Troyes

Досить багато настільних ігор які пов'язани з собором - Sagrada, The Pillars of the Earth, Ulm, Architects of the West Kingdom та інші. Ось і в місті Труа закладається фундамент нового собору, який зводиться століттями. Гравці впливають на три стану - військові (червоні), духовенство (білі) і трудяги (жовті), щоб стати найавторитетнішою сім'єю в місті, паралельно прикладаючи зусилля до будівництва собору, щоб не отримати штраф в кінці гри.

Підготовка до гри Troyes

Кожен гравець отримує по n числа фігур робітників (в залежності від числа гравців), в подальшому гравці за очки впливу зможуть докуповувати нові фігури. Кожен гравець розміщує свій маркер на позначці 4 трека впливу, бере з банку 5 монет і 20 маркерів свого кольору, а також випадкову карту персонажа в закриту. Гравець позначає який сектор центрального поля буде його - на ньому будуть зберігається його кубики.

У центрі столу викладається ігрове поле. Поруч необхідно розмістити три стопки подій (з червоним, білим і жовтим прямокутником), кожну стопку ретельно перемішати. Так само необхідно розділити всі карти дій по кольорам і номерами. В одній партії братимуть участь по одній карті кожного з трьох станів зі значенням на сорочці від 1 до 3. Всього в грі на кожну позицію по 3 різні карти, що дає варіативність на нові партії. Всі відібрані карти розміщуються на поле сорочкою вгору і на початку свого раунду вони будуть перевертатися на лицьову сторону.

Той, хто останнім читав історичну книгу буде першим гравцем. Цей гравець бере одну свою фігуру робітника і розміщує на порожньому полі поруч з Ратушею, палацом або єпископство. Далі наступний гравець за годинниковою стрілкою розміщує свого робітника і далі, коли дану дію зробить останній гравець, він робить її ще раз і вся процедура йде вже в зворотному порядку. Дана процедура триває, поки всі фігури робітників не будуть виставлені на полі. Якщо залишилися вільні місця, на них виставляються нейтральні робочі.

Ігровий процес Труа

Гра Troyes складається з раундів, 6 - на чотирьох, 5 - на трьох, 4 - на двох. Кожен раунд складається з 6 фаз. Протягом перших трьох раундів будуть перевертатися карти дій, які дозволять розміщувати гравцям робітників і використовувати ефект карти. На початку кожного раунду всі гравці отримують по 10 монет, але необхідно заплатити по 2 монети за кожного червоного робітника на центральному полі і по 1 монеті за білого.

Ось заплатили ми за робітників, а який з них толк? Так кожен гравець бере стільки кубиків потрібного кольору, скільки у нього є робочих цього кольору. Після чого всі гравці одночасно кидають кубики і отримані результати викладають в свій сектор центрального поля. Завжди на столі буде 18 кубиків розділених між секторами гравців (включаючи нейтрального).

Перед початком основних дій починаються неприємності. Відкривається верхня карта з червоною стопки подій, а також біла або жовта (в залежності від іконки на червоній картці). Карти подій показують якої шкоди отримають гравці в кінці раунду, якщо не впораються з подією. Щоб прибрати карту неприємності необхідно розіграти кубики потрібного кольору, так на кожній карті написано, яке значення на кубі дозволить розмістити 1 маркер. Коли на карті всі поля будуть заповнені каунтерами, карта піде до скиду. Хто більше всіх розмістить маркерів на карті - отримає максимум ПО, наступний учасник отримає менше значення. Якщо один учасник сам заповнив карту маркерами, він отримує обидві нагороди. Так само кожен розміщений маркер просуває гравця на одну одиницю треку впливу.

На початку кожного раунду перший гравець кидає стільки чорних кубиків, скільки зображено їх на картах подій. Тепер починаючи з першого гравця необхідно своїми кубиками ліквідувати хоча б один чорний куб з максимальним значенням. Хід переходить за годинниковою стрілкою, поки всі чорні кубики НЕ будуть ліквідовані. За кожен знищений куб гравець отримує просування на треку впливу. Значення на червоному кубику подвоюється по відношенню до чорного. Наприклад, перший чорний куб зі значенням 6, значить гравець повинен витратити сумарно кубиків на значення 6 або червоний кубик із значенням 3 або більше.

Ось тепер починається гра. У свій хід гравець повинен використовувати від 1 до 3 кубиків одного кольору. При цьому гравці можуть використовувати не тільки кубики в своєму секторі на полы, а й з будь-якого іншого. За одне очко впливу можна перекинути один свій кубик, а за чотири перевернути до трьох кубиків на протилежну грань. Якщо використовувати тільки один чужий кубик, треба буде заплатити власнику 2 монети, якщо з ним буде використовуватися один ваш - 4 монети, якщо два ваших - 6 монет.

