Pergamon game

У турецькому місті Пергамон почалися археологічні розкопки у 1878 році, під егідою королівського музею Берліна. У другому столітті до нашої ери у даній місцевості знаходилося велике процвітаюче місто, яке служило перевалочним пунктом серед азіатських давньоримських провінцій.

Мета гравців, отримувати фінансування на розкопки, знаходження найбільш цінних і старих реліквій давнини - браслети, вази, амфори, золоті маски, після чого отримані експонати потрібно ретельно відполірувати і виставити у місцевий музей Pergamon.

Підготовка до гри Pergamon

На стіл викладається велике поле, яке розділене на 3 сектора - глибина розкопок експонатів (кожен раунд будуть з'являтися нові предмети старовини), календар виставок (показує скільки залишилося раундів до кінця гри) і рейтинг привабливості e музеї (скільки ПО отримає колекція гравця в фазу підрахунку). Необхідно перемішати 60 плиток з артефактами давнини і покласти по 5 штук на кожен місяць.

Кожен гравець отримує по фігурці свого гравця, набору маркерів для відображення рейтингу привабливості, набір спеціальних куточків для здачі знахідок в музей і пам'ятка по збору колекції.

У грі є спеціальна колода карт, в ній 24 карти, по 3 копії кожної карти. Кожна карта показує, скільки грошей виділить музей для гравців у даний хід, при цьому кожен хід буде розігруватися по дві. На картах йде від 1 до 8 монет фінансування, при цьому вони поділяються по сорочкам на два види - від 1 до 4 і від 5 до 8 монет.

Ігровий процес Pergamon

У грі 12 циклів, кожен відповідає місяцю. Кожен цикл проходить у кілька етапів - розкладка знайденого, визначення суми фінансування, викопування коштовностей, їх виставка до музею або складування на складі і отримання ПО у 5,7,9 і 12 циклі. Перший цикл починає найстарший гравець, а далі черговість формується по зайнятій позиції на ігровому полі.

З поточного місяця перший гравець бере усі 5 плиток з знахідками, перевертає їх горілиць, і розставляє плитки по старшинству, від меншого століття до нашої ери до більшого. Якщо у артефактів однаковий вік, необхідно дивитися на рік, чим він більший, тим древніша знахідка. На ігровому полі в лівій частині є спеціальне поле, де по вертикалі йде глибина розкопок, а по горизонталі кожен раунд викладаються нові артефакти. Найсучасніша знахідка кладеться на верхній лівий квадрат, старіша під нею.

Далі з колоди із засобами беруться дві карти і кладуться сорочкою вгору, по сорочці можна приблизно оцінити яку суму гравці отримають в цьому місяці. Починаючи з першого гравця і по годинникової стрілки, гравці займають місце на полі своєю фігурою.

Всього є 13 місць, куди можна поставити свою фігуру, чим правіше буде стояти фігура, тим раніше вона отримає кошти для фінансування розкопок, але й тим менше вони будуть. Гравець який розмістить свою фігуру правіше від інших буде першим до наступного етапу, а гравець який розмістив свою фігуру лівіше від інших, забере залишок фінансування, якщо він буде. Кожна клітина показує, з якого рівня розкопок гравець зможе придбати плитки артефактів.

Після того, як гравці розмістили свої фігури і визначилися з черговістю ходів, карти фінансування перевертаються і починаючи з першого гравця, кожен отримує гроші. У більшості випадків останній гравець може залишитися без грошей, хоча більш ліві ділянки дозволяють отримати артефакти з останніх рівнів.

Починаючи з першого гравця і далі, кожен має можливість викопати один рівень, номер рівня показує скільки монет необхідно заплатити для взяття тайлів артефактів. При розкопці гравець забирає усі артефакти з рівня, від 1 до 4 штук. Найчастіше у перші раунди ніхто не купує 5 рівень, тому що необхідно 5 монет, а грошей немає і вже до 4 місяця там збирається багато артефактів і вже дуже критично, хто буде першим при отриманні цього ласого шматочка.

Отримані тайли з старожитностями гравець кладе перед собою, їх може бути скільки завгодно, але на наступний місяць можна перенести безкоштовно до 3 артефактів, кожні наступні три будуть обходитися в 1 золото. При цьому будь-які, які не сподобалися тайли можна відправляти до скиду.

Гравець може розмістити у музей отримані артефакти, для цього він становить лінію з старожитностей, щоб обидві частини одного виду були пов'язані один з одним. При здачі до музею вважається сума століття знахідки і гравець кладе маркер на відповідне число на поле з музеєм. Кожні 4 позиції у музеї приносять на 1 ПО більше, максимум за 24 позицію можна отримати 6 ПО. При цьому гравці можуть витратити до 3 монет, щоб відполірувати свою колекцію і поліпшити своє становище в музеї на число полірування.

У пергамоні головне стежити за попитом і пропозицією, якщо гравець розміщує у музей артефакти, які у сумі давніші, ніж попередники, то старі екземпляри втрачають у популярності і зсуваються на одну позицію вниз. Після кожного циклу підрахунку очок, усі виставлені в музей артефакти стають ще дешевше і в наступний раз принесуть менше ПО.

У кінці кожного циклу підрахунку очок, гравець у якого найбільш древніший артефакт потрібного виду отримує додатково 2 ПО, а у кінці гри три найдавніших артефакту принесуть гравця від 1 до 3 ПО. При фінальному розміщенні артефактів до музею можна витратити усі гроші на полірування колекції.

Враження від гри Pergamon

Настільна гра Pergamon - хороша гра на збір наборів, через правильний вибір позиції на полі. У грі присутній ризик, можна сподіватися, що буде велике фінансування і зайняти останню позицію, щоб отримати більше монет, ніж інші гравці і оплатити розкопки на більш глибокому рівні або взагалі нічого не отримати.

Мені подобається, як у грі оформлені компоненти. Гравці збирають не просто квадратні тайли на яких зображені половинки артефактів, а плитки виконані у вигляді розколу, і ми намагаємося зібрати їх воєдино. При цьому у залежності від давнини знайденої знахідки видно її стан, чим вона старіше, тим гірше збереглася. Жетони переможних очок теж виконані у своєму неповторному стилі - у вигляді квитків на вхід до музею.

На двох гра не така цікава, як при великому складі учасників. Хоч і вводиться фігурка розбійника, яка займає місце на полі, але у гравців усе одно більше фінансування, ніж на чотирьох, більший вибір по розкопках артефактів.

Хоч у грі і 12 раундів, але гра проходить відносно швидко, до години. У більшості раундів гравці будуть тільки розставляти фігури на полі і отримувати монети. Для інших дій на полі повинні бути викладені вже плитки артефактів і гроші. Зазвичай гравці 4-6 разів будуть купувати плитки, щоб зібрати з них гарну колекцію.

У грі Pergamon вистачає і рандома. Можливо у цьому місяці будуть артефакти старої ери і навіть на перший рівень розкопок потрапить тайл з 3 століттям. А можливо у купленому ряду артефактів зовсім не будуть таких, які можна буде з'єднати між собою, щоб здати до музею і доведеться або переплачувати, або скидати зайві до скиду.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of