Targi входить в ТОП 3 дуельних ігр мого рейтингу

targi
targi
Настільна гра Targi - дуельне конфліктне протистояння між двома гравцями по механіки - розміщення робітників. У пустелі є племена туарегів, які займаються збором ресурсів - перець, сіль, фінік, вони обмінюють їх на золото у торговців, і розширюють своє плем'я за ресурси. При цьому періодично приходять розбійники і грабують племена, але не дивлячись на це, туареги прагнуть до процвітання і хочуть зробити своє плем'є найкращим.

Підготовка до гри Targi

У грі модульне поле, на столі розташовуються карти у вигляді квадрата 5 на 5. При цьому крайні карти вважаються кордоном, і вони завжди викладаються у певній послідовності відповідно до нумерації на картах. Карти кордону двосторонні, з одного боку вони показують можливі дії гравців через символи, а з іншого боку те ж саме + текстова підказка для новачків. Кутові карти належать розбійникові і як тільки до них дійде відповідна фігура, починається грабіж гравців.

Якщо крайні карти завжди однакові, то всередині ігрового периметра викладаються карти племен і ресурсів. У першій партії необхідно у випадковому порядку розмістити 5 карт племені і 4 карти ресурсів. Після того як гравці забирають карту з поля на її місце необхідно покласти карту іншого типу сорочкою вгору.

Кожен гравець отримує набір фігурок свого кольору (синій або білий), 1 золото і по 2 ресурсу - сіль, перець, фінік, і 4 ПО. Фігурку розбійника необхідно поставити на першу карту кордону, на початку кожного раунду розбійник буде пересуватися на сусідню карту за годинниковою стрілкою.

У грі є два види карт - племені і ресурсів, відповідні колоди необхідно ретельно перемішати. Карт ресурсів не так багато, і вони будуть замішуватися назад у колоду, є як одинарні карти з певним ресурсом, так і подвійні (1 фінік + 1 сіль) або карти з вибором (гравець вибирає який з трьох ресурсів він отримає), пару карт дають золоту монету або 1 ПО.

Карти племені бувають 5 видів, по 9 карт кожного, у кінці гри карта принесе від 1 до 3 ПО. Більша половина карт крім прямого отримання ПО гравцям надає різні бонуси. Наприклад, знижка на 1 ресурс при будівництві карти певного виду, отримання додаткового ресурсу з поля, додаткове нарахування ПО відповідно до умов з карти і т.д.

При цьому у грі є пару дуже потужних карт, які можуть добре полегшити гру, головне, щоб вони вчасно вам дісталися. Наприклад, гравцю не треба платити розбійникові, противник розмістить тільки два своїх робочих, 1 ПО за кожну плату розбійника, 2 ПО якщо дана карта буде найбільш крайньою правою у ряду, 4 ПО замість 2 ПО за ряд племені різного виду.

Як грати у Targi

Кожен раунд гравці по черзі розміщують своїх робочих на вільні ділянки кордону. У кожного гравця є по 3 робочих і 2 спеціальні фігури, які ставляться на перетині між двома робітниками. Гравці не можуть розміщувати робочих на кордон, де є вже фігура розбійника або робочого, так само не можна ставити робітника, якщо на протилежній стороні є робочий противника.

В ідеалі у перебігу раунду кожен гравець розмістить трьох робочих, щоб на перетині можна було розмістити додаткові фігури. Далі по черзі гравець знімає фігури з карт і робить доступні дії.

Якщо на карті з кордону або поля зображено ресурс - гравець бере відповідний ресурс з банку. При цьому у кінці раунду у гравця сумарно не може бути більше 10 ресурсів товарів і 3 монети золота.

Якщо карта належить до категорії племені - гравець може придбати дану карту і розмістити її перед собою (якщо вистачає ресурсів), взяти карту в руку або скинути її у відбій. Гравець може тримати у руці тільки одну карту племені, щоб її побудувати або скинути, необхідно скористатися властивістю відповідною картою кордону.

Якщо робочий стоїть на мапі кордону, то можна зробити її ефект. Наведу приклади таких карт - розіграти або скинути карту з руки, обміняти необмежену кількість разів ресурси (2 ресурсу на 1 інший, 3 ресурсу на монету золота), взяти карту ресурсу або племені з відповідної колоди, здати ресурси за ПО (2 однакових ресурсу - 1 ПО, 4 - 3 ПО, 1 золота монета - 2 ПО, 2 монети - 4 ПО) і фата моргана (можна пересунути свою фігурку з перетину робочих на будь-яку іншу не зайняту карту).

