Ігротека №52. Majesty: For the Realm, Paper Tales, San Juan, Kingdomino: Age of Giants + 4 гри

Перед ігротекою мені сказали, що ми кожен раз граємо в нові і нові ігри, не встигаємо зрозуміти, як грати, як на столі чергова нова гра. Тому я вирішив влаштувати цю ігротеку на основі раніше граних ігор, з урахуванням нових гарячих ігор, доповнень, і щоб в середньому на гру ми витрачали менше 40 хвилин. У підсумку менш, ніж за 6 годин ми зіграли в 8 ігор. Нас було четверо, але до останнього я вірив, що ще п'ятий підійде, тому в Downforce не зіграли, залишимо її на наступну ігротеку на п'ятьох.

Не встигнувши відіграти одну ігротеку, я продумую наступну, мені сподобалося, що минула пройшла в стилі Греції . Так на чотирьох наша ігротека буде нести марсіанський характер - буде 4 гри, де дія відбувається на Марсі, а на п'ятьох буде зроблен акцент на літературу - плоский світ Анк-Морпорк і Лють Дракули 3 в редакції.

Так само у мене відбувається колаборація з майстерньою Бегемот , яка надала мені для ознайомлення дві гри з описаних нижче, більш докладно дізнаєтеся скоро, які це були ігри і чим вони відрізняються від оригіналу.

евро игра

угадай ее

Majesty: For the Realm

Majesty: For the Realm (натискаємо на назву і читаємо огляд гри) швидка і як на мене, дуже крута гра на вибір картки з ринку. Кажуть - це новий вбивця сплендор, з цим може і посперечаюся, але для мене гра краще сплендора. Всього 12 раундів, в свій хід гравець бере з ринку одну з 6 карт і кладе на свою будівлю. Своїми діями гравці набирають собі переможні очки, взята карта може принести ПО не тільки зіграв гравцеві, але і іншим, а також є агресивна дія щодо вбивства персонажів у всіх інших гравців.

Перші дві партії ми зіграли з будівлями стороною А, хоча правила рекомендують після п'яти переходити на сторону Б, але я вирішив випробувати відразу більш складний варіант гри. Гра вийшла зовсім іншою, у всіх будівель були інші властивості по отриманню ПО, більше ПО, більше штрафу і т.д. Сторона Б пропонує нові переможні стратегії, так збираючи в одному місці багато персонажів одного виду, можна перший раз отримати по 2 ПО за кожну карту з максимальною кількістю, повторно вже по 4 ПО за кожну карту і так далі.

З іншого боку, я почав свою військову організацію і вбив багато персонажів у інших гравців, при цьому прокачав захист, щоб мої персонажі не вмирали. Кожен убитий персонаж принесе штраф в 2 ПО в кінці гри, а розігравши принцесу можна отримати 4 ПО за кожного вбитого персонажа і виходить, що не так і вигідно вбивати персонажів у противника.

В кінці вийшов дуже крутий баланс, двоє гравців набрали приблизно по 144 ПО, а решта двоя по 136 ПО. При цьому кожен раз перемагає різна стратегія, хоча я дотримуюся свого стилю, який приносить стабільно друге, а в даній грі перше загальне місце.

Paper Tales

Paper Tales - наймаємо персонажів, воюємо, будуємо будівлі і так чотири раунди. Гру скоро локалізують, а якщо її з чимось порівнювати, то на думку спадають легендарні 7 чудес, де так само основна дія проходить через драфт картами і війну. Цього тижня я напишу детальний огляд на гру, тому короткі враження про партію.

У першій партії мені здавалося, що я все круто роблю - зміг побудувати 4 будинки другого рівня, виграв в половині воєн і в підсумку посів 3 з 5 місць. Зараз же у мене все було дуже погано, і я програв тільки за додатковими параметрами, при цьому якби у мене було на 1 монетку більше, я б виграв би.

У Paper Tales дуже велика криза в ресурсах, є 3 види ресурсів і золото. Всі починають з 3 монетками, за монетки наймають карти з руки, далі гравці отримують по 2 монетки в середині раунду і можуть витратити їх на землю під будівлі (для другого будинку треба заплатити додатково 2 монети, потім 4 і 6 для четвертого). Я вирішив ризикнути і в першому раунді витратив усі 3 монети на ньому військ (найняв дорогу істоту, яка не вмирає, а приносить ПО в кінці гри), в фазу будівництва витратив 2 монети на покупку ресурсів для будівництва будинку. Так на момент найму у другому раунді у мене не було грошей зовсім і мені пощастило, що по драфту мені приходили безкоштовні карти.

Що стосується ресурсів, як показує практика, найцінніший ресурс - це м'ясо, було б у мене м'ясо було б і гроші, і ПО і військова сила на війну, тому не можна суперникам віддавати м'ясо.

