sushi go
Настільна гра Sushi go одна з моїх улюблених швидких картярських ігор з механікою драфта на збір наборів. Правила в грі досить прості, все наочно показується і розповідається за пару хвилин, а швидкоплинність гри підстьобує зіграти ще раз.

Підготовка до гри Sushi go

Потрібно узяти колоду карт, ретельно її перемішати, і роздати кожному гравцеві у закриту по n карт, в залежності від числа гравців. На двох з 10 карт, на трьох з - 9, на чотирьох - по 8, на п'ятьох - по 7. Дану процедуру потрібно буде повторити ще два рази перед початком нового раунду, без додавання зіграних раніше карт.

Гра готується швидко, протягом хвилини. Якщо буде грати новачок, то йому необхідно буде показати усі карти перед грою, щоб він зрозумів, що варто збирати.

Ігровий процес Sushi go

Sushi go – це гра чистого драфта на збір наборів (сетів). У свій хід гравець повинен вибрати одну карту зі своєї руки, покласти її сорочкою вгору на стіл перед собою, а інші карти передати по годинкової стрілки. Коли усі гравці вибрали й відклали карту, вони її розкривають і кладуть до свого набору, бажано карти одного типу класти одну на іншу. Викладені карти в наборі будуть знаходиться на столі до кінця раунду, після підрахунку очок вони підуть в скидання, крім карт «пудинг».

Гравці передають один одному карти, поки на руках у них не буде двох, одну кладуть на стіл, а другу передають сусідові у відкриту. Починається підрахунок очок, усі дані вносяться до спеціального бланку. У кожної карти є своя система нарахування переможних очок в залежності від кількості тих чи інших суші.

Є багато редакцій даної гри, тому карти відрізняються між собою по назвах та по зовнішньому вигляду. У зображеннях до цієї статті представлено 3 різних видання, особливо страшно виглядає німецька версія.

Назва картиОпис карти
Сашимізібравши 3 карти, гравець отримує 10 ПО
Темпуразібравши 2 карт, гравець отримує 5 ПО
Ролли макігравець у якого найбільше намальованих ролів на картах отримає за раунд 6 По, наступний гравець 3 По, інші нічого
Пельменькиу залежності від кількості даних карт, гравець отримає відповідну кількість ПО
Нігірідані карти бувають трьох видів, які приносять 1/2/3 ПО за одну карту
Васабіякщо на дану карту зверху покласти нигирі то ПО помножитися у три рази
Пудингу кого більше карт даного типу - отримає 6 ПО, у кого найменше карт - відніме від своїх очок 6 ПО. Переможні очки за пудинг нараховуються тільки після 3 раунду.

Так само у грі є карта палички. Після того, як ви поклали її на стіл, ви зможете у наступному раунді вибрати дві карти зі своєї руки, і другу карту замінити паличками під час передачі карт іншому гравцеві.

Після того, як завершиться третій раунд, необхідно підсумувати отримані результати за три раунди, і додати або відняти очки за карту пудинг.

Враження від гри Sushi go

Суші го - прості правила, тривалість гри 20-30 хвилин, є бажання зіграти ще раз. Для тих, хто любить запам'ятовувати карти, можна спробувати прорахувати, які карти вже вийшли, і які карти ще можуть прийти до вас у третьому раунді. Хоча колоди карт вистачає, щоб відіграти усі три раунда у повному складі без перемішування колоди.

Мені даний філлер подобається грати і вдвох, коли особливо гостро постає питання про пудинг, адже одному гравцеві він принесе 6 ПО, а у другого відніме 6 ПО. При цьому правила передбачають можливість введення третього віртуального гравця, який випадковим чином збирає свій набір карт.

Якщо брати сам механізм гри, то після sushi go, куди простіше новачкам пояснювати принцип гри у 7 wonders або інші подібні ігри. А якщо не подобається механізм драфта, є інша барвиста цікава гра по тематиці їжі з елементом аукціону – Go Nuts for Donuts.

У суші го, багато що залежить від удачі, і від ходів супротивників. За раунд найбільше переможних очок можна отримати двома шляхами - зібрати три карти сашимі або покласти карту васабі, а зверху на неї нігірі з 3 ПО. Якщо в перші раунди кілька гравців почнуть збирати набори сашимі, то у підсумку є ймовірність, що ніхто не заробить переможні очки, адже гравці не знають скільки таких карт бере участь у раунді.

Для моєї дружини у грі головне зовнішній вигляд, якщо вона не красива, значить шанси в неї пограти зменшуються. І якщо дивитися на оригінальну німецьку версію дизайну, то там суші просто жахливо виглядають, тому при покупці, варто звернути увагу на зовнішній вигляд карт. Є й більш ускладнений і цікавий варіант Sushi go party, але в цю версію я на жаль не грав, але бажання є.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of