Last Will

Last Will – щоб перемогти необхідно не зібрати більше всіх ПО або грошей, а навпаки, першим розоритися і по можливості залізти у борг. За сюжетом гра мені нагадала стару комедію з 80-их - «Мільйони Брюстера», де на голову випадкового хлопця випав колосальний спадок, але, щоб його дістати необхідно за місяць витратити 30 мільйонів доларів.

У грі «Остання воля», за сім раундів гравці повинні позбутися від свого статку, тому що за заповітом улюбленого дядечка, увесь спадок отримає той, хто вміє жити і насолоджуватися на повну котушку.

Підготовка до гри Last Will

У центрі столу розміщуються гральні поля - на одному гравці набирають карти до руки, а на іншому розставляють своїх слуг, для планування дії на раунд. Залежно від числа гравців поля викладаються відповідною стороною, а при грі втрьох або вп'ятьох необхідно буде додати додаткове поле. На поле випадковим чином потрібно викласти жетони модифікатора цін на нерухомість.

У грі досить великий різновид карт (заповіт, подія, помічник, компаньйон, спеціальна карта), тому усі карти необхідно розділити по сорочкам, перемішати і покласти поруч з ігровим полем. При цьому спеціальні карти необхідно скласти у стопку, розсортувавши їх по сорочкам, під самий низ карти з трьома коронами на сорочці, потім з двома і на самий верх з одного.

Перед початком гри необхідно визначиться, яку суму гравці повинні будуть витратити за 7 ходів. Правила рекомендують для першого разу вибрати 70 фунтів. В інших випадках можна або домовившись з усіма гравцями визначити початковий капітал або випадковим чином витягнути карту з заповітом. Не залежно від обраної суми у грі буде максимум 7 раундів, а може й менше.

Кожен гравець отримує персональний планшет для розміщення на ньому майбутніх карт, стартовий капітал, фігури. Гравці набирають в руку по три випадкові карти з сорочкою помічник і нерухомість, з шести карт на руці можна буде залишити тільки дві.

Ігровий процес Last Will

У грі 7 раундів, кожен раунд складається з 5 фаз - підготовка, планування, доручення, дії і кінець раунду.

1. Підготовка - на ігрове поле кладуться карти згідно з підказкою на полі (які карти у якому раунді треба викладати).

2. Планування - перший гравець розміщує фішку на треку планування, і далі по черговості. У майбутніх фазах, черговість ходу буде враховуватися відповідно до цієї розстановки починаючи з самої лівої фігури. Трек визначає скільки карт отримає гравець на руку (зі стосу партнери, компаньйони, події і нерухомість), скільки буде доступно посильних у фазі доручення, скільки буде доступно дій. Все залежить від обставин, іноді гравцеві необхідно багато дій, іноді багато карт, щоб витягнути потрібну або стати першим гравцем, щоб з поля забрати дуже хорошу карту.

3. Доручення - гравці кладуть на вільну комірку поля свою фігуру посильного і виконують відповідну дію - взяти карту з поля, змінити значення модифікатора цін на будівлях, узяти додаткове поле, витратити 2 фунта і взяти карту з потрібної вам стопки.

4. Дії - усі гравці по черзі виконують усі доступні дії. Вони витрачаються на розіграш карт з руки або активацію карт зі свого планшета. Деякі карти вимагають додаткові очки дії для активації карти або додаткового ефекту. Коли на планшеті використовується карта, вона зсувається вгору, показуючи, що у цей хід ви її повторно використати не зможете.

5. Кінець раунду - пересування лічильника раунду, прибирання карт з поля, повернення гравцям усіх фігурок, скидання карт з руки до 2, знецінення вартості будівлі.

Більш докладно про ігровий процес можна дізнатися з правил, а тепер простими словами я розповім про гру, мої враження і як вона приблизно проходить.

Враження від гри Last Will

Last Will хороша гра на розміщення робітників і управлінням картами. У гру я грав, як удвох, так і в повному складі, чим більше гравців, тим цікавіше буде фаза планування.

Підходів до банкрутства у грі вистачає, багато що залежить від приходу карт у руку. Іноді краще купити багато будівель і чекати, коли вони постаріють і продати значно дешевше, ніж купили, при цьому варто звернути увагу на модифікатор цін - купувати, при плюсовом значення і продавати при негативному.

Будинки бувають двох типів - ферми, які з часом не втрачають свою вартість, але дозволяють раз у раунд витратити дію, щоб витратити свій капітал на обслуговування та будівлі. Коли купуєш будівлю на нього кладеться маркер, у кінці кожного раунду він зсувається вниз, тим самим показуючи на скільки знецінився будинок. Коли ти купуєш будинок, ти витрачаєш дію, коли його актівіруешь теж витрачаєш, при цьому до останнього раунду необхідно продати усе своє майно, адже продаж принесе вам гроші, від яких необхідно позбутися.

У кожного гравця є особистий планшет, який дозволяє розміщувати на ньому карти з ефектом. Ці карти або збільшують можливості гравців - береш зайву карту, можеш зберегти більше 2 карт у кінці раунду або дозволяють витрачати дії, щоб тринькати гроші.

У цій грі усе йде за ефектом сніжного кому, з кожним раундом усе більше можливостей витратити свій капітал. Найбільше мені подобається прокачувати через карти свою шкалу дій, щоб у останньому раунді розіграти одноразову карту - витрачаєш 8 дій і скидаешь 30 фунтів, а це величезна сума, враховуючи, що за базовими умовами гравці починають гру з 70 фунтами. Правильне планування не дозволить отримати 8 дій, треба прокачувати свій планшет, при цьому якщо ви збираєтеся однією картою у кінці гри витратити значну суму грошей, то у останньому раунді потрібно залишитися без свого майна.

Я рекомендую зіграти у Last will, де ви ще зустрінете гру, де переможець визначається у разі банкрутства. У грі багато різних дій, стратегій.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of