Кожен гравець викладає карти племені перед собою у такий спосіб - є три ряди, в кожен можна розмістити 4 карти племені, вони кладуться послідовно зліва направо. У кінці гри гравці додатково отримують ПО, якщо у ряду 4 карти одного виду - 4 ПО, якщо усі 4 карти різного виду - 2 ПО.

Гра підходить до завершення у одному з двох випадків - розбійник скоїв коло і закінчив свій хід на 16 мапі кордону або один з гравців побудував 12 карт племені.

Враження від гри Targi

Після перших п'яти партій у Таргі я подумав, що дана гра хороша для двох, але не більше. Взявши участь у своєму першому турнірі, де необхідно було зіграти поспіль 15 партій я зрозумів, що гра хороша. На даний момент я зіграв 78 партій з яких 58 виграв, і тепер для мене Targi входить у ТОП 3 ігор для двох гравців. На даний момент я хочу заглибитися у додаток, де додали нові можливості і повністю нові карти племен, але у додаток я зіграв поки тільки один раз.

У Таргі ти стежиш не тільки за оптимальними ходами для тебе, але і не даєш противнику взяти хорошу карту племені. Найчастіше гравець намагається зібрати один або два ряди племені одного виду. Хоча у мене були випадки, коли гравець збирав три ряди по 4 карти племені одного виду, а це відразу + 12 ПО або, коли ми вдвох примудрялися зібрати ряд одного виду, для цього необхідно 8 карт, а в колоді всього 9 карт одного виду.

Зігравши перші партії ти вже дізнаєшся властивості всіх карт, будеш знати які варто будувати, а які ні. Наприклад, карта кордону фата моргана дуже сильна, якщо ти починаєш хід першим, то ти на 100% отримаєш будь-яку карту з центрального поля, з початок розміщуєш робочого на перетині карти, а далі або завершуєш перетин другим робочим або якщо противник заблокував лінію, можна фатаморганою встати на потрібну карту. Але при цьому варто пам'ятати, що цією дією один ресурс ти недоотримуешь, куди простіше брати карти з перетинів між ресурсами.

Взяти карту до руки не завжди вигідно, адже щоб її надалі розіграти треба буде встати на відповідну карту кордону, а це зайва дія. Вигідно до руки брати карти потрібного вам виду або ті, які принесуть ефект пізніше - наприклад, після розміщення карти племені гравець отримає по 1 ресурсу, за кожні 2 карти племені.

Хоч гра досить прагматична можна планувати дії на майбутнє, приблизно оцінювати хто перемогає, зазвичай після пари будівель карт у гравця не залишається ресурсів для наступних будівництв, плюс кожні три раунди йдуть набіги розбійників зі збільшенням крадіжки (1 будь-який ресурс / 1 ПО, 2 будь-яких ресурсу / 1 ПО, 3 будь-яких ресурсу / 2 ПО і 1 золоту монетку / 3 ПО). Але у мене на практиці були випадки, коли три рази за випадковим збігом обставин гравець на фініші виривав перемогу - коли у останньому раунді тягнув карту племені з колоди, а вона була потрібного виду і ресурсів вистачало для будівництва, а це відразу від 5 до 7 ПО за повний ряд + карту.

Як показує практика, якщо гра закінчується після повного кола розбійника, значить гравці погано грають. Хоча я один раз спеціально недобудовував будівлю, щоб противник втратив 3 ПО через відсутність золотої монети для розплати з розбійником. Сильні гравці завершують гру у середньому на 10 раунді +/- один раунд.

Правила у грі Targi не складні, за пару раундів весь ігровий процес наочно видно, тривалість гри 40-60 хвилин. Мені гра дуже подобається, я зазвичай відігравши 10-15 партій роблю перерву на місяц, щоб вона не набридала. При цьому я зустрічався з суперником, який на момент останньої нашої зустрічі награв 1300 партій і кожну зустріч я пам'ятаю, поки я програю 2/1 по очним протистоянням. Зі слабким суперником можна виграти, набравши 30 ПО, а коли набираєш 40 ПО і програєш, це демотивує.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of