Istanbul: The Dice Game

За останні кілька років вийшло чимало дивовижних, красивих, абстрактних настільних ігор - Azul, Sagrada, Photosynthesis, Santorini та інші. Настільна гра Azul від видавництва Next Move Games була розпродана сотнями тисяч примірників, виграла премію Spiel des Jahres. Тому не дивно що видавництво вирішило піти второваною стежкою і випустити черговий красивий абстракт - Reef.

Риф - прекрасна, хоча і з натяжкою по тематиці гра, в якій гравці будують риф, який впливає на морську флору і фауну. Технічно, гравці виступають в ролі рифа, вони намагаються рости і бути красивими, розігруючи карти і додаючи до свого рифу нові шматочки корала.

Підготовка до гри Reef

Гра Reef складається з 112 фрагментів коралу (по 28 штук жовтого, зеленого, пурпурного і червоного кольору), 60 карт, 88 жетонів переможних очок (номіналом 1, 3, 5, 10 і 20). Для гри необхідно розділити коралові фігури за кольором і кількістю (на чотирьох гравців - 28, на трьох - 24, на двох - 18 фігурок кожного кольору).

Гравці отримують по персональному планшету, на якому буде зводитися риф. Планшет складається з 16 осередків - 4 на 4. У кого з гравців на планшеті буде зображена морська зірка, той починає гру. За аналогією з Majesty: For the Realm , тільки там був зображений лицар.

Кожен гравець отримує в закриту по 2 ігрові карти, три жетона з 1 ПО, а також по одному коралу кожного кольору. Фігури необхідно розмістити в центрі планшета за своїм вибором.

Між гравцями викладаються три карти лицьовою стороною догори, а поруч розташована стопка з іншими картами. При цьому верхня карта колоди лежить лицьовою стороною догори, і гравці завжди знають, яка нова карта вийде на ринок.

Як грати у Reef

У свій хід гравець може виконати одну з двох доступних дій - взяти карту з загального ринку або розіграти карту з руки. Кожна карта розділена на дві області - у верхній видно, які два корала гравець зобов'язаний буде розмістити на своєму планшеті, а в нижній є умова, виконавши яку гравець отримає жетони переможних очок.

Гравець може взяти будь-яку з трьох карт з ринку. Також можна взяти верхню карту з ігрової колоди, але для цього необхідно віддати жетон з 1 ПО і помістити його на карту з ринку, яка дає найменшу кількість ПО. У гравців не може бути більше 4 карт на руці.

При розіграші карти з руки, гравець бере два корала, які зображені у верхній частині карти і прилаштовує їх на будь-яке вільне місце на планшеті (можна розміщувати одні корали на інші, але не вище 4 рівня в висоту). Далі гравець дивиться на нижню частину карти і порівнює переможну схему зі своїм рифом. Якщо розташування коралів збігається зі схемою на карті, гравець бере стільки ПО, скільки зображено на карті. Якщо на полі можна застосувати шаблон до декількох неповторних коралів, то гравець за кожне виконане умови отримує ПО.

При оцінці важливий тільки вид зверху, а значить треба з розумом закривати раніше викладені корали. Деякі карти вимагають, щоб фігури були розташовані на певній висоті або не нижче заданого рівня.

Гра закінчується в одному з двох випадків - закінчилися всі корали одного кольору або спорожніла ігрова колода карт. Гравці завершують поточний раунд і роблять останній хід. Якщо у гравця залишилися карти, то він може розіграти їх всіх, і то тільки нижню їх частину, одного разу отримавши ПО. Після чого необхідно підрахувати переможні очки кожного гравця, у кого більше - той і переміг.

Враження від гри Reef

В останні роки виходить досить багато якісних абстрактних ігор, які продумані, стратегічні, швидко готуються, ігровий процес займає мало часу, а правила досить прості.

У грі Reef гравці збирають карти, щоб з їх допомогою виставити фігури певного кольору в потрібній послідовності, щоб заробити переможні очки. Хоча досить часто нижня частина карт буде марна для гравця, а карта корисна тільки, як засіб зростання рифа. Ігровий процес вкрай простий, але необхідно дотримуватися стратегії, щоб заробити переможні очки, в грі не вийде просто заробляти по кілька ПО за раунд.

Необхідно планувати усе на кілька кроків вперед, щоб отримати максимум переможних очок за одну карту. Адже кожна карта в грі розігрується тільки один раз і йде до скиду до кінця партії. Тому варто задуматися, використовувати карту в руці для прибудови коралів або відкласти картку на майбутнє і заробити з її допомогою переможні очки. Але не варто забувати про ліміт карт в руці і рано чи пізно доведеться розіграти цю карту.

Компоненти в грі дійсно гарні, весь картон товстий і міцний, а пластикові фігури корала відрізняються за формою і мають вагу, що виділяє риф від інших абстрактних ігор, які переважно складаються з картону.

У грі Reef мені сподобалися правила. Вони складаються всього з чотирьох сторінок, з яких перша - обкладинка правил, а половина останньої сторінки присвячена творцям гри. Правила написані чітко і зрозуміло, без двозначностей. Варто всім створювати такі прості правила, адже я не люблю читати правила до настільних ігор .

Навчитися грати можна за 5 хвилин, а партія займе до 45 хвилин ігрового часу, що досить швидко. Це відмінна сімейна гра, яка підійде для початківців у настольному світі, сімейних посиденьок або ігор з дітьми.

Між гравцями практично немає взаємодії, тому для декого це може стати великим мінусом. У кожного своя персональна дошка, на якій росте риф. Ваші ходи не впливають на інших гравців (за винятком взяття карти з загального ринку). Можна звичайно взяти з поля карту, яка принесе багато ПО супернику, але швидше за все дана карта вам нічого не принесе, а, щоб від неї позбутися треба буде її розіграти. Хоча я читав пропозицію, що можна спробувати зіграти на загальному ігровому полі зі своїми особливостями спільного будівництва.

Reef - це гра типу «зроби краще з того, що є під рукою». Необхідно брати карти, які будуть поєднуватися один з одним, одна дає фігури, а інша ПО. Але в грі карти з'являються випадково і тому не можна спланувати, що вийде і отримаєте ви потрібну карту. Варто розіграти в даний момент карту для рифа або забрати з ринку, поки її не взяли конкуренти. Якщо на двох ще є у вас шанси, то на чотирьох ринок не збільшується, і гравці все одно будуть вибирати з трьох карт, а значить є шанс, що заберуть потрібну вам карту.

Скажу чесно, в цю гру я зіграв лише дві партії і то на двох, поки була можливість в неї зіграти. Гра хороша, але не більше, хоча мені сам жанр простих сімейних ігор не сильно подобається. У грі компоненти зроблені дуже круто, але через це гра коштує не мало, тому я б замість неї купив би вже складну євро гру.

У грі всього дві дії. Можна взяти одну з чотирьох карт, або розіграти одну з чотирьох карт з руки. Хоч можна фрагмент корала розташувати на одну з шістнадцяти позицій на полі, але з часом усе буде розростатися вшир, щоб заробляти ПО за старими своїм позиціями. Самі схеми отримання ПО не складні, деякі досить прості, розташував поруч в потрібній послідовності елементи - отримуєш ПО, але і зустрічаються досить складні схеми, коли потрібні за кольором корали повинні бути на певному рівні висоти.

Reef - хороша сімейна гра. Мені гра не сподобалася рандомною простотою і ціною, але була б вона дешевше, тоді були б компоненти вже картонні і гра втратила б більшу половину свого шарму. Якщо буде можливість, зіграйте, й складіть свою думку про цю гру.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of