London (Second Edition)

Бути учасником музичного гурту - це досить гламурна робота, яка багатьом би припала до душі. Подорожуйте по світу, виступайте з концертами. Шанувальники фанатіють від вас і хочуть сфотографуватися з вами. Але не завжди будуть суцільні веселощі і вечірки, хтось повинен пропрацювати логістику музичного туру!

Сьогодні на огляді настільна гра On Tour з механікою Roll & Write, в якій гравці намагаються спланувати ідеальний маршрут групи по Америці. Це досить швидка гра, від 1 до 4 гравців (хоча за аналогією з Welcome to можна грати з необмеженою кількістю гравців, зробивши копії персональних полів).

Підготовка до гри On Tour

Кожен гравець отримує по маркеру і персонального ігровому планшету (різний музичний стиль зображений). На планшеті зображена Америка з поділом на 5 регіонів (схід, центр, захід, північ і південь), а вже ці регіони діляться на 6 зон. На ігрових картах зображена Америка, на якій виділено кілька регіонів і головний штат цього регіону. Колоду треба ретельно перемішати.

При підготовці до гри треба взяти і кинути два десятигранних кубика, створивши тим самим два числа (наприклад, з «1» і «4» скласти «14» і «41»). Після чого відкрити верхню карту колоди і записати менше число в штаті з картки. Взяти другу картку і згідно зі штатом, записати більше число на своєму планшеті. Треба обов'язково обвести ці два числа. Повторити всю процедуру, щоб у всіх було написано чотири обведених числа. Видалити ці карти з колоди.

Як грати у On Tour

Гра досить проста і не складна. За кілька десятків раундів гравці заповнять свій планшет числами. Після чого треба з'єднати безперервною лінією сусідні штати між собою, щоб кожен наступний штат був з таким же або більшим значенням, ніж попередній. Тому гравцям треба намагатися писати більш-менш однакові числа поруч, щоб простіше було провести маршрут.

У свій хід активний гравець бере три карти з колоди і викладає їх на стіл лицьовою стороною догори. Далі гравець бере і кидає два десятигранних кубика для створення двох чисел (наприклад, з «5» і «6» можна скласти «56» і «65»).

Всі гравці повинні записати у себе на планшеті два числа. Для цих чисел треба вибрати одну з трьох карт на столі (знову привіт Welcome to, де гравці вибирали 2 з 3 карт) і записати число у вільному штаті на полі. Якщо гравець записує число в тому ж штаті, що і на карті, він число обводить в коло. В іншому випадку він може записати число в будь-якому штаті доступного регіону. На планшеті може бути зображено тільки одне число / зірка / хрест на штаті.

Якщо гравець відкриває всі три карти із зображенням одного регіону або викидає на кубиках два однакових числа, то гравці в даному раунді повинні намалювати одну зірку замість чисел. Зірка малюється в доступному штаті згідно викладеним картками і в кінці гри вважається будь-яким числом.

Коли всі гравці записали обидва числа, хід переходить наступному гравцеві, який буде відкривати нові карти і створювати числа після кидків кубиків. Коли на планшеті залишиться одне або два місця для запису числа, то нові карти не викладаються, просто треба кинути кубики і отримані числа записати в вільні місця на полі.

Перед фінальним підрахунком очок, гравці повинні вибрати свій початковий штат і почати з'єднувати в одну лінію якомога більше штатів. При цьому число з сусіднього штату має бути таким же, зірочкою або більшим, для створення шляху. Не можна повторно проходити через штат і проходити через штати з Х (ближче до кінця гри можуть виникнути ситуації, коли у вас записані всі числа в регіоні з карти, тоді ви в будь-якому вільному ставите хрест).

Переможні очки нараховуються досить просто. Гравці отримують по 1 ПО за кожен з'єднаний штат в турне плюс по 1 ПО за кожен обведений штат або штат із зіркою.

Враження від гри On Tour

On Tour - це швидка настільна гра з простими правилами (невеликий буклетик на 4 сторінки і детальними ілюстраціями), музичної тематикою (хоча тут може бути все що завгодно, головне з'єднувати між собою сусідні штати), механікою Roll & Write.

В On Tour кидають кістки і пишуть цифри, але це важко зробити для складання ідеального маршруту. Як тільки в штаті записаний номер, то його змінити не можна. Ви вирішуєте буде цей номер у вашому переможному ланцюжку чи ні. А що робити із зайвими цифрами? Ви намагаєтеся їх записувати якнайдалі, по кутах, але якщо їх буде занадто багато, то вони будуть заважати вашій основній лінії.

У гру можна грати як одному, так і з будь-якою кількістю гравців, адже всі грають одночасно і майже немає тимчасових простоїв. Тут немає гонки, просто треба тут і зараз використовувати отримані результати. Результат на кубиках і картах однаково впливають на всіх, тому гра на половину головоломка, а на половину усе залежить від удачі (ну дуже мені потрібно число від 28 до 36 з потрібним регіоном інакше не вийде зв'язати штати).

Щоб виграти треба записувати числа в штат з картки, але тоді складніше зробити ланцюжок за зростанням чисел, тому треба знайти баланс - записати число в штаті регіону або в конкретному для обведення числа в коло.

У гру я зіграв двічі. Перший раз зі своїми гик друзями (про це буде в наступному звіті з ігротеки) і дружиною. Дружину гра не вразила, а для інших вона здалася середньої (після знайомства з Fleet: The Dice Game у хлопців було бажання знову зіграти в гру і спробувати інші стратегії). У першій партії я зміг з'єднати 21 штат + 9 бонусних, інший гравець 20 + 10, третій відстав на 1 ПО, а четвертий вже на 5 ПО. Розрив не великий, хоча ми перші стартові цифри записували на вибір з двох карт, а не в обов'язковій послідовності. Маршрут був більш-менш схожий, так усі починали з кутка й числа 05 й намагалися дійти до 95.

Пару порад. На початку гри краще записувати цифри з обведенням - це зменшує час на вибір і приносить більше переможних очок при включенні цих штатів до свого турне. Не поспішати записувати в центральні штати «незручні» цифри, раптом надалі випаде зірка і ви зможете з'єднати воєдино весь ланцюжок. Опрацюйте план Б і робіть паралельні шляхи з іншими цифрами. Ви не зобов'язані охопити всю карту, тому будьте обережні з кутами.

Настільні ігри набирають оборот і часто гравцям хочеться ускладнити ігри, підвищивши вхідний поріг. Якщо взяти той же жанр Roll & Write, то останні ігри намагаються зробити більш складними з великим вибором дій, наприклад, Welcome to, That's Pretty Clever , Fleet: The Dice Game і інші.

Творці On Tour пішли іншим шляхом. Гру можна пояснити будь-якому гравцеві за 5 хвилин, все досить просто, хоч і тут знайдуться люди, які будуть довго думати (куди мені записати дві цифри з трьох доступних карт). Для любителів простих або соло ігор, гра підійде, мені ж хотілося б трохи більше відмінностей, а не щоб маршрут був приблизно схожий у гравців (хоча повністю рівні умови багатьом можуть сподобатися).

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of