Куди можна застосувати куби. На будівництво собору витрачатися один білий кубик. Всього в соборі 18 вільних місць, від 1 до 6 по значенню кубика і три поверху. При цьому розміщуючи кубики, гравці отримують ПО і очки впливу. А ось в кінці гри за кожен поверх храму, в якому немає маркера гравця, він втрачає 2 ПО.

Витратити значення кубів на подолання карт з неприємностями. Якщо з ними не впоратися, то вони будуть накопичуватися, в кінці кожного раунду будуть санкції для всіх гравців, а на початку кожного раунду все більше чорних кубів, які будуть з'їдати кубики гравців. При цьому це хороший спосіб отримати ПО і набрати очок впливу.

Витративши кубик, можна розмістити свого робочого згідно значенню у відповідній будівлі (в залежності від кольору), щоб в наступному раунді у вас було більше ваших кубиків. При цьому витіснений робочий чужого гравця повернеться до нього в руку в наступному раунді. А якщо у гравця немає вільного робочого в руці, він може його придбати за 2 очки впливу.

І найголовніша дія - це застосування кубиків на картах дій. Спершу гравець повинен купити можливість розмістити на карті свого робочого сплативши вартість монетами, потім поставити вільного свого робочого, а вже після в обов'язковому порядку використовувати куби. Частина карт дозволяє отриманий ефект застосувати в майбутньому, розмістивши на карту свої маркери для відображення кількості дій. При цьому перший хто розмістить свого робочого на карті отримає в кінці гри більше значення ПО з карти, другий гравець менше ПО, а вже кожен наступний не отримає ПО , але для активації карти йому необхідно поставити свого робітника.

Враження від гри Troyes

Як в коміксах був золотий вік, так і для мене особисто був золотий вік настільних ігор 5 років тому, коли я в свій час познайомився з The Castles of Burgundy і Troyes, після чого полюбив Євро ігри, зокрема з кубиками. Графічне оформлення карт не на найвищому рівні, але з першої партії Труа мене зачепила.

У грі багато що залежить не тільки від значення на гранях, але і від дій супротивників. Противники можуть викупити у тебе твої кубики, зайняти потрібне місце на карті. Ось викинув ти вдало куби і у тебе багато з високим значенням, а перед твоїм ходом інші гравці взяли і скупили твої з високим значенням, прикро.

Маленькі значення особливо не збалансовані, тільки в собор і будівлі необхідно викладати кубик певного номіналу і там знадобляться 1, 2 і 3. Хоча за 4 очка впливу можна перевернути до трьох кубиків на протилежну сторону, що принесе вже високе значення. У всіх інших випадках маленьке значення на кубі - погано. У тій же грі The Voyages of Marco Polo йде компенсація гравцеві, який невдало викинув кубики. У нас в одній з партій гравець чотири рази перекидав кубик і кожен раз випадало значення менше трьох. Гра не для любителів кубиків і рандома.

Мені подобається, що в грі є прихована складова отримання переможних очок - карти персонажів, які роздаються на початку партії. Так в кінці гри в залежності від виконання умов на карті, кожен гравець може додатково отримати 0, 3 або 6 ПО. При цьому по ходу гри, гравці намагаються здогадатися, яка з шести карт у супротивника, щоб цей критерій собі поліпшити для отримання ПО в кінці гри. Наприклад, необхідно мати певну кількість монет, очок впливу, знищених карт неприємностей, розміщених в храмі маркерів і т.д.

За однією стратегією в Труа не вийде вигравати кожен раз, так як основні дії на полі залежать від трьох типів карт станів. У кожній партії випадковим чином використовується одна з трьох карт і до третього раунду гравці не знають які карти в кінцевому підсумку будуть на полі.

В Troyes досить багато кризи, немає очок впливу - не можеш перекидати кубики або купувати робітників. Щоб розмістити на карті робочого і користуватися надалі даними ефектом необхідно золото. При цьому золото необхідно для покупки чужих кубиків і сплати в казну за кожного свого робочого в червоному і білому будинку. Чим більше у тебе кубиків, тим більше дій ти можеш зробити за хід, але якщо у тебе розкуплять кубики, то тебе це не врятує, хоч в кожному раунді на столі 18 кубів використовується. А якщо гравці не будуть справлятися з неприємностями, то необхідно буде битися з чорними кубиками, які з'їдають куби гравців.

Гра вище середньої складності, хоч погравши пару разів, гра буде сприйматися простіше. Гра вже стара - 2010 року випуску і її складно дістати, але в неї можна пограти онлайн безкоштовно з перекладом на українську мову. Я рекомендую всім цю гру, вона мені дуже імпонує, а зовсім скоро я розповім про доповнення до даної гри і більш спрощену карткову версію гри - Tournay, а в 2019 році вийде Troyes 2 для двох гравців.

3
Отправить ответ

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
CattmanHawks Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Cattman
Guest
Cattman

Деякий час назад польську локалізацію можна було купити без проблем!