Ganz schön clever – 6 кубиків і 1 лист для замальовок

Ganz schön clever
Ganz schön clever

Сучасні настільні ігри захоплюють нас гарним дизайном, купою компонентів, цікавою механікою і з кожним роком конкуренцією, яка все вище і вище піднімає рівень якості настільних ігор. Але можна і зараз знайти досить прості, але не менш захоплюючі настІльні ігри, наприклад - Ganz schön clever, номінант 2018 Kennerspiel des Jahres.

Ganz schön clever - проста гра на правильний розподіл результатів кубиків для складання хитромудрих схем по отриманню переможних очок. Гра складається з 6 кольорових кубиків (білий, синій, жовтий, зелений, оранжевий і фіолетовий) і поля, де необхідно ручкою закреслювати вибрані результати з кістки (привіт Welcome To).

У гру можна грати від 1 до 4 гравців, в залежності від числа гравців буде різна кількість раундів. Якщо грає 1-2 гравця - 6 раундів, 3 - 5, 4 - 4. Додатково на початку кожного раунду гравці отримують бонуси, про що відповідають спеціальні позначки на полі. Ігровий раунд складається з активної і пасивної фази.

В активну фазу гравець бере всі 6 кісток, кидає їх і викладає їх по зростанню результатів. Потрібний куб гравець кладе на одне з трьох вільних місць на полі, при цьому закресливши потрібний результат, а куби з меншим значенням відкладаються в сторону. Решту кісток треба перекинути, і ця процедура повторюється, поки три кубика не будуть обрані (іноді і менше).

У пасивну фазу, інші гравці вибирають будь-який з відкладених кісток активного гравця і застосовують його результат на своєму полі, закресливши потрібну клітину або вписавши необхідне число.

Ganz schön clever

Найцікавіше в грі це кольорові зони на полі, які символізують результати кубиків. Кольорових зон на поле п'ять, так як білий кубик - це джокер і їм можна замінити будь-який інший. Завдяки білому кубику за раунд можна в будь-якій зоні закреслити або вписати два значення (не рахуючи бонусу).

Жовта зона являє собою квадрат з чисел 4 на 4. Як тільки гравець заповнив ряд по горизонталі, вертикалі або діагоналі він тут же застосовує ефект бонусу. Тільки заповнені ряди по вертикалі принесуть гравцеві ПО. Вибравши жовтий або білий кубик, гравець закреслює значення з грані, якщо число ще є на полі.

Ganz schön clever

У синій зоні гравець отримує ПО в залежності від кількості перекреслених значень. Поле складається з 11 осередків від 2 до 12. Закресливши всі цифри по вертикалі або горизонталі гравець отримує миттєвий бонус. Щоб закреслити число на синій зоні необхідно вибрати синій кубик і до його значенню додати результат білого або навпаки.

Зелена зона заповнюється зліва на право, головне, щоб значення зеленого або білого кубика було вище намальованого під кліткою. Зверху є шкала яка відображає кількість ПО за закреслені квадрати, а далі будуть ще і бонуси.

Помаранчева зона - найпростіша. Яке число результату кидка кубика ви написали, стільки ПО отримаєте в кінці гри. Часто трапляються клітини, які подвоюють значення вписаного числа.

У фіолетовій зоні все так же, як і в помаранчевій, вписуємо значення зліва на право. Але кожне таке значення має бути більше попереднього, тільки після 6 може бути записано будь-яке інше число.

У грі досить багато бонусів, тому заповнивши одну зону ви закреслюєте результат і в інший. Приклади бонусів - закреслити будь-яке число в жовтій і синій зоні, закреслити зелений квадрат або вписати число в помаранчеву або фіолетову зону. Так само в грі можна зустріти символ +1, перекидання і лисиці. Такі бонуси відзначаються в окремому місці на планшеті, при їх обводі, а після використання вони перекреслюються.

Перекидання дозволяє перекинути в активну фазу всі кістки для отримання нового результату. Символ +1 дозволяє використовувати один з відкладених і не обраних раніше кубиків, як в активну, так і в пасивну фазу. Символ лисиці дозволяє приплюсувати в кінці гри до кожного блоку стільки ПО скільки ви набрали у вашій гіршій зоні.

В принципі ось і всі правила Ganz schön clever. Вибираємо потрібний кубик, вносимо результат, кістки з великим значенням перекидаємо і далі. Головне не затупити, і щоб за свій хід розіграти три кубика, а то може виникнути ситуація, що з решти кісток гравець не може їх застосувати, так як всі клітини зі значенням замальовані.

Соло версія гри відрізняється тільки тим, що в пасивну фазу необхідно кинути всі кубики і вибрати собі один з трьох з найменшим значенням. При цьому є своєрідна табличка з результатами в залежності від набраного кількості переможних очок. Я поки граю в районі 200-220 ПО.

Скажу чесно в дану гру я грав тільки в соло режимі і то через безкоштовну реалізацію даної гри на сайті. Кому цікаво можете перейти по посиланню і пограти в гру. Зручно, що сайт при виборі кубика сам показує, куди його можна розмістити. Зазвичай після однієї партії я не можу зупинитися і поспіль граю кілька разів, намагаючись набрати в наступний раз ще більше ПО.

Поки я зупинився на наступній тактиці - упор на жовту і зелену зону, по можливості зачистити і синю. Раніше з інших двох я вибирав помаранчеву, зараз я сконцентрувався на фіолетовій, пройшовши трохи далі по квадратам піде за кожний запис бонус. Зелена зона мені подобається своєю простотою, все починається з 1, а значення 5 я зазвичай замальовую спеціальним бонусом раунду, а там знову йде дрібнота.

З іншого боку, досить хороші лисиці, але для цього необхідно сконцентруватися відразу по всім зонам, а значить в одному місці багато не заробиш і додаткові бонуси так просто не отримаєш.

Гра Ganz schön clever мені дуже сподобалася з першої ж гри. Треба буде якось роздрукувати листи з полем і зіграти в живу. Хоч і сама гра досить дешева, але її складно дістати в наших краях.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of