Огляд настільної гри Onitama

onitama
onitama
Onitama – абстрактна симетрична настільна гра з простими правилами й швидкою тривалістю гри. Гравцям необхідно або захопити ворожий осередок своїм майстром або вбити ворожого майстра.
Той, хто не може перемогти, займає оборонну позицію; хто може перемогти - атакує.

Стиль журавля

Хто заздалегідь знає тактику прямого і обхідного шляху, перемагає

Стиль жаби

Підготовка до гри Onitama

Кожен гравець отримує по п'ять фігур свого кольору, найбільша фігура - це майстер. Фігури гравці виставляють на протилежну сторону, один від одного, а найбільша фігура займає центральну клітку свого кольору.

У базовій версії гри 16 карт і стільки ж у доповненні Onitama Sensei's Path. Кожна карта має свою назву, ієрогліф, схему з можливими варіантами переміщення фігури щодо свого місця і цитату з древнім виразом.

Для гри необхідно перемішати колоду карт і роздати кожному гравцеві в відкриту по дві карти, вони кладуться між полем і гравцем. Додатково необхідно дістати з колоди п'яту карту і подивитися на колір знака на карті, якого кольору знак, той і перший гравець. Даная карта кладеться збоку і праворуч від першого гравця.

Ігровий процес Онітама

У свій хід гравець повинен розіграти одну з доступних карт, які лежать перед ним. На карті чорним маркером зображена фігура, а кольоровими - можливі варіанти її переміщення. Можливі результати при переміщенні:

Якщо при переміщенні будь-яка ваша фігура повинна встати на клітку з вашою фігурою, то дану дію не вийде здійснити.

Якщо при переміщенні будь-яка ваша фігура повинна встати на клітку з будь якою ворожою фігурою, то вона забирається з поля, а ваша стає на її місце.

Якщо ви стаєте на клітку з ворожим майстром, то ви виграли гру.

Якщо при переміщенні вашим майстром ви встаєте на ворожу кольорову клітку, то ви виграли гру.

Після того, як гравець використовував карту перед собою, він кладе її зліва від себе, і на своє порожнє місце кладе праву від себе карту. Якщо гравець не може пересунути ніяку свою фігуру за властивостями будь-якої карти, він може спасувати, тоді він передає одну зі своїх карт вліво і бере праву карту.

Враження від гри Onitama

Онітама проста абстрактна гра, схожа на шашки. Гра проходить досить швидко, прості правила, дозволять грати у гру з дітьми. Мені Onitama не сподобалася, як дуельний абстракт, я б краще зіграв у Santorini, де варіативність гри досягається колодою з 50 + карт (в кожній грі використовується тільки кілька карт), а в цій тільки 16 карт, де 5 присутні в обов'язковому порядку. Та й ціна у грі, як на мене досить висока, як для набору з 16 карт і 10 фігурк.

Якщо у грі з дружиною усе проходило досить плавно і рівномірно, то з більш серйозним супротивником партія була схожа на шахову, довгі неспішні ходи під гробове мовчання. Я дам шанс грі в майбутньому, коли моя дитина підросте і завдяки простим правилам можна буде пояснити суть гри і для малога віку.

Що стосується Онітами, є вибір тільки з двох карт і кожна карта не схожа одна на одну, вона має по кілька варіантів переміщення фігури. При цьому використавши карту ви її отримаєте назад у кращому випадку через два ходи. Іноді через рандомний вибір стартових карт бувають ситуації, коли тільки одна карта з п'яти дозволить походити прямо (або в іншу потрібну сторону) і доведеться пересуватися крабиками або зигзагом. При цьому при бажанні можна притримати потрібну карту і звузити свій вибір до другої карти і рухати туди-сюди свої фігури.

У війні найголовніше - швидкість: треба опановувати те, до чого він встиг дійти; йти тим шляхом, про який він і не думає; нападати там, де він не остерігається.

Стиль богомола

У настольній грі Onitama уся інформація у відкритому доступі, тому гравцям постійно доводиться прораховувати можливі варіанти ходів противника і планувати наперед свої рухи. Можна грати, як обережно - намагаючись прибирати ворожі фігури і зайвий раз не підставляти свої фігури під удар або ризикнути, і своїм майстром зайняти ворожу базу, але перший же прорахунок призведе до програшу..

Я не любитель абстрактних ігор, тому менш захоплено поставився до настольної гри Онітама, думаю шанувальників гри куди більше, ніж хейтерів, тому можу запропонувати фанату гри, спільно зі мною порівняти гру на плюси і мінуси у моїй рубриці «Чи варто грати?», Для прикладу можете ознайомитися зі статтею «Грати чи ні у La Isla?». Якщо зацікавив пишемо у коментарі або через сторінку «контакти».

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of