trambahn

В кінці XIX століття в Мюнхені трамваї почали користуватися великою популярністю. У місті почали вводити нові маршрути, будувати на них станції, а вже прокладені популярні маршрути почали вимагати додаткових трамваїв.

Тим часом технологічний прогрес вимагає деяких істотних змін: кінні трамваї замінюються паровими, а ті, в свою чергу, - електричними. Гравці в ролі керуючих трамвайних компаній намагаються домогтися найбільшого успіху. Хто зможе перемогти свого конкурента?

Підготовка до гри Trambahn

Підготовка до настільної гри Trambahn не займає багато часу, головне ретельно перемішувати ігрову колоду по ходу ігрового процесу. Між гравцями треба викласти 4 карти вокзалу, куди в подальшому гравці будуть відправляти своїх пасажирів.

Крім карт основної колоди в грі є карти з трамваями. Ці карти діляться на три види - кінні трамваї (7 екземплярів, вартість 5000, коефіцієнт нарахування переможних очок х2), парові трамваї (4 екземпляра, вартість 10000, коефіцієнт нарахування переможних очок х3) і електричні трамваї (5 єкземплярів, вартість 15000, коефіцієнт нарахування переможних очок х4). Ці карти необхідно скласти в наступній послідовності, під низ колоди найдорожчі - електричні трамваї, потім парові і на горі розмістити кінні.

Ігрова колода складається з 8 карт кондукторів і 112 карт станцій. Карти зі станціями діляться на чотири кольори (жовтий, синій, зелений і блакитний) і номінал від 1 до 10 (по 3 копії кожної карти від 2 до 9 і по 2 копії кожної карти із значенням 1 і 10). На кожній карті зображений Мюнхен (на копіях одного кольору і номіналу однаковий малюнок).

Після того, як ігрова колода з 120 карт перетасована, необхідно дати першому гравцю (це той, хто останнім їздив в трамваї) 12 карт сорочкою догори, а другому гравцеві 15 карт. Карти, що лежать сорочкою вгору символізують ігрову валюту, за ці гроші гравці будуть купувати карти з трамваями. Перевертати і дивитися ці карти не можна, по аналогії з грою Port Royal.

Тепер кожен гравець отримує з ігрової колоди по 6 карт, на них можна дивитися і використовувати в свій ігровий хід. В кінці кожного раунду гравці будуть завжди добирати свою руку до 6 карт. Перший гравець отримує блокнот для фіксації переможних очок в фазу заповнення станції чотирма пасажирами.

Ігровий процес гри Trambahn

Гравці виконують свої дії в порядку черговості ходу, дотримуючись певної послідовності. З початку необхідно відправити пасажира на вокзал, потім можна побудувати нові станції, отримати дохід, купити трамвай для нової лінії і добрати руку до 6 карт. Ігрові карти з руки можна розіграти трьома способами, дивлячись в яку фазу гри їх використовувати.

Розмістити пасажира. Гравець зобов'язаний одну або дві карти зі своєї руки відповідно до їх кольору розмістити на відповідному вокзалі у вигляді пасажирів. Карта кондуктора - джокер, цей пасажир може бути будь-яким кольором. Як тільки на вокзалі збирається чотири пасажири одного кольору - починається фаза підрахунку очок. Для цього треба прибрати до стопки скиду розіграні карти пасажирів і порахувати переможні очки у всіх гравців, хто будував станції того кольору, де були люди на вокзалі. Для підрахунку очок необхідно підсумувати центральну цифру на кожній карті вокзалу і помножити на коефіцієнт трамвая (х2, х3 або х4).

Побудувати нову станцію. Гравці можуть почати будувати нові лінії зі станціями або добудовувати їх до раніше створених, дотримуючись правил будівництва. Карти станцій необхідно викладати тільки по зростаючій, хоча і можна викладати карти з одним і тим самим номіналом, один на одного.

При цьому якщо гравець зможе розмістити в одному своєму ряду вісім станцій, він негайно робить одноразовий підрахунок переможних очок з цієї лінії (для цього існує спеціальна секція в бланку підрахунку ПО). При цьому гравець може розігрувати карту кондуктора як будь-яку карту станції, ця карта не принесе переможних очок, але вона дозволяє отримати одноразовий бонус при підрахунку восьми побудованих станцій. Але кондуктора не можна класти поверх станції з номіналом 10.

Дохід. Ось я вже вище розповів, що ігрову карту можна розіграти в першій фазі як пасажира потрібного кольору, а в другій фазі як станцію. Третій спосіб розіграшу карти - це перевернути її сорочкою догори і покласти її до своєї стопки капіталу. Так кожна карта оцінюється в 1000, що дозволить при накопиченні купити трамвай.

Купити трамвай. Після того, як гравець створив нову лінію зі станцій, він зобов'язаний до неї купити карту трамвая. Якщо він цього не робить, то всі карти зі станціями без трамвая відправляються в дохідну частину, сорочкою вгору. З початку гравці можуть купити тільки найдешевший трамвай за 5000 з коефіцієнтом х2, а в подальшому транспорт буде поліпшуватися для нових ліній. Для альтернативи я грав за своїми правилами, коли були доступні відразу всі три види трамвая і гравець сам вибирав, який трамвай він буде купувати.

