Cacao boardgame

Cacao – сімейна гра на розміщення плиток з наступною активацією робітників на сусідніх ділянках. Гравці виступають в ролі вождів племен, які вирощують плоди какао і продають їх з метою збагатити своє плем'я золотом. Я правда не розумію, навіщо народу у далеких джунглях необхідно золото.

Підготовка до гри Cacao

У грі два види плиток - джунглів і робітників. На тайлі робочих зображено 4 міпла з різною розстановкою на тлі хатини свого кольору. Плитки джунглів дозволяють отримати плоди какао, продати їх, отримати воду, заробити золото у руднику, отримати жетон сонця і контролювати храм.

Гравці вибирають яким кольором будуть грати (червоним, фіолетовим, білим або жовтим), після чого вони отримують персональне поле, фігурку водоноса, набір плиток (для трьох і чотирьох гравців необхідно видалити зі стосу певні тайли). Набір персональних плиток перетасовується, і кожен гравець бере три верхніх тайла до руки. Фігурку водоноса необхідно розмістити на значення «-10» свого поля.

Стопка джунглів перемішується, і на стіл викладаються по діагоналі два тайла - одиночна плантація какао і ринок з ціною в 2 золота. Гравці завжди бачать два тайла джунглів з ринку, які вони зможуть розмістити до загального поля. Плитки одного виду не можуть межувати між собою не по вертикалі, не по горизонталі.

Ігровий процес Cacao

Гра розділена на раунди, кожен раунд гравці розігрують з руки по одній плитки з робочими.

У свій хід гравець зобов'язаний розіграти один тайл з руки, розташувавши плитку так, щоб вона була сусідня з плитками джунглів, після чого він добирає руку до трьох плиток.

На поле вийде своєрідний шаховий візерунок, де будуть чергуватися між собою плитки з робітниками і джунглями.

Якщо після розміщення персонального тайла утворилася порожня область для джунглів, між двома або більше плитками робочих, то цю ділянку необхідно заповнити. На цю ділянку необхідно розмістити один з двох доступних тайлів з ринку. Бувають випадки, коли гравець розміщує відразу обидва тайла джунглів на ігрове поле або зовсім жодного.

Після розміщення робочих гравець може активувати сусідні ділянки стільки разів скільки міплів зображено на тайлі, ефект спрацьовує відразу, крім храму. Якщо у свій хід ви додаєте джунглі, які межують з плиткою супротивника, то він вибирає активувати чи ні нову ділянку зі свого боку.

НазваОпис
ПлантаціяЗа 1 робочого гравець кладе на своє поле 1 або 2 плода какао. Більше 5 плодів зберігати не можна.
Ринок1 плід какао оцінюється у 2/3/4 золота.
Золотий рудникЗа 1 робочого гравець отримує 1/2 золота.
ВодаЗа 1 робочого гравець просувається по треку води на одну позначку. Перші три ділення приносять гравцеві негативний результат у кінці гри.
Місце поклоніння сонцюЗа 1 робочого гравець отримує 1 жетон сонця, максимум 3. У останніх трьох раундах гравець може витратити 1 жетон, щоб розмістити свій тайл поверх раніше викладеного.
ХрамОтримання монет у кінці гри. У кого з гравців більше робочих сусідить з храмом отримує 6 золотих, друге місце отримує 3 золотих, у випадку нічиї результат ділиться і лунає порівну.

Коли усі гравці розмістили всі свої плитки починається фінальний підрахунок очок. Підсумовується золото, отримане по ходу гри + результат за храми + результат з треку води.

Враження від гри Cacao

Cacao мені чимось нагадує Carcassone і Isle of Skye, є плитки, є міпли, хоча на відміну від Каркассона у грі нема самих фігурок робітників, щоб їх розміщувати на тайли, просто при розміщенні вирішуєте, використовувати сторону з намальованими фігурками чи ні.

У базовій версії не так багато різних видів тайлів джунглів, але по можливості варто по сусідити з усіма. Головне це прокачати свій трек води, якщо перші три відрізка приносять істотний мінус до переможних очок, то повна шкала дасть 16 ПО у кінці гри. Якщо по ходу матчу ви змогли дуже вдало розмістити свою ділянку, припустимо на перетині плитки з подвійною ділянкою какао і магазином з продажем у 4 золота, то жетон сонця дозволить розмістити повторно свою плитку на це місце.

Перерозподіливши свою плитку через жетон сонця можна вплинути по-іншому на отримання золота з храмів, ви отримаєте більше, а ваші суперники менше. Магазини з продажем у 2 золота варто обходити мимо, якщо тільки до кінця гри у вас не залишилися зайві плоди, які нічого вам не принесуть, лежачи на планшеті.

Гра досить проста, щоб додати глибину і ускладнити ігровий процес, краще грати з доповненнями, які вводять нові механіки.

Гра сподобається, тим хто любить прораховувати ходи супротивників, у всіх гравців однаковий набір тайлів, тому можна дізнатися які плитки залишилися на кінець партії і куди їх можуть приткнути суперники.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of