Ігротека №53. Fury of Dracula, Ulm, Bear Park, Kingdomino

У Ulm, Bear Park і Kingdomino ми зіграли втрьох, а в Fury of Dracula (третя редакція) – вп’ятьох. Я планував спершу зіграти «Лють Дракули» на п'ятьох, а вже потім, якщо залишиться час, зіграти в Downforce та Sushi Go Party. Але двоє гостей запізнилось і все пішло не за планом. Це була моя друга помилка за цю ігротеку: якщо розумієш, що не встигнеш зіграти у велику гру, не починай у неї грати.

А моя перша помилка: за годину до приходу гостей, я не був упевнений, що правильно розповім правила до всіх нових ігор. Добре, що я заздалегідь у групі пишу в які ігри ми гратимемо й прошу ще когось додатково прочитати правила. Плюс частково рятують переглянуті відео-огляди правил.

евро игра

угадай ее

Ulm

Ulm – євро-гра середньої складності з незвичною механікою. У свій хід гравець дістає з торбинки одну плитку (з 5 можливих) і викладає її на гральне поле, посунувши вже викладений ряд з 3 плиток. Одна зі зсунутих плиток виїжджає за межі поля (вона блокує даний ряд для подальших переміщень), а інші дві, разом з новою плиткою, активуються, і гравець виконує їхні дії.

Можливі дії плиток: взяти 1 монету; пересунути свій човен на 1 клітину по річці; заплатити 2 монети; активувати одну з двох будівель навколо вашого човна; забрати всі висунуті за межі плитки з одного боку поля; взяти карту, заплативши за неї двома плитками.

У грі всього 10 раундів. Вони пролітають досить швидко, тому гравцям необхідно постійно коригувати свою переможну стратегію. Гра начебто тільки почалася, а вже закінчується. Хоча протягом гри відбувається багато всього. У нашій партії на трьох кожен мав свою стратегію, і в підсумку перший гравець випередив другого на 3 ПО, а другий третього на 1 ПО.

У грі необхідно плисти по річці. Первісна позиція на річці приносить гравцям по мінус 11 ПО, а допливши до самого кінця можна отримати 11 ПО. При цьому човен перестрибує конкурентів, що дозволяє відсталому гравцеві по можливості вирватися в лідери. Плисти на човні назад не можна, тож коли хочете активувати будівлю, необхідно це робити вчасно.

Так, початкові будівлі при активації дозволяють розмістити свій герб на будівлю і взяти герб будівлі. Герб будівлі одразу приносить гравцеві ПО. Також коли інший гравець, або ви застосуєте властивість даної будівлі, то власник герба одержує ПО. Крім того, виштовхнувши плитку на поле в бік будівлі гравця, дозволяє взяти йому одного горобця (1 ПО в кінці гри або можливість замінити взяту плитку з торбинки).

Пропливши дані будівлі, ви надалі вже не зможете одержати герб. Трохи дальше розташована будівля з персонажами, які своїми пасивними властивостями допомагатимуть гравцеві. Наприклад, при отриманні 1 монети з плитки, гравець отримує додатково ще одну; гравець витягує дві плитки з торбинки й вибирає одну для використання; гравець бере замість однієї дві карти, одну лишає собі, а іншу скидає; за кожну плитку з човном можна пропливти на одну клітку далі тощо

Багато ПО можна отримати з карт. При цьому кожну карту можна зіграти двома способами: одноразовий ефект (карта йде до скиду) або залишити її на столі (отримавши ПО в кінці гри). Серед 33 карт є 6 карт, з яких зібравши 3 різні, можна набрати в кінці гри 18 ПО (це багато). Зазвичай карта приносить 3 ПО при розіграші.

Перше враження про «Ульм» у мене добре – багато стратегій, цікава механіка й партія проходить досить швидко, тому все встигнути не вийде (в нашій партії ніхто не доплив навіть до першої позначки з бонусом, хоч ми й не використали ефект плавання з карт). Через собор Ulm хочеться порівняти з The Pillars of the Earth, де ми буквально збираємо собор із 6 частин. В «Ульмі» ж ми добудовуємо дах 10 стелями. Наступного разу зіграємо у складніший варіант гри з подіями на початку кожного раунду.

Bear Park або «Ведмежий парк»

У Bear Park ми будуємо зоопарк своєї мрії за допомогою плиток, схожих на фігурки з «Тетрісу». У свій хід гравець з руки викладає плитку, добудовуючи ділянку зоопарку на своєму полі. Якщо він закрив клітинку з символом, то бере із загального запасу доступну плитку. Загалом у запасі є плитки без ПО, з ПО (кожна наступна плитка даного типу дає на одне ПО менше) і найдорожчі плитки в одному екземплярі (кожен гравець зможе побудувати максимум 3 таких плитки).

Гра завершується, коли один з гравців повністю забудував свій зоопарк, що складатиметься з 4 невеликих полів. Гра досить швидка і грається за 20-30 хвилин, а ось готування забирає хвилин 5 (необхідно розкласти на полі всі плитки в потрібній кількості та правильній послідовності).

У чому весь смак гри. Коли гравець бере плитку, він забирає плитку з найбільшою кількістю ПО. Якщо інший гравець захоче взяти таку ж плитку, то вона дасть йому менше ПО. Найдорожчі плитки від 6 до 8 ПО в одному екземплярі, тому варто першому взяти таку велику плитку, та й пізніше її буде складніше розмістити на забудованому полі. Грати краще з додатковими завданнями (3 завдання на партію): хто перший побудує у себе на ділянці потрібні плитки, набере максимум ПО, наступний, хто виконає це завдання отримає картку з меншим значенням ПО.

