looterz boardgame

У настільній грі Looterz – гравці намагаються набрати якомога більше золота з підземелля за допомогою різних істот. Всі ми знаємо, що дракони люблять наповнювати своє лігво незліченною кількістю скарбів і сталося диво, дракон вирішив тимчасово покинути своє лежбище. Чутки про це поширилися по світу і з усіх боків набігли жадібні до золота мародери.

Виграє найшвидший гравець, який зібрав певну кількість жетонів скарбів раніше інших, для двох - 15, 3-4 - 10 і 5-6 гравців - 7 жетонів. Кількість жетонів строго не прив'язане до правил і при бажанні ви можете збільшити або зменшити дане умови для перемоги.

Підготовка до гри Looterz

Перетасовується гральна колода карт (60 карт, приблизно по 2 копії кожної істоти), перший гравець у закриту отримує 3 карти, а усі інші по 4. Колода карт називається "трактиром", і вона розташовується сорочкою вгору, а поруч буде стопка "цвинтар" з убитими монстрами. На ігрове поле викладаються жетони скарбів і життів, кубики, і можна починати гру.
looterz boardgame

Ігровий процес Looterz

Кожен гравець по черзі проходить усі 4 фази гри, після чого хід переходить наступному гравцеві, якщо у свій хід гравець зібрав потрібну кількість жетонів, він відразу виграє. Фази ходу - перший етап набору мародерів, фаза підземелля, другий етап набору мародерів, фаза жертвопринесення.

Перший етап набору мародерів - гравець може зробити одну з двух дій, узяти карту з трактиру або розіграти персонажа з руки (вербування). У персонажів немає ціни за вербування, тому можна розіграти будь-яку карту з вашої руки. Після вербування персонажа на нього необхідно покласти сердечка, які відображають кількість життів у верхньому лівому куті карти. Життя - це важливий показник персонажа, скільки очок, стільки кубиків кидає гравець, при цьому якщо втрачається останнє життя, персонаж вирушає на кладовище.

Фаза підземелля - гравець здійснює одну з трьох дій - атакувати, використовувати здатність персонажа (якщо це написано на карті) і шукати скарб. Атакувати і шукати скарби мають загальний принцип, гравець вибирає свого персонажа і кидає стільки кубиків скільки залишилося життів, і якщо отриманий результат менше або дорівнює силі за кожен кубик, то результат кидка успішний. У випадку з пошуком скарбів гравець бере відповідні жетони, а при атаці віднімаються одиниці життя у іншої істоти.

Другий етап набору мародерів - ця фаза нічим не відрізняється від першої, гравець може або узяти карту з колоди або розіграти персонажа, якого зможуть атакувати противники у свій хід.

Фаза жертвопринесення - у гравця може бути не більше 10 карт в руці і трьох мародерів на столі, усе зайве відправляється на кладовище.

Карти крім характеристик сила і здоров'я мають текст, частина тексту містить у собі ключові слова - активація (здатність, яку можна активувати у другу фазу), заповіт (ефект спрацьовує після смерті персонажа), вербування (ефект спрацьовує при розміщенні персонажа на стіл), вкрасти (гравець забирає жетон скарби у іншого гравця), мета (противники зобов'язані вбити в першу чергу персонажа з даними ефектом).

Враження від гри Looterz

За сюжетом Looterz мені нагадує, такі ігри як Boss monster, Welcome to the Dungeon, Dungeon Raiders, але за ігровим процесом я більше згадую манчкін, веселий рандом. У гравців не так багато варіантів дій за свій хід, усі карти оцінені однаково, так само не забуваємо про кидки кубиків і усе це приносить рандом на рандомі.

Якщо не виставляти персонажів, а просто взяти їх на руку, особливо відігратися не вийти у подальшому, адже гра закінчується миттєво з отриманням гравцем потрібної кількості скарбів. Тим більше, якщо грає більше 4 гравців, то до твого ходу може статися усе що завгодно. Навіщо бити чужого персонажа, якщо цією же дією можна поборотися за скарби, а це головний засіб на шляху до перемоги. Єдина світла пляма у балансі - це можливість отримання золота, скільки життів, стільки кидаєш кубиків (від 1 до 3).

З іншого боку, гра намагається не давати одному гравцеві виграти, усі знають у кого скільки скарбів, якщо один вирвався уперед, інші гравці можуть почати бити істот лідера. При цьому лідируючий гравець у першу фазу може розіграти монстра, а у другу піти за скарбами, адже дана можливість блокується усього двома картами на колоду (є персонаж, який говорить, що ніхто не отримує скарби, поки він живий). Звичайно є ще карти з крадіжкою скарбів, які спрацьовують на найбагатшого гравця.

Якщо у руку з самого початку прийшли хороші карти, можна наробити багато шуму. Наприклад, у перший хід приходить огр, який вбиває по одному персонажу противника, ти їм шукаєш скарби, після викладаєш на стіл персонажа з заповітом або мішенню, щоб захистити свого сильного персонажа. Обстеживши усю колоду персонажів можна знайти досить багато цікавих, як по оформленню, так і за властивостями, але усе збалансувати не вийшло.

Looterz яскрава агресивна швидка настільна гра, у яку можна зіграти заради фана, знаючи що вона досить рандомна. З великою кількостю гравців я б не радив у неї грати, піде багато часу, та й в тому ж манчкіні є хоча б можливість зіграти команда на команду, а тут просто м'ясо. У грі присутні механіки, які знайомі усім гравцям Hearthstone - заповіт (передсмертний хрип), мета (провокація), вербування (бойовий клич), тому дана гра сподобається любителям HS.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of