Go Nuts for Donuts - швидка барвиста гра в карти на збір сетів (наборів) на основі таємного голосування за потрібну вам карту. У пекарні почався процес виробництва смачних пончиків і вашій компанії приносять їх на дегустацію. Ви можете з'їсти (взяти карту) будь-якого пончика, але якщо два гравці виберуть один і той самий пончик, то його ніхто не отримає, тому вибирайте пончики з розумом!

Підготовка до гри Go Nuts for Donuts

Роздайте кожному гравцеві карти вибору - це карти з числовим значенням від 1 до 7, гравці отримують стільки карт, скільки грає гравців + 1 карта. Наприклад, при грі на чотирьох, кожен гравець отримає карти 1, 2, 3, 4 і 5.

Далі потрібно підготувати колоду з картами пончиків, для цього потрібно відібрати карти на кількість гравців. Це можна зробити, дивлячись на нижню частину карти, де точками позначено при якій кількості гравців грається ця карта, або за кольором фону карти. Якщо під час партії є новачок, то я б порекомендував швидко перегорнути стопку карт, і розповісти йому яка карта дає той чи інший ефект. Далі перемішайте отриману стопку карт і покладіть її лицьовою стороною вниз, зліва від цієї стопки буде скидання карт, а праворуч покладіть стільки карт горілиць, скільки грає гравців +1.

Ігровий процес Go Nuts for Donuts

Гра триває кілька раундів, а закінчиться тоді, коли колода пончиків спорожніє й не вистачить карт, щоб викласти їх на початок нового раунду. Після того, як праворуч від колоди будуть викладені карти, кожен гравець вибирає у себе в руці таємно карту вибору з числовим значенням, і викладає її обличчям вниз перед собою. Наприклад, ви хочете взяти другу карту, що лежить в ряду, для цього вибираєте у себе в руці карту вибору зі значенням 2. Рекомендую карти вибору тримати в руці не по зростанню, щоб інші гравці не здогадалися, яку карту ви вибрали. Після того, як всі гравці вибрали карту вибору, усі розкривають карти, й починаючи з першої ми дивимося, претендує на неї хтось чи ні.

Якщо ніхто не вибрав цю карту, то вона залишається лежати на столі.

Якщо карту вибрав тільки один гравець, то він забирає її й викладає перед собою на столі, щоб її могли бачити інші гравці.

Якщо на карту претендує два або більше гравця, то вона йде в скидання (зліва від колоди).

Взаємодіяти з одержуваними картами пончиків потрібно строго у потрібному порядку, зліва й праворуч від колоди, тому що деякі карти дозволяють взяти карти зі скидання, або з колоди, і тут потрібна черговість ходу. Наприклад, вам подобається верхня карта з колоди скидання, і четверта карта дозволяє взяти верхню карту з колоди скидання, ви вибираєте карту вибору з числом 4 і граєте. Ви єдиний претендент на цю карту з пончиком, але перед вами двоє гравців вибрали карту номер три, і тепер вона стала верхньої картою в колоді скидання, в підсумку ви отримаєте не зовсім те, що хотіли.

Після того як всі вибрані карти були взяті або скинуті, необхідно на їх місце покласти нові карти із загальної колоди, а якщо їх не вистачає, то гра добігає кінця, й необхідно підрахувати переможні очки.

Для наочності опишу деякі карти й ігрові моменти, які мені довелося побачити. У цій грі мало простих карт, які принесуть стільки ПО скільки на них написано, це пончики на 2, 3 і 4 ПО, інші карти вже мають властивості або особливість. У багатьох іграх дають раду вибирати той варіант, коли ти точно отримаєш ПО, а не при будь-яких умовах в майбутньому. Так на трьох у нас була ситуація - 4 карти, дві по 1 ПО + властивість, третя карта дає 2 ПО, а четверта 3 ПО, я подумав, що все ломанутся за 3 ПО і вибрав карту, яка дає 2 ПО, і інший гравець так само подумав, в результаті ніхто не взяв не 3 ПО, не два, які пішли в скидання.

Є карти, які крадуть пончики у інших гравців або ж навпаки підкидають їм карту, адже в Go Nuts for Donuts не всі пончики приємні "на смак" і частина з них несе негативне значення ПО.

Є карти, які дозволяють взяти верхню карту з стопки карт або з скидання або взагалі будь-яку карту з стопки скидання.

Є карти в вигляді звичайних сетів - скільки збереш стільки ПО отримаєш згідно з таблицею на карті, так і карти з умовами, якщо у вас менше 10 різновидів пончиків отримаєте ПО або навпаки потрібно збирати якомога більше різних.

Є карти, які допоможуть очистити стіл від непотрібних і не іграбельних карт, адже іноді на столі лежить така карта, яка не цікаво не одному гравцеві і вона там лежить з раунду до раунду.

Є карти, які дають вам ПО за кожну карту, яка не приносить ПО або за кожну карту з від'ємним значенням ПО і т.д.

Враження від гри Go Nuts for Donuts

Go Nuts for Donuts - мені сподобалася ця гра, граючи перший раз, я відштовхувався від свого досвіду гри в sushi go, але якщо там потрібно було збирати сети через систему драфта, то тут тільки через таємний вибір, та й різних видів карт в рази більше. Мене приємно здивувала Go Nuts for Donuts масштабованістю, ось чим звичайні карткові філера відрізняються у грі на двох, трьох, чотирьох або п'ятьох? Зазвичай просто більше карт при більшій кількості гравців і все. А тут чим більше гравців грає, тим більше нових карт, на двох це тільки початкові карти, а з кожним новим гравцем все більше й більше доступних карт, і в грі дуже багато унікальних карт від 2 до 5 копій, де в інших іграх по 10-20 копій тих чи інших карт.

Так само цій грі притаманний ризик і азарт, так карта, яка так потрібна тобі, може знадобитися ще кому-небудь, або може тебе будуть блокувати, щоб ти її не отримав. Так само, якщо замахнутися і спробувати зібрати повний сет пончиків, то можна отримати дуже багато переможних очок, але при цьому не зібравши усі, можна розтратити свої раунди в порожню. Наприклад, один вид пончиків дає багато ПО, але кожна його непарна кількість приносить просто 0 ПО, 4 карти дають 15 ПО, а 6 - 25 ПО. У нас під час гри один гравець намагався зібрати цей сет, але в останньому раунді інший гравець вибрав цей же пончик і в підсумку всі карти принесли тільки 0 ПО.

Завдяки тому, що в грі дуже багато різновидів карт, то її можна і в подальшому поліпшувати або урізноманітнити через нові карти, так як гра вийшла через кікстартер, то вона вже в першій редакції додатково отримала промо карти. Наприклад, однією з промок, є карта зомбі пончика. Вона дає гравцеві 4 ПО, але як тільки її береш, вона скидається відразу в скидання, тому щоб отримати за неї 4 ПО, потрібно її або витягнути з колоди скидання використовуючи спеціальну карту, або отримати її через здатність брати верхню карту з колоди карт, або забрати в іншого гравця, в будь-якому випадку потрібно попрацювати заради 4 ПО, або ж ця карта зомбі так всю гру і пролежить займаючи одне з місць.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of