valletta

У 1566 році Жан-Паріот де Валетт, 49-й Великий магістр ордена Мальти, заклав основу для будівництва нового міста на середземноморському острові Мальта. У цей проект будівництва увійдуть від 2 до 4 гравців, які приведуть до створення майбутньої столиці Валлетти. Гравці заробляють очки, будуючи важливі будівлі, купують товари і користуються допомогою впливових персонажів.

Починаючи з першого гравця, кожен гравець в свою чергу буде розігрувати 3 карти з 5 і виконувати дії з них. Після гравець добирає карти і переходить чергу наступного, поки не спрацює один з тригерів.

Підготовка до гри Valletta

Спочатку в центрі столу збирається довге поле. Над кожною клітиною поля необхідно покласти спеціальний жетон.

Залежно від числа гравців необхідно створити колоду, де буде певна кількість зелених, синіх і жовтих карток. Далі цю колоду необхідно ретельно перемішати і викласти карти лицьовою стороною вгору (на зворотному боці йде герб міста). З початку необхідно викласти 5 карт над полем, наступні 5 під полем і так далі, поки всі картки не будуть викладені. Буде доступно від 4 до 6 рядів з картками будівель.

Кожен гравець вибирає колір, отримує фішку, один повний комплект товарів (золото, дерево, камінь і цегла), отримує планшет і 8 карт з персонажами свого кольору. На відміну від ігрових персонажів - базові мають унікальну сорочку. Стартові карти гравці перемішують і беруть в руку по 5 карт.

Базові карти персонажів необхідно розкласти на відповідні карти будівель (карти повинні відповідати букві на них), карти персонажів менші за розміром, ніж будинки. Окремо необхідно покласти поруч з полем 4 червоні картки з будівельником.

Першим гравцем стає той, хто недавно був на острові. Крім того кожен гравець отримав по одному ресурсу - золото, дерево, камінь і цегла, перший бере ще по одному товару з комплекту і передає ресурси, що залишилися наступному гравцю, поки всі гравці не візьмуть один додатковий ресурс.

Як грати у Valletta

Гравець в свій хід розігрує з руки в обов'язковому порядку три карти персонажів і виконує відповідну дію, після чого гравець добирає в руку карти з колоди, поки їх не буде п'ять. Коли в колоді закінчаться карти, необхідно буде перетасувати колоду скидання і сформувати нову колоду для набору карт.

Як відбувається розіграш карт. З початку гравець розміщує карту персонажа на першу вільну позицію свого планшета, після чого виконує дію з карти (отримати ресурс, обміняти ресурси, отримати ПО). Далі аналогічна дія повторюється з другою і третьою картою.

У грі є чотири види ресурсів - дерево, камінь, цегла і золото. Більшість карт персонажів дозволяє взяти один з цих ресурсів, іноді певний вид, іноді можна вибрати який ви хочете. Більш спеціалізовані карти дозволяють взяти стільки ресурсів, скільки символів потрібного ресурсу є в ваших побудованих будинках.

Частина карт дозволяє отримати ПО безпосередньо для просування на ігровому полі. Отримати 2 ПО, отримати по 1 ПО за ваші будівлі певного кольору, 1 ПО за кожну покращену будівлю, віддати 4 одиниці одного ресурсу і отримати 4 ПО і т.д.

Червоні базові карти будівельників, а також деякі інші (які додатково дають знижку на певний ресурс при будівництві) дозволяють будувати будівлі. Коли гравець будує будинок він розміщує на будівлю мініатюрку свого кольору, отримує карту персонажа цієї будівлі, який відразу додається в руку. Іконка в лівому нижньому кутку будівлі дозволить отримати ресурс за розіграш відповідної карти персонажа. В кінці гри будівля принесе від 1 до 4 ПО за лицьову сторону і від 2 до 8 ПО за поліпшену версію будівлі.

Як відбувається будівництво. Гравець розігрує карту, що дозволяє будувати, далі він вибирає незайняту карту будівлі, оплачує ресурсами вартість будівництва (лівий верхній кут), після чого забирає карту персонажа собі в руку. Може виникнути ситуація, коли гравець першою ж своєю карткою розігрує будівництво, далі купує будинок, бере карту персонажа в руку і другою дією розігрує щойно купленого персонажа. Після покупки будинку гравець отримує карту, тому він як завжди добирає руку до 5 карт.