Першого разу я грав у «Ведмежий парк» удвох і розрив вийшов незначний (близько 2-4 ПО) через те, що один гравець зміг виконати на одне завдання більше. Цього разу, у грі втрьох, лідер вирвався далеко вперед (близько 6-8 ПО), і він один встиг забудувати поле повністю. Багато що залежить від правильного розміщення плиток. У двох гравців було по 2-3 одиничних плитки на полі, а лідер обійшовся зовсім без них. Так само він зміг забудувати одне своє поле лише 3-4 плитками.

Bear Park – швидка, проста та красива гра. Рекомендую її, як альтернативу Patchwork для 3-4 гравців, а вдвох все-таки ліпше латати покривало.

Kingdomino

Kingdomino дуже проста, швидка гра на 20-30 хвилин. Гра триває 12 раундів. Щораунду (згідно з номером на звороті) викладається стільки подвійних плиток, скільки є гравців. На клітинці плитки зображений один із 6 типів місцевості. Перший гравець розміщує свою фігурку на будь-якій плитці і так далі, поки всі плитки не розберуть. Потім викладається ще один ряд подвійних плиток і гравець, що розмістив в минулому раунді фігурку на плитці з найменшим числом, вибирає першим, яку плитку взяти.

Після того, як гравець взяв плитку, він зобов'язаний її розмістити поряд з раніше викладеною плиткою цього ж виду (щоб вони збігалися принаймні однією стороною). У кінці гри гравець отримує ПО за наступною схемою: всі безперервні однакові ділянки перемножуються на кількість зображених на них корон. Правильно розміщуючи й вибираючи плитки, ви зможете перемогти завдяки великій кількості однакових плиток з коронами.

Для даної партії ми взяли карти завдань з доповнення Age of Giants, а самі плитки вирішили не брати. З цими завданнями гра стала ще кращою, але деякі завдання занадто читерні, тому ми з ними більше не гратимемо. Наприклад, за кожну сусідню ділянку лісу або поля з вашим замком, ви отримаєте по 5 ПО. А як даних видів плиток найбільше і за номерами вони мають малі значення, то значить при їхньому виборі ви будете першим або другим при наступному виборі плиток. Ви зможете тільки з даним завданням отримати половину ПО. Так, у нашій партії у двох гравців різниця була в 1 ПО. Вони зробили акцент на завданні й набрали по 30 ПО, а гравець, що знехтував даним завданням, істотно відстав.

У грі є й цікавіші завдання: 20 ПО за замок у кутку королівства; 5 ПО за певного виду плитку в куті; ПО за розташування трьох поспіль плиток із зірочками тощо. Загалом доповнення Age of Giants робить Kingdomino кращою грою. Рекомендую всім.

Fury of Dracula

Fury of Dracula – напівкооператівная гра, де один грає проти всіх, у стилі «кота й мишки». Чотири персонажі в ролі мисливців повинні вистежити Дракулу на карті Європи й убити його. Свою чергою Дракула повинен ховатися, плодити армію вампірів і перемагати мисливців, щоб підвищити свій вплив до максимуму.

З цією грою я вперше познайомився ще далекого 2013 року, тільки тоді це була друга редакція. У ній для пересування на поїзді необхідно було кидати кістку, а Дракула викладав з мішечка пастки. Тепер це замінили картами. Тоді нас лякали великі правила і тривалі партії. Дві партії ми так до кінця й не дограли (грали вдвох-утрьох). Нашій компанії дуже зайшла гра Letters from Whitechapel, хоча «П'ятниця 13» і Specter Ops після першої партії не викликали бажання зіграти ще один раз, але я вірив у третю редакцію Дракули.

Дракула знає, де мисливці, що дозволяє йому ховатися і дурити гравців. Попервах нікому не вигідна зустріч двох ворожих сторін. Мисливцям необхідно спорядитися предметами і корисними подіями, а Дракула через перший тиждень (і кожен наступний) додатково набиратиме очки впливу перемігши мисливця. Так само після кожного переміщення Дракула викладає на свій слід карту й через тиждень її ефект спрацює. Якщо це був вампір, то Дракула наблизитися на крок до своєї перемоги.

Як і в усіх іграх, я був поганцем. Щоб сильно не мудрувати зі своїми переміщеннями, я вирішив почати грати поруч з мисливцем. Був невеликий шанс, що мисливець своє перше пересування зробить у мій бік, а я своєю чергою походив би за ним. Потім розмістив корисні карти на доріжці пересування для підтримки в разі мого виявлення, і пішов би в бік глухого кута, щоб якомога довше нікому не потрапляти на очі. Далі був один неприємний інцидент: поки я ходив зустрічати гостей, мисливці розіграли подію з вгадуванням міста за моїм слідом... І вони назвали місто, де я був.

Навіть відстаючи на 2-3 міста від Дракули, мисливцям важко. Хоч я і був загнаний у кут, я вийшов у море і через 4 морські ділянки опинився дуже далеко. Було важко визначити, де я висадився, хоча морська подорож забрала в мене половину життя. У підсумку гра затягнулася, і ми партію так і не дограли. Для «Люті Дракули» необхідно близько 3 годин.

«Лють Дракули» хороша гра, для якої потрібен час. Особливо цікаво грати за зло, яке постійно має або вислизнути, або напасти, щоб за один бій повністю знищити мисливця. Я після знайомства з цією грою 2013 році почитав оригінал Брема Стокера «Дракула». І вам раджу, що не кажи, а це класика. А коли ми наступного разу зберемося своїм основним складом у 5 гравців, тоді повноцінно зіграємо у Fury of Dracula.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of