Ігротека №21. Знайомство с Agricola и Dice Forge

Мене легко заманити на настільні посиденьки, головне запропонувати нову для мене гру, а в цей раз мені пропонували зіграти відразу в дві для мене нові ігри, і я не зміг відмовитися, шкода, що інші не змогли і ми зіграли в усі ігри удвох – Agricola перша редакція й Dice Forge.

Хоч я і зіграв в близько 400+ ігор я ні разу не грав у Агрікола, хоч довелося зіграти в каверну. Сьогодні вийшло зіграти в першу редакцію в базові правила, без великої кількості карт знань і поліпшень, але і цього вистачило для повноцінного думки про гру.

Agricola

Agricola – серйозне сільськогосподарське євро. Хоч в грі 14 раундів, але вони дуже швидко проходять, хоч ми і грали перший раз в гру, але вклалися в півтори години, що досить непогано для серйозного євро. Велика розмаїтість по тактиці гри відбувається через початкових карт в руці (тепер знаючи гру, куди цікавіше грати через режим драфт підбираючи собі хороший старт або фініш). У мене з першого ходу пішла наступна карта (за отримання 2 їжі я отримував 1 зерно або 1 овоч, що дозволило до кінця гри отримати максимум ПО за зерно і овочі), а у противника карта дозволила поліпшити житло, пропускаючи глиняне поліпшення, що дозволило отримати 8 ПО в кінці гри.

У нас були різні акценти і стратегії, я багато ПО втратив через відсутність свинок і 5 незабудованих місць, а опонент нічого не отримав за бонуси від карт, а там я набрав 6 ПО. У підсумку я виграв, набравши 35 ПО, випередивши всього на 1 ПО більше, що показує збалансовану сторону гри, адже в тій же каверні ПО йдуть за сотню, а тут, куди все простіше підраховується. Тепер я хочу зіграти ще раз, але з просунутими правилами і картами або в нову редакцію Агріколи.

Dice Forge

Dice Forge – красива новинка з цікавою механікою кубиків, тут ви не купуєте нові кубики, а замінюєте значення граней на більш сильні. Гра виявилася досить швидкою, 9 раундів на двох, тому зіграли дві партії, щоб краще пізнати гру і спробувати нові грані і картки подвигів.

В принципі мені Dice Forge і сподобалася і не сподобалася, хіба що хочеться більше нових карток для подорожей. Багато що залежить від кидка кубика, не факт, що грань, яку ви купили за 12 монет буде випадати часто або взагалі випаде.

У другій грі я намагався прокачувати з початок повністю один кубик, а потім вже другий. Так ось у мене було покращено 4 грані з 6, і при трьох поспіль кидках кубика випадає не прокачаний сторона з 1 монетою, що досить гнівається. У тій же грі ми пішли різними шляхами, я якомога більше різних карт збирав, а мій противник зосередився на золоті у нього був акцент зроблений на двох картах молота.

Як на мене ця ж карта молот коваля одна з найсильніших, а врахувати, що її можна взяти дуже швидко (1 місячна сторона) то вона супер. Кожен раз, коли ви отримуєте золото, ви можете вирішити, куди його перевести на загальний планшет або на цю карту молота, а досить часто були ситуації, коли ліміт в 12 золота є, і все зайве золото пропадає, а тут є куди надлишок зливати. Так дві ці карти принесли 50 ПО, враховуючи, що найдорожча карта за 5 місячних і сонячних шкарлупок дає тільки 27 ПО.

Игра Dice Forge цікава, швидка, хочеться спробувати її на чотирьох, ну або на трьох. Думаю, в найближчі 10 днів вийти зіграти в неї в більшому складі.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of