Добір карт. В кінці свого ходу гравець повинен добрати свою руку до 6 карт. Тут і виникають сумніви, залишити частину карт на майбутнє в надії, що нові карти будуть з проміжним значенням між розіграними картами станцій і тих, що в руці, або залишити карти для запуску вокзалу, щоб найбільш вигідна лінія для вас принесла вам переможні очки. Якщо під час добору карт в руку, спорожніє ігрова колода, то необхідно перемішати колоду скиду, при цьому всі гравці втрачають половину своїх грошей з округленням вниз.

Гра завершується після десятого обов'язкового підрахунку очок. Додатковий підрахунок очок не прискорює завершення гри. Якщо на початку гри гравці будуть відправляти по одній карті на вокзал, то пізніше, гравці будуть намагатися прискорити фазу підрахунку очок на тій лінії, де вони отримають більше ПО, ніж суперник.

Враження від гри Trambahn

Trambahn - це карткова азартна дуельна гра про кращий розіграний набір карт. З одного боку ти хочеш зібрати довгий маршрут одного кольору з послідовними значеннями на картах, щоб за нього отримати багато ПО, а з іншого боку ти не знаєш, як правильно розпорядитися картами - скинути їх для коштів на трамвай, або чекати їх розіграшу в майбутньому раунді, але візьмеш менше нових карт.

Trambahn я хотів би порівняти з Lost Cities «Загублені міста» , в які я зіграв понад 120 партій. У містах з допомогою карт з руки ми можемо зібрати послідовний ряд чисел одного з шести кольорів, там карти представлені в одиничному екземплярі на відміну від трамваїв (по 2-3 копії кожної карти з можливістю повернення карти зі скиду).

У містах, якщо у гравця немає можливості розіграти карту для побудови лінії, він її відправляв до загального скиду і противник міг її забрати для майбутньої лінії, тут же непотрібні карти ти перетворюєш в гроші, які підуть на трамвай нової лінії. Той же підрахунок очок в загублених містах складніший, адже при розіграші першої карти в ряду ти втрачаєш відразу 20 ПО, а карти угод ще більше заплутують ситуацію, коли як в трамваях треба просто підсумувати цифри від 1 до 3 на картах і помножити на число.

Завдяки можливості розіграти карту трьома різними способами можна добре скомбінувати свій хід. Непотрібні карти відправити в якості грошей, карти домінуючого кольору, які не підходять за номіналом до ліній - розіграти їх як пасажирів для прискорення процесу підрахунку по цьому кольору (в одній з партій ми 4 рази з 10 перерахували один колір, так як він був цікавий обом ).

Завжди виникає думка, що робити з рештою карт, або нерозумно на карту з номіналом 4 покласти відразу 7 і 9, або залишити дві карти на наступний раунд. Так в своїй першій грі я залишав по 3 карти, а вже далі став грати більш ризиковано, залишаючи тільки 10 на руці (тільки карта з числом 10 дає відразу 3 ПО). Коли у тебе на руці багато карт з маленьким значенням і одного кольору, відповідь очевидна - треба будувати лінію, в іншому випадку треба думати або ризикувати, адже ти не знаєш які нові карти прийдуть до тебе.

Для мене головний і єдиний мінус настільної гри Trambahn - це необхідність дуже ретельно перемішувати карти зі скиду для створення колоди для нової партії. Зазвичай до скиду відправляються карти в вигляді грошей гравців і пасажири, а це значить, що в колоді послідовно лежить чотири карти одного кольору. Якщо брати нову партію, то карти лежать не тільки поспіль одного кольору, але і в зростаючій послідовності - погано перемішав колоду і гравцеві відразу прийдуть на руку карти одного кольору і великого значення.

На рахунок вражень від гри. Дану гру мені дали на час, а так як під час ігротек ми граємо в основному від 4 до 6 осіб у мене немає можливості нормально грати удвох, тому на роботі я знайшов охочих пограти.

Зіграв в обід зі співробітницею, їй гра сподобалася (хоча мені, здалося, що для новачка гра здасться не простою, але я помилився), розповіла всім як круто пограли. Прийшов начальник після її розповіді і ми з ним після роботи швидко зіграли партію. На наступний день він повернувся, і ми зіграли знову, але вже під час робочого процесу, після чого він задумався про покупку даної гри для офісу. Тому я думаю, що скоро у мене з'явиться нова можливість зіграти в Trambahn.

На рахунок ігрового процесу. Хоч я зіграв близько 5 партій за тиждень, але стиль гри змінювався від однієї партії до іншої. Правда я грав трохи неправильно, про що я дізнався під час підготовки даного огляду і перечитуванню правил. Так при грі ми могли купувати трамвай будь-якій доступній вартості, а не найдешевший, тому у нас зазвичай закінчувалася першої стопка з трамваями х3, були куплені кілька х4, а від нестачі грошей вже брали найдешевші.

Для порівняння за описаним вище правилам за результатом підрахунку очок було набрано 154 проти 187 ПО (при цьому гравець бонусом набрав 80 ПО, а другий нічого, тому що не хотів робити одну довгу лінію) і 177 проти 178. У цих партіях гравці намагалися робити по 2 лінії свого кольору і прискорювати гру пасажирами для підрахунку очок. Змінивши свій стиль гри і сконцентрувавшись на будівництві, будували під 5-6 ліній з кожного боку ми вже змогли набрати 318 проти 251 ПО і 288 проти 318 ПО.

Мені і ті, з ким я грав в Trambahn, гра сподобалася. Прості правила, азарт, швидка тривалість партії, удача - все це робить гру хорошим варіантом для гри удвох, хоча на bgg у неї не такий високий рейтинг. Тим, кому подобаються такі ігри як Lost Cities, Coloretto, Battle line , сподобається і ця гра.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of