The Mind
The Mind - настільна гра, спрямована на поліпшення командної роботи, так гравці навчаться відчувати час. Якщо перше враження після прочитання правил гри - дана гра чиста удача, то зігравши можна зрозуміти, за що її люблять і відзначили престижною нагородою Spiel des Jahres.

Підготовка до гри The Mind

The mind повністю карткова гра складається з 120 карт. Ігрова колода складається з 100 карт з нумерацією від 1 до 100, 12 карт, які показують поточний рівень складності і 8 карт для фіксації життів і підказок.

Залежно від числа гравців буде різна кількість рівнів і життів, які необхідно підготувати і покласти до центру столу. Карти рівнів кладуться один на інший, менше значення на більше, щоб зверху була карта з одиницею. Звіряємося з таблицею знизу, відбираємо потрібні карти, а що залишилось кладемо у бік, життя і зірки ще знадобляться.

Кількість гравцівКількість рівнівКількість життів/сюрікенів
2 гравцяРівень 1 - 122 життя и 1 сюрікен
3 гравцяРівень 1 - 103 життя и 1 сюрікен
4 гравцяРівень 1 - 84 життя и 1 сюрікен

Для початку гри необхідно перетасувати ігрову колоду карт з цифрами і роздати кожному гравцеві по 1 карті, згідно з першим рівнем складності. Яка цифра намальована на карті рівня, стільки карт необхідно роздати кожному гравцеві у закриту. Раджу, при отриманні карт, зібрати їх по зростання від меншої до більшої в руці, щоб не пропустити свій момент.

Як грати у The Mind

Ігровий процес у грі The mind вкрай простий, гравці повинні на столі викладати карти по зростанню від меншої до більшої з наявних у них на руках. При цьому гравці ходять не в порядку черги, а за своїм натхненням, припускаючи, що карта з найменшим значенням знаходиться у них в руці.

Процес гри, коли гравці ходять в будь-якому порядку, схожий на гру Magic Maze, де дії усі роблять тоді, коли вважають їх оптимальними. При цьому в цих іграх не можна розмовляти, тому повинна бути мовчазна згуртована командна робота. Як і в інший кооперативної грі Hanabi, гравці ніяким чином не повинні обмінюватися інформацією (підморгування, емоції, показ карт і т.д.), усі повинні налаштуватися на одну хвилю.

Наприклад, у першому раунді беруть участь четверо, у кожного по одній карті у руці, 4-20-41-73. Гравець з картою «4» припускаючи, що ні у кого не може бути карти меншого номіналу кладе свою карту першим. Потім проходить час, можливо гравці будуть мовчки прораховувати далі 5-6-7-8-9- і т.д., після чого гравець вирішуєт покласти свою карту «20». Чим більший рівень, тим більше карт на руках і все необхідно викласти у правильній послідовності.

Якщо гравець кладе карту на стіл, а в іншого, є карта в руці з меншим номіналом, то гра зупиняється, і карта йде до скиду, а гравці втрачають одне життя. Коли закінчилися усі життя, гравці програють. Усього може бути п'ять таких карт.

У свій хід гравець може підняти руку вгору, це знак іншим гравцям, що він пропонує скористатися підказкою - карта із зіркою у вигляді сюрікена. Усі гравці голосують і, якщо більшість проголосувала за, тоді кожен гравець скидає з руки карту з найменшим номіналом.

Після того, як усі карти з рук гравців зіграні, необхідно перейти на наступний рівень, прибравши верхню карту рівнів. При цьому якщо на карті пройденого рівня знизу був зображений символ життя або сюрікена, то гравці отримують відповідну карту. Бонуси видаються після проходження 2, 3, 5, 6, 8, 9 рівня. В ідеальній ситуації у гравців може бути 5 життів і 3 сюрікена.

На початку кожного рівня необхідно ретельно переміщати ігрову колоду з цифрами і роздати кожному гравцеві кількість карт за номером рівня. Якщо всі етапи успішно пройдені, а у гравців залишилися життя, то вони виграли.

Для більш складного режиму гри, творці пропонують грати наосліп. У свій хід гравці кладуть карти на стіл сорочкою вгору, після того як усі карти розіграні необхідно перевернути колоду і перевірити, чи всі карти лежать по зростанню.

Враження від гри The Mind

The Mind незвичайна кооперативна гра на безмовну командну роботу зазначеної престижною нагородою Spiel des Jahres у 2018 році.

Для успіху у грі, гравці повинні налаштуватися на одну хвилю, відчувати один одного і викладати карти у правільній послідовності або навчитися відчувати час. Чим менше значення на карті, тим вона раніше вийде. Якщо карта «5» буде викладена на стіл майже відразу, то «80» буде на руках до свого зоряного шансу.

Враження з моїх перших двох партій можна прочитати у ігротеці 44 та ігротеці 45. Якщо простими словами, то The Mind дуже швидка гра, яка наповнена емоціями, вони можуть бути радісними через безпомилкову серію виставлених карт, так і прикрими, якщо один і той же гравець пару раз помилився.

Пару прикладів з наших партій. Дійшли майже без помилок до 5 рівня на чотирьох, але на наступному рівні один гравець тричі невчасно поклав карту, і ми втратили три життя, так і не дійшовши до фінішу. Верхня карта була з номіналом 21, довго ніхто нічого не розігрував з руки, один гравець не витримав і поклав свою найменшу карту 37, виявляється у інших на руці були наступні номінали 35, 36, 37 і 38. Зазор був на стільки малий, що було майже нереально усі карти викласти правильно, враховуючи який великий зазор між 21 і 35.

У першій партії я б порадив гравцям звикнути до манери один одного. Коли вдруге ми грали зміненим складом учасників, то новачок не встигав реагувати, так само швидко, як і ми. Зазвичай бачачи, що викладена карта на кілька номіналом менше нашої з руки, ми миттєво різким рухом кидаємо карту на стіл, щоб встигнути першим. При цьому за правилами не можна класти відразу кілька своїх карт за одну дію, кладеться одна карта, потім вже друга.

Для спрощення гри, я пропоную зменшити номінали, так перші партії ми грали з картами від 1 до 60. Як тільки ви дійдете до більш високих рівнів, можна спробувати додати карти до сотні.

Тут принцип, як і в ханабі, чим менше гравців, тим простіше отримати максимальний результат. Хтось любить увечері з дружиною за 10 хвилин відіграти партію, а ми зазвичай граємо вчотирьох, коли чекаємо п'ятого гравця, щоб зарядитися емоціями на ігротеку.

Рада для тих, хто хоче зіграти в настільну гру The Mind і не купувати її. У грі 100 карт з числами на них, тому карти можна замінити будь-якими іншими, так ми граємо, використовуючи колоду з корови 006, в ній якраз 104 карти і необхідно відкинути 4 зайвих.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of