Ігротека №42. Linko, Looterz, Deception: Murder in Hong Kong + 3 гри

igroteka 42
Сьогодні в планах було зіграти в Santa Maria + Ulm і спробувати Enchanters з новим доповненням - боси, але нас зібралося п'ятеро і треба було вибрати гри по простіше, тому довелося поміняти список запланованих ігор на - Linko, Fantasy realms, Deception: Murder in Hong Kong , Not alone, Looterz, Enchanters, хотілося ще зіграти у Century: Golem Edition, але забув про неї зовсім.

Linko!

Linko – швидка карткова абстрактна гра. Колода карт складається з 104 карт, 8 різних кольорів лисенят з номіналом від 1 до 13 і 5 карт джокерів. У свій хід гравці розігрують карти одного номіналу, якщо номінал більше, ніж у раніше розіграних карт супротивників, вони можуть забрати чужі карти собі в руку або скинути їх. Гравці починають з 13 картами на руці, і гра закінчується, коли один з гравців викладе усі свої карти або спорожніє колода.

Першу половину гри ми не могли нормально вникнути у гру і тільки під кінець усе стало ясніше. Перші ходи розігрували або одну, або дві карти з руки, а наступний учасник перебивав своїм номіналом інших гравців, тому досить довго перед гравцями не було карт - вони усі йшли до скидання. В середині гри вже пішли комбінації на 3-4-5 карти, але гра закінчилася досить швидко, коли один з гравців зміг розіграти 6 карт одного номіналу, ніхто цього не очікував.

Гра проходить досить швидко, багато що залежить від стартових карт і від дій суперників, чи будуть вони «з'їдати» ваші карти чи ні, і що є на ринку. На п'ятьох гра видалася дуже агресивною, будемо грати ще, не дарма ж це швидка сімейна гра.

Fantasy realms

Fantasy realms – хіт наших ігротек, якщо я тільки не забуваю узяти цю гру. Цього разу зміг зібрати набір зі свічкою, книгою і дзвіницею, але програв гравцеві, який збирав тільки погоду і потоп. В цілому вийшло досить слабка партія, лідери 250, 230, а решта гравців в районі 150 ПО. Зіграли ще одну партію, коли залишилися втрьох, і вийшов у нас епічність розклад 166, 163 і 166 ПО.

Deception: Murder in Hong Kong

Deception: Murder in Hong Kong - цікава гра для вечірок, нагадала мені містеріум. Один гравець - слідчий, він знає хто вбивця і спільник (якщо грає більше 5 осіб). Кожен інший гравець отримує по 4 карти з знаряддям злочину і доказом, а також карту ролі. Далі усі гравці закривають очі, крім слідчого і вбивці, він показує яким предметом вбив жертву і який доказ залишив, після чого усі відкривають очі.

Слідчий на планшетах зазначає, як, на його думку, було скоєно вбивство, знаючи предмет і доказ. Наприклад, в якій кімнаті він був скоєний, в який час доби, в якому місці. Так само завжди є планшет з типом злочину - удушення, отруєння, нещасний випадок і т.д. У гравців є три раунди, щоб обговорити, хто міг скоїти злочини і як, два рази слідчий буде замінювати планшетку з підказкою з предметів.

Перша партія закінчилася дуже швидко, гравець вибрав предметом вбивства панчіхи - я показав, що це удушення і доказ вирахували в першому ж ходу, завдяки іншим підказкам.

Друга партія проходила довше, хоч грали вже з 5 картами, вбили рукою, а доказ малярська кисть. Я вказав, знову ж удушення, жертва - робочий + інші підказки і до другого раунду вбивця був знайдений.

Гра в цілому непогана, всім сподобалася, вона швидка, але у мене претензії до раундів. Якщо його нівелювати і постаратися підібрати всім гравцям більш-менш рівні карти, то на це піде час. Все залежить від карт перед гравцями і які планшети з підказкою вийдуть. Тут тобі в одній коробці і мафія і коденеймс і містеріум.

Not alone

Not alone – друга наша партія у цю гру, у цей раз я вжився у роль монстра. У найпершій партії Not alone (натискаємо і читаємо), ми грали всемером і у останньому раунді у монстра і гравців були рівні шанси виграти, але монстр все ж здобув вгору. Зараз було 4 прибульця і їх було зловити складніше, але мені на початку пощастило з картами полювання, зміг двічі зробити копію монстра і зловити свою мету.

Гравцям головне виживати і не давати монстру себе зловити, монстру ж головне знайти свою слабку жертву і знаходити її і далі. У цій партії я вибрав новачка і майже постійно вгадував його дії і тим самим просувався по переможному треку. Головний успіх для монстра, це бити по самій слабкій ланці, якщо з чотирьох жертв двом я не завдав жодної шкоди, то інші принесли мені перемогу. Найголовніше це перші раунди, коли гравці можуть вільно пересуватися тільки на перші п'ять карт, а далі вже складно їх підловити.

Looterz

Looterz – за описом гра мені нагадала манчкін, кради скарби або вбивай інших монстрів, тільки з кидками кубиків. Як показала практика - карти не збалансовані, у них немає вартості, просто береш з колоди і можеш її розіграти. Щоб отримати переможне очко, воно ж скарб необхідно кинути кубик (стільки дайсів скільки залишилося хп у монстра), якщо результат на кубику менше сили монстра, то ти отримуєш скарб. Досить рандомних гра, хоч і з кумедним артом, але до переможного кінця ми не дограли.

Enchanters

Enchanters – скоро буде детальний огляд на гру. Коли нас залишилося четверо вирішили зіграти по-швидкому, я скинув половину карт з сорочкою 2, тут я помилився і в підсумку на всю колоду припав один єдиний дракон. У підсумку в кінці вийшов майже баланс 16, 16, 18 ПО і 27 ПО у гравця, який зміг завалити дракона.

У цілому гра всім сподобалася, з ходу в хід нарощуєш свою руку і намагаєшся зробити корисну дію. Половина карт була новою для нас, як і базова властивість замку, тому у всіх вийшов напряг з кристалами і доводилося вибирати з дешевих карт. Наступного разу я зіграю у цю гру з босами.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of