Мені гра подобається, вона швидка і чотири раунди пролітають дуже швидко, можна грати до п'ятьох гравців, а завдяки картам і будівлям можна створити свою переможну комбінацію.

San Juan

San Juan він же Puerto Rico Card game, спрощена варіація легендарної настільної гри. Якщо порівнювати з оригіналом, то гравці, як і раніше вибирають доступну роль, яка дає можливість усім гравцям виконати певну дію + плюс бонус для тих, хто вибрав цю роль гравця, будуємо будівлі, налагоджуємо виробництво, виробляємо товар і продаємо його на корабель.

Гра закінчується, коли один з гравців побудує 12 будівель перед собою, це приблизно 14-18 раундів. Якщо на початку всі гравці намагаються побудувати виробничі будівлі, щоб в відповідну фазу отримувати товар, а потім його продавати, тим самим отримуючи нові карти. Гра повністю карткова, тому при виробництві ресурсу зі стосу карт кладеться одна на карту виробництва, при будівництві будівель гравці скидають потрібну кількість карт з руки.

Ми грали в повну версію гри з двома доповненнями, тому було близько 40 різних карт для будівництва і вже до середини гри вимальовувалася стратегія у кожного гравця. Будівель дуже багато і всі вони різноманітні з різними бонусами. Так в даній грі у мене була прокачана торгівля, в фазу торговця я міг продати не один, а два товари, при цьому за продаж одного товару я додатково отримував одну карту, а при продажу двох товарів додатково отримував ще дві карти, що дозволяло в фазу виробництва вибирати з великого вибору карт і будувати найдорожчі будинки.

Гра досить хороша, різноманітна, швидша і простіша, ніж Puerto Rico. Краще грати з доповненням, щоб карт було якомога більше. Стопка була дуже велика на початку партії, і я не міг подумати, що за партію ми 2-3 рази будемо всі карти заново перемішувати.

Kingdomino: Age of Giants

Kingdomino: Age of Giants - в нашій компанії не сильно зайшла версія queendomino, тому зіграли перший раз в Kingdomino з доповненням Age of Giants. Нововведень не так багато - тепер можна грати вп'ятьох (це великий плюс для моєї компанії), з'явилося 6 нових плиток з малюнками гігантів з найменшим значенням при формуванні ринку вибору і 6 найдорожчих від 49 до 54 номера із зображенням ніг гігантів. А найголовніший плюс даного допа - це дві випадкові картки на партію, які дозволять отримати додаткове ПО в кінці гри.

Гігантів я не сильно оцінив, крім того, що гравець бере тайл з найменшим номером, а значить він менш цінний, ніж інші, так він ще й анулює одну свою корону при підрахунку ПО. Якщо в подальшому гравець вибере тайл зі слідами велетня він зможе перемістити його зі свого тайла противнику, правда на корону на його думку.

З цим доповненням гра стає ще краще. На одних тільки додаткових умовах я зміг отримати 40 ПО, так в нашій партії кожна клітина навколо замку з лугом давала по 5 ПО і кожна кутова клітина з водою теж по 5 ПО. Будемо ще грати, залишилося гру перевірити на двох і на п'ятьох.

Fantasy Realms

Fantasy Realms – хіт наших ігротек, натиснувши за назвою можете прочитати відгук про цю гру, на зразок вона планується до локалізації і по досить дешевою ціною, рекомендую її брати, вона дуже крута. Якщо просто, то всі гравці починають з 7 картами на руках і через 10-12 карт на столі гравці закінчують з 7 картами на руках. У чому сіль? Ви намагаєтеся зібрати кращу комбінацію карт на руці, яка в кінці гри принесе максимальну кількість ПО. Для цього можна взяти карту з стопки, додати її в свою руку і скинути на загальний стіл зайву карту або замінити одну карту з руки на карту зі столу.

Для себе помічаю, що вже друга партія як в середині гри хочеться спасувати і навіть не підраховувати ПО, тому що ну дуже погана комбінація карт була на руці. В першому ж колі викинули на стіл карту, яка дає багато ПО, якщо зібрати карти, які йдуть підряд за номіналом, наприклад, від 9 до 3. У мене на руці були карти з номіналом 9,8, 6, і 4, сама ця карта з номіналом 5, і я подумав, що її ніхто не візьме, краще я зараз з поля підберу 7 з крутим ефектом, в результаті інший гравець її підібрав і зміг зібрати лише 4 карти поспіль, хоча це не завадило йому виграти партію. У мене вийшло зібрати поспіль шість карт, а може вийшло б і сім. Але головне, що наш переможець набрав більше 300 ПО, близько 320, він зміг в добавок до цієї комбінації зібрати набір з свічки, дзвіниці і заклинателя. Це рекорд, хоча зазвичай ми перемагали через війська. Всім рекомендую дану гру.

