Ігротека №2. Знайомство з Caverna, Arboretum + The Grizzled, Hanamikoji

Вчора мене запросили на настільні посиденьки і коли я почув, що буде Caverna я був на 100% впевнений, що піду на ігри. Хоч я і зіграв в 250+ настільних ігор, але я мало знайомий з творчістю Уве Розенберга і його хітами на всі часи - Agricola, Caverna, le havre, Glass Road, Fields of Arle, A Feast for Odin, Ora et Labora. Я грав тільки в At the Gates of Loyang і десяток партій в петчворк, тому на майбутнє планую зіграти хоча б в мобільну версію Агріколи, le havre і Glass Road.

Caverna

Посиденьки почалися зі спільною підготовки до каверни , адже в грі ціла купа компонентів і треба 10-15 хвилин витратити, щоб зібрати або прибрати гру. Після того, як гра була підготовлена, і були розказані коротко правила, я зрозумів, що нічого не зрозуміло, відразу стільки можливостей і компонентів, і всього 2 дії на раунд. Довелося тупити пару раундів, поки загальний процес не зібрався в одну картинку.

В цілому гра мені сподобалася і стратегій багато для перемоги - розвиватися для походів або бути мирним гномом, зробити натиск на худобу або на злаки / овочі. В середині гри у мене було 10 дерева і 8 каменю, і я не знав, щоб такого дорого побудувати, щоб принесло вигоду, адже можливостей будувати в грі мало, і кожен норовить зайняти вигідне місце, тому чим більше у тебе досвіду в даній грі, тим більше переваги над противниками, бо їм треба час, щоб побачити всі компоненти в грі, і прочитати їх властивості.

У моїй компанії рідко перші ігри в великі іграшки проходять гладко і відповідно до букви правил, частіше з вадами. У цій партії виграв я, і для закріплення гри хотілося б спробувати соло режим. Так само в планах хочеться придбати новинку цього літа - каверну на двох.

The Grizzled

Після була партія на трьох в The Grizzled за спрощеними правилами, і ми програли ... З п'яти моїх ігор ми тільки один раз змогли виграти, що підстьобує зіграти в цю гру ще раз, щоб нарешті пережити першу світову війну. Так само в планах - роздобути доповнення до гри.
Далі вже вдвох зіграли дві партії в Hanamikoji , де кожен по черзі виграв за сумою очок і випробували в перший раз arboretum..

arboretum

На двох arboretumмені здався аналогом lost city, замість 5 кольорів було представлено 6, а й замість карт від 2 до 10 + бонус, були карти від 1 до 8. У кожного гравця була своя стратегія, якщо я намагався більше контролювати карти кольору викладених супротивників і з високим номіналом, плюс брав карти тільки з основної стопки, то мій опонент брав карти з скидів і затягував гру, збираючи довгі ряди своїх рослин. У підсумку виграла моя стратегія - не собі, не людям говорить і противник не зміг взагалі набрати очок - гра хороша для двох, тепер хотілося б гру спробувати на 3 або 4, де вже буде складніше стежити за картами всіх гравців, але і буде зайве місце для взяття карт.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of