Tournay

Турне - стародавнє місто, засноване римлянами, але в 881 році нормандці розграбували і спалили місто. І ось через десятиліття жителі повернулися в місто, щоб його відбудувати. Гравці в ролі багатого сімейства за допомогою трьох станів (дворянство, духовенство і звичайних мешканців), облаштовують свою частину міста, щоб показати свою могутність.

Підготовка до гри Tournay

Гра складається з великої кількості карт і трьох десятків робітників (вони бувають білі, жовті і червоні). Кожен гравець отримує по 2 робітників кожного кольору, 6 монет і карту під свої фігури. У центрі столу формуються групи карт, які розділені за кольором (білий, жовтий, червоний) і номеру (I, II, III). Кожна колода складається з 10 карт (трапляються копії карт і одна карта оповісника).

Викладається вузький планшет, на який розміщується по 3 фігури робітників кожного кольору і під ними від III до I колоди карт станів. Над планшетом викладаються карти подій, завжди в грі буде по 3 таких карти. В ігрових колодах гравці можуть знайти карти будівель, персонажів, глашатая і в кожній колоді III будівлі престижу.

Якщо простими словами, то розмістивши згодом фігуру робітника на карту будівлі, гравець виконує його ефект. Карти персонажів не треба активувати робітниками, вони самі взаємодіють з картами, розташованими на одній лінії з ними. Престижні будівлі в кінці гри принесуть ПО всім гравцям, але власнику будівлі дістанеться в два рази більше ПО згідно з умовою нарахування ПО. А ось якщо вийшла карта оповісника, то чекай неприємностей - на кожну карту події кладеться по 1 монеті, і карта розігрується стільки разів скільки на ній розташовано монет.

Ігровий процесс Tournay

Гра триватиме стільки раундів, поки не спрацює одна з двох умов для її завершення. Якщо у гравця забудований район 9 картами, серед цих карт є мінімум дві престижні будівлі, і на полі лежить на одного глашатая більше, ніж грає гравців. Або якщо у двох гравців буде повністю забудований квартал з двома престижними будинками.

У свій хід гравець може за бажанням розіграти одну карту з руки сплативши її вартість, а вже після виконати в обов'язковому порядку одну дію. Гравці розміщують карти в форматі 3 на 3, щоб нова стикалася хоча б однією стороною зі старою. У грі передбачено 5 різних дій - взяти карту, активувати свою будівлю, отримати гроші, відобразити подію і зібрати своїх робітників. В основному всі дії пов'язані з використанням робітників.

Взяти карту. Щоб взяти карту з колоди гравець повинен використовувати своїх або чужих робочих потрібного кольору. Для колоди I - необхідний 1 робітник, для II - 2, для III - 3. Так як гравці починають з двома робітниками одного кольору, для взяття карти з третьої колоди необхідно або купувати фігуру в іншого гравця або знайти будівлю цього кольору і через його активацію купити собі додаткового робочого.

При виконанні цієї дії у гравця є два варіанти. Якщо зверху над колодою лежить карта лицьовою стороною вгору, гравець може забрати її в руку. Або ж гравець відправляє верхню карту під низ колоди і бере дві верхні карти з колоди, одна карта залишається у руці, а друга викладається лицьовою стороною на колоду. У гравця не може бути більше чотирьох карт в руці.

Якщо однією з двох взятих карт є карта оповісника, то вона викладається під низ колоди лицьовою стороною вгору перпендикулярно до інших картах. При цьому на всі карти подій викладаються монети і всі ці карти спрацьовують.

Активувати свою будівлю. Гравець повинен викласти свого або чужого робочого того ж кольору, що і будівля. Якщо на карті вже є робітник, його активувати вже не можна.

Отримати гроші. Гравець вибирає на своїй карті площі робочих одного кольору і отримує по 2 динара за кожного, після чого вони будуть не доступні до їх збору.

Відобразити подію. Якщо на карті події лежить хоча б одна монета, гравець може використовувати необхідну кількість своїх жителів для вирішення проблеми, іноді і монет. Гравець отримує дану карту і перевертає її сорочкою. Надалі гравець може розіграти цю карту у себе на полі, щоб захиститися від неприємності. Так само така карта принесе 1 ПО.

Зібрати своїх робітників. Гравець забирає всіх своїх робітників і викладає їх на свою карту площі. З наступного ходу всі фігури будуть доступні.

Враження від гри Tournay

Побачивши вперше Tournay я подумав - це ж картковий Troyes , той же стиль оформлення карт, три стани. Але прочитавши синопсис дізнався, що тут все-таки не Французьке місто, а вже Бельгійське, і ми відбудовуємся після варварів, а не сконцентровані лише на будівництві собору.

Зіграв я в Tournay раз 5 з думкою, це більш прискорений і менш мозголомний і рандомний аналог Труа, де багато що залежало від результатів кубиків і використовуваних карт в грі. У Турне менше рандома, і при бажанні гравець зможе надрафтіть потрібну йому карту.

Щоб отримати ПО необхідно розміщувати перед собою карти, які приносять якомога більше ПО, а також будувати престижні будівлі, які дають ПО згідно виконуваної умови. При цьому престижні будівлі принесуть не тільки ПО активному гравцеві, але і всім, тому варто вибирати з розумом що за будівлі будувати, щоб у вас була перевага по даній умові.

Що стосується шляхів досягнення мети. У перших своїх партіях, я будував хоча б одну червону картку, надалі ж я просто перестав брати такі карти. Основний акцент робив на білому і жовтому кольорі, зокрема на жовтих картках можна побудувати механізм отримання грошей. А гроші це і будівництво дорогих карт, і покупка робочих у інших гравців. А двох червоних робочих можна здати за 4 монети.

Так, зазвичай до кінця гри я збираю гроші. Побудувавши одну білу будівлю за 20 монет можна одноосібно отримати 8 ПО, або ж з іншою будівлею конвертувати 4 монети в 2 ПО. Але щоб відхопити ці будівлі, необхідно першим налаштувати себе можливість брати карти з третьої колоди стану.

Може я зіграв не так багато партій, але я зазвичай не звертав увагу на неприємності при виході оповісника буде мінус - значить буде. Хоча можна було б будувати червоні будівлі або справлятися з картами неприємності, але відображена карта події буде займати місце в руці. Адже гра в основному на швидкість, вона закінчиться при виконанні однієї з двох умов, тому немає часу гальмувати і витрачати свої ходи на неефективні дії.

Перед грою я рекомендую ознайомитися з ефектами карт станів, щоб знати які карти можуть попастися в тій чи іншій колоді. Зазвичай карти з II з більш кращим ефектом, ніж з I, а III спрямована на отримання ПО в кінці гри. В основному карти дозволяють при активації брати карту з наступною за старшинством колоди, купувати робочих, отримувати гроші за робітника або за активацію сусіднього будинку і т.д.

Є багато хороших ігор, які потім набули більш спрощену карткову версію - The Castles of Burgundy і The Castles of Burgundy: The Card Game, Caylus і Caylus Magna Carta, Troyes і Tournay. Зігравши в головну гру з цих пар, в карткову версію вже не тягне грати. Турне просто хороша гра, а ось Труа чудова гра. При бажанні в цю гру можна зіграти безкоштовно в онлайні з іншими гравцями на українській мові.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of