до семи гравців і залучити людей не сильно знайомих з настільними іграми. Та й подивившись мої останні ігротеки, можна помітити, що містеріум найчастіше повторюється на зустрічах.

2
Отправить ответ

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HawksCattman Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Cattman
Guest
Cattman

Погоджуюсь, класна гра! Але ж зовсім не проста. Коли почав грати за привида, реально почав закипати мозок, дуже складно підібрати асоціацію. І це ще ми грали на простішому рівні. Але, гра варта уваги. Добре, що IGames нарешті спромоглися зробити ширму.