Ігротека №12. Знайомство The Pillars of the Earth +доп, Taluva

The Pillars of the Earth

The Pillars of the Earth + доп я відкладав на той момент, коли нас буде п'ятеро і захочеться зіграти в євро, але нас було тільки троє, але бажання грати нас не покинуло + дуже хороший серіал і не менш чудова книга на нас подіяло сприятливо.

Стовпи землі - євро на виставлення робочих, на початку кожен гравець відправляє своїх 7 будівельників і бригадира на видобуток ресурсів, придбання нових майстрів, на відпочинок (одержати монети) і завдяки допу, відправити в хрестовий похід для отримання ПЗ.

Після чого випадковим чином з мішечка по черзі витягуються виконроби (у кожного гравця їх 3 штуки), найперший виконроб при активації просить 7 монет, і так далі на зменшення до 0, тому у гравця є можливість оплатити вартість і поставити фішку на незайнятий ділянку поля або спасувати і після всіх поставити фішку вже безкоштовно.

Що ми можемо - захиститися від неприємності (кожен раунд після розстановки всіх фігурок відкривається картка, яка має або позитивний ефект, або негативний), відправити 2 виконробів на молитву (1/2 ПО), отримати нового майстра або персонажа з корисним ефектом, відправитися на ринок для продажу або покупки базових ресурсів, захиститися від податків короля (в середині раунду потрібно заплатити від 2 до 5 монет), отримати одне залізо, стати першим гравцем, отримати двох будівельників на наступний раунд. Доп дає можливість захиститися від податків і отримати стільки скільки треба було заплатити монет, покращений персональний ринок, одноразовий ефект від персонажа і можливість використовувати майстра іншого гравця.

Гра вийшла весела, завдяки гравцеві, який переказував нам історію серіалу і коментував карти персонажів. Хоч доп і робить гру більш комплексною, але на трьох краще в нього не грати, бо якщо було б 6 гравців, то це 18 дій + 1 від гри на 20 вільних позицій, а ми виставляли за раунд 10 виконробів на 20 позицій і не було сильної конкуренції.

Я любитель не стандартної тактики, все ще за нашим столом ходять історії як я вигравав у viticulture НЕ вирощуючи виноград, а просто водить відвідувачів і за це отримуючи ПО і гроші ... Так і зараз в першому раунді я купив персонажа, який давав +1 ПО за відвідування монастиря, і я кожен раунд отримував 3 ПО (крім одного разу), а після я дізнався, що цей бонус діє і на другого відправленого виконроба, тому останні 2 раунду я отримував легко 5 ПО.

Іншим разом я купив персонажа, який давав зайвого будівельника, разом з урахуванням великого у мене було 13 будівельників, і я їх всіх відправляв в хрестовий похід, 6 і 7 відправлених будівельників давали по 2 ПО. За всю гру я 1 раз скористався ринком для продажу піску і перші 2 раунду нагріб пісок, після чого я ресурси не здобував, а пізніше купив майстра, який з піску робив камінь, а другий майстер з 1 каменю давав 2 ПО, тому у мене було все просто - всі будівельники давали 4 ПО, два виконроба давали 5 ПО, третій виконроб підлаштовувався під ситуацію, так на п'ятому раунді я купив майстра, який просто так давав 2 ПО.

Якщо подивитися на логіку, інші гравці здобували ресурси і їх майстри їх обробляли і будували храм, мої ж все люди просто все йшли на війну, а друга частина за них молилася і отримувала ПО, і тільки пару самотніх майстрів, щось робили з піском . Хоч по виробничому ланцюжку народ і отримував до 18 ПО, але я повільно і стабільно зміг утримати першість.

Талува - 30 хвилин ігрового процесу. Береш гекс у вигляді Спінера, виставляєш його, і на нього ставиш будівлю і т.д. Мета гри позбутися всіх своїх будівель двох типів (в грі три типи будівель, кожен тип будується за своїми правилами). Гра так собі, може коли-небудь зіграю з дитиною.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of