Якщо у гравця не вистачає ресурсів, щоб оплатити потрібну кількість одиниць ресурсів, він може віддати будь-які 3 ресурси, щоб отримати 1 потрібний. Дана дія застосовується тільки для будівництва або модернізації будівель, з картами обміну товарів на ПО це не пройде. Так само гравець додатково платить по 1 монеті за кожну свою сусідню будівлю.

Гравець в подальшому може картою будівництва взяти і поліпшити свою стару будівлю, повторно заплативши ці ж ресурси (без оплати золотом), після чого треба перевернути карту на зворотну сторону і отримати подвійну кількість іконок з ресурсом і ПО.

Додатково гравець отримує 2 ПО, якщо фігурка засновника Valette на ігровому полі знаходиться на ділянці, яка виходить на сторону з вашим новим будинком або будівлею, яку ви зараз модернізіруете. Кожні 5 одиниць поля показують одну з двох ділянок - ті карти будівель, які розташовані над або під ігровим полем.

Гра виходить на фінішну пряму в одному з трьох випадків - гравець будує свій восьмий будинок, гравець доводить свою фігуру до позначки 25, фігура засновника міста доходить до останньої позначки на полі. Після чого гравці формують свою фінальну колоду і грають поки у всіх гравців не закінчаться карти. Якщо гравець не може добрати руку до 5 карт, він не додає карти зі скиду.

При фінальному підрахунку очок гравці підсумовують ПО згідно ігровому полі + ПО за побудовані будівлі (правий нижній кут будівлі) + 1 ПО за 3 будь-яких ресурсу. При нічиї дивимося на кількість побудованих будівель.

Враження від гри Valletta

Valletta колодобудова гра з елементами будівництва споруд, набору нових карт, розподілу ресурсів, побудови механізму отримання ПО Хоч гра і вийшла у 2017 році, але подивившись на карти цього не скажеш, за зовнішнім виглядом грі років 10, хоча, згадавши інші недавні новинки Санта Марія або Феод, можна зробити висновок, що у сучасних ігор не завжди зобов'язаний бути гарний зовнішній вигляд.

Правила в грі досить прості, коли я грав свою першу партію я знав тільки, що в грі 4 ресурсу, картами отримуєш ці ресурси, іншими будуєш будівлі і тим самим отримуєш нові карти, і більше нічого я не знав. Сам ігровий процес мені сподобався і тепер я не проти зіграти в цю гру.

Якщо брати переможні стратегії, то їх кілька. Всі будівлі діляться не тільки на три кольори, а й на кількість отримання ПО в кінці гри, від 1 до 4. Тому можна поступово розгойдуватися купувати дешеві будівлі і отримувати персонажі, які можна використовувати відразу ж або придивитися до дорогих будинків, персонажі яких дозволяють отримати ПО за певні дії. Побудувавши непотрібне будівлю, ви послабити свій вибір, так ви вибираєте карти з п'яти доступних, а непотрібний персонаж буде у вас постійно в руці, поки ви його не розіграєте.

В базових картах по мимо отримання ресурсів є й інші персонажі, один копіює ефект розіграної до цього карти певного кольору, інший дозволяє відправити до скиду карту з руки або взяти з загального поля раніше відкладену карту будівельника, але при цьому рухається фігура міра по полю. Будуючи нові будівлі, ви наближаєте завершення гри, при цьому ви отримуєте нову карту, яка має кращий ефект, ніж базові карти, та й якщо у вас буде більше карт, ніж у конкурентів в кінці гри у вас буде зайвий хід на їх розіграш. А поліпшення дозволить отримати в кінці гри в два рази більше ПО, і заощадить монети в порівнянні з будівництвом.

Головне в грі налаштувати систему отримання ПО або налагодити свій движок, наприклад, можна отримати 5 ПО за 4 монети, значить необхідно для цього будувати будівлі і наймати персонажів, які дозволять отримувати багато потрібного ресурсу. Наприклад, я намагаюся один ресурс прокачати до 4 іконок, цього достатньо для карти, яка дає 4 ПО за 4 ресурси. В одній з партій хлопець зміг прокачати свої будівлі до 7 іконок одного ресурсу, при цьому ще необхідно, щоб на руку прийшла карта, яка дасть стільки ресурсів скільки у вас цих іконок.

Рекомендую Valletta любителям колодобудування, середньовіччя, будівництва, ігор на створення переможного механізму, й взагалі усім. Після п'яти партій у мене не пропало бажання грати, хоча гра і не така глибока, як хотілося б.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of