Сімейна ігротека №48. Містеріум, Sushi go party, Domek, Kingdomino

Делюся своїми враженнями про чергову ігротеку, у цей раз буде невелике оповідання про прості сімейні ігри на чотирьох. На день народження мені подарували Містерім на роботі, тому треба опонувати груб що б нести її у масу. Не втримався й для себе придбав поліпшену версію мого улюбленого філера суші го - sushi go party, а також зіграв вперше в Будиночок.

Містеріум

Містеріум - кооперативна гра на відгадування і загадування, суміш dixit і cluedo. Один гравець в ролі привида за допомогою карт снів (абстрактні картинки) намагається натякнути іншим гравцям, яку карту вони повинні відгадати.

Усього є 7 раундів, на початку кожен гравець повинен вгадати карту зі своїм персонажем. Якщо гравець вгадав, далі необхідно буде у наступному раунді вгадати карту локації, а ще далі карту предмета. Якщо картку не вгадала, то підказка залишається лежати на столі, а в наступному раунді привид дасть нову підказку, так само при вгадуванні інших гравців карт буде менше й простіше знайти трібну.

Якщо в Діксіті необхідно, так загадувати карту, щоб хтось її вгадав, а хтось ні, то тут усі працюють спільно, головне примарі не підказувати гравцям, щоб не зіпсувати ігровий процес. Для ускладнення можна збільшити кількість карт для вгадування або замінити карти снів іншими, наприклад, з Діксіта.

У цілому гра сподобалася, той випадок, коли красиво, просто і можно пояснити гру тим хто з ними не знайомий.

Sushi go party

Sushi go party - карткова швидка гра на збір наборів шляхом драфта. Гра досить швидка, тому, як і 7 wonders грається в три кола. Щоб зрозуміти, як грати в гру можна прочитати мій огляд на попередницю Sushi go. Якщо просто, кожен гравець вибирає одну карту з руки, кладе її сорочкою вгору, передає карти наступного гравця і розкриваються вибрані карти, після чого процес триває поки не закінчаться карти.

У Sushi go party додали купу нових карт з суші, з одного боку підготовка до гри затягнулася, а з іншого боку варіативність виросла в рази. Якщо раніше грали з одними і тими ж картами, то тепер можна підглянути в правилах стартовий набір використовуваних карт або створити своє ідеальне суші меню для вечірки. Щоб зайвий раз не відкривати правила, ми для першої партії випадковим чином визначили карти.

Якщо раніше переможні очки за раунд відзначалися у відривному листку, то зараз додали невелике ігрове поле з обрамленням у вигляді шкали ПО. На саме поле викладаються карти, що визначають тип суші для даної партії. У кожній партії використовується по 3 типу основних страв, 2 типу особливих і по одному інших. При цьому гравці завжди можуть подивитися на поле властивості всіх карт і як з їх допомогою можна отримати ПО.

У нашій першій партії попалися такі нові карти - фрукти, якщо у тебе одна така карта вона принесе мінус 2 ПО, при двох ви виходите на нуль, а кожна наступна принесе вже ПО; чай - отримуєте ПО за найбільшу кількість однакових карт; отримуєте 1 ПО за кожного гравця з даною карткою і т.д.

Гру рекомендую всім, вона крута, як для двох, так і для п'ятьох. Після кількох ігротек буде повноцінний огляд з розбором всіх карт.

Domek

Domek - будуємо будинок своєї мрії. У грі 12 раундів, кожен раунд гравець отримає карту з кімнатою і поліпшенням у вигляді даху, поліпшення предметами, помічниками і т.д. Найголовніше бути першим гравцем, для більшого вибору з доступних карт на поле. Зміна гравця відбувається тільки при взятті гравцем одинарної карти кімнати з поля.

У кожного гравця, є персональний планшет, де є по два вільних місця під будівництво у підвалі / гаражі і по 5 місць на одному з двох поверхів. Якщо гравець забудовує поруч набір кімнат одного виду, то він не може поруч побудувати таку ж кімнату, якщо набір закінчено (наприклад, одна карта кухні приносить 1 ПО, дві карти поруч 6 ПО, а третю карту кухні розмістити поруч не можна).

Так само не можна будувати кімнати, якщо під ними нічого немає. З початок будуємо перший поверх і вже над цим поверхом будуємо новий. Якщо гравець не може побудувати кімнату, він її перевертає і будує сорочкою вгору, ця кімната не принесе ПО в кінці гри.

Будинок повинен бути ідеальним, тому можна отримати додаткове ПО, якщо на кожному поверсі буде по ванній кімнаті або у вас в будинку буде ванна, кухня і спальня. Так само спільно з кімнатами гравці брали дах, якщо вийде зібрати набір з 4 дахів одного кольору можна отримати багато ПО.

Гра швидка, красива, проста. Зіграли дві партії і на обличчя позитивний момент - невелика різниця в ПО між гравцями. У першій партії на трьох було 31, 29 і 29, а на чотирьох 37, 36, 31 і 27.

Kingdomino

Kingdomino - дуже проста гра по створенню свого королівства за допомогою подвійних плиток. Всього є близько 6 видів локацій на плитках і в кінці гри гравці отримають ПО за такою формулою - число клітин з локацією множиться на кількість корон на даних плитках.

Якщо у минулі партії я грав суто з задротами і там була бійня, скоріше не ти вибираєш кращу плитку для себе, а не даєш іншому гравцеві взяти кращий варіант для нього, то зараз кожен брав те, що хотів. У підсумку сумарно ми набрали більше, ніж зазвичай. Гра хороша, проста, по зовнішньому вигляді можна поностальгувати за Каркассона, і як на мене версія з королем краще, ніж ускладнена з королевою.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of