Deep Sea Adventure

Deep Sea Adventure - агресивна конкурентна гра. Гравці в ролі шукачів скарбів з морського дна занурюються вниз, чим далі гравець заплив, тим більше шанс отримати цінний скарб. Гра грається 3 раунда і після кожного раунду шлях до найцінніших скарбів скорочується.

Перший раз ми спробували гру на трьох на ігротеці 26 , тоді за перші два раунди ніхто не зміг повернутися з скарбом на човен, тільки на третій раунд один гравець зміг вижити після занурення. Після цього я не уявляв, як в дану гру можна грати вшістьох або вп'ятьох. Зараз нас було четверо, і я чекав ще більшого хауса, в результаті один гравець зміг кожен раунд повертатися назад з не найдорожчими скарбами, але цього вистачило, щоб виграти. Решта гравців тупо тонули.

Я навіть не знаю, як ставитися до даної гри, вона досить рандомних через кубиків, якщо будеш викидати низьке значення, то ти не зможеш нормально плисти, а взявши пару скарбів ти буде на рівні черепахи. В ідеалі без скарбів можна пропливати від 1 до 6 клітин, а кожне піднятя скарбу скорочує швидкість на 1.

Гра дуже рандомна, стратегій не так багато, все залежить від кидків кубиків і то, який скарб ти підібрав, адже тільки піднявши його ти можеш його перевернути і дізнатися дороге воно чи ні. Якщо попросять зіграємо ще раз в цю гру, зіграємо, якщо я влаштую ігротеку з настолками по тематики тільки підводного світу, то теж в неї зіграємо, а в інших випадках не сильно і тягне скоротати пів години в неї.

Love Letter Premium

Love Letter Premium - свого часу любовне послання стало проривом і хітом, всього 16 карт, а яка крута гра, після чого пішли інші ігри мікроформатів. Мінусом любовного послання служило обмеження в 4 гравця, а завдяки преміум версії додалося в два рази більше нових карт, і колода тепер складається з 32 карт.

Крім традиційного способу - залишився єдиним гравцем за столом, отримав жетон симпатії, з'явилися нові карти, які дадуть жетон. Так мені два рази вийшло витягнути нового персонажа з шісткою, який при розіграші давав відразу переможний жетон.

Гра Love Letter мені дуже подобалась свого часу, першу гру ми часто грали вчотирьох, так і я удвох з дружиною. У преміум необхідно грати від 5 гравців, на чотирьох вистачає і базової версії. Багато карт і складно прорахувати які карти ще залишилися на руках, щоб стражником вдало вистрілити по жертві, хоча додалися нові карти, які дозволяють дізнатися карти суперників. Швидка, яскрава, компактна, з простими правилами, рекомендую. Будемо тестувати на п'ятьох.

Magic Maze

Magic Maze - кооперативна гра, де гравці не можуть розмовляти і спілкуватися між собою якимось способом, окрім як показати, що хтось тупить. Гравці в ролі фантазійних героїв вриваються в магічну крамницю, щоб вкрасти артефакти, але включається сигналізація і гравці повинні за 3 хвилини чотирма персонажами знайти їх предмети і вивести через персональні виходи.

У грі чотири персонажа, при цьому конкретно кожним персонажем ніхто не керує, так само всі дії гравці роблять не по черзі, а тоді, коли вони вирішують зробити своє доступну дію. У кожного персонажа є своя плашка з доступною дію, залежно від числа гравців на плашкі зображено від однієї до декількох дій (пересунути фігуру на будь-яку кількість клітин вниз, вліво, вправо, вгору, скористатися ескалатором, телепортом і дослідити нову кімнату).

Перший раз в цю гру ми зіграли втрьох ще на ігротеці 27 , тоді ми пройшли перші 4 сценарії. Щоб навчитися грати в цю гру грають сценарії, де в кожному сценарії додаються нові кімнати і нові ігрові механіки, які ускладнюють ігровий процес. В одному сценарії додалося таке, кожен раз, коли треба перевернути пісочний годинник, гравці міняються планшетами з діями, або персонаж гном може пройти в певних вузьких місцях, або поставивши чарівника до чарівної кулі, можна буде добудовувати відразу по 2 кімнати за один раз.

В цілому ігровий процес досить веселий, коли гравці уважно виглядають на розташування персонажів на поле і пересувають їх відповідно до своїх можливостей ... Особливо цікаво дивитися на гравців, які з незадоволеним виглядом дивляться на інших, мовляв якомога так тупити і не бачити, що треба пересунути персонажа.

У моїй компанії дана гра на жаль, не зайшла, хоча я планував як мінімум пройти всі 17 базових місії. У соло варіант грати дуже гамірно, якщо буде можливість постараюся продовжити дану гру до переможного кінця. У ТОП кооператівок на ютубі ОМГеймс включив дану гру в десятку своїх улюблених.

2
Отправить ответ

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HawksМакс Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Макс
Guest
Макс

Цікавий огляд. Треба зіграти.