Ігротека №9. Знайомство з Mount Drago и The Castles of Burgundy: The Card Game

Mount Drago

Mount Drago - гонки драконів. У грі є 10 драконів і кожен дракон свого кольору, і багато карт за кольором відповідних дракону з силою від 1 до 5. У свій хід ти граєш одну карту і рухати дракона на стільки клітин, на скільки сила зіграної карти (найчастіше гравець забарвиться в колір зіграного дракона). Поле поділено на клітини з різними числами в архаїчному порядку від 1 до 8, ще деякі клітини мають синій і жовтий відтінок.

Коли дракон стає на жовту клітку, то всі гравці отримують ПО в залежності від числа на клітці з їх драконом, а якщо на синю клітку, то тільки ті гравці отримають ПО у кого дракон на клітці з 3 або меншим числом. Якщо ви рухаєте дракона кольору противника, то ви не міняєте свій колір, якщо ви рухаєте дракона, який далі вашого від фінішу, тоді ви можете вибрати, залишити колишній колір або змінити його на новий. В цілому Mount Drago проста сімейна гра гоночного типу.

The Castles of Burgundy (Cards)

The Castles of Burgundy (Cards) - картковий аналог вже класичної гри від Фельд. У гру я зіграв два рази і оригінал виявився краще. Карткова версія підійде більше для поїздок (гра мало місця займає), та й швидше грається і легше підраховуються переможні очки.

Як і в оригіналі у нас 5 раундів, і в кожному раунді 6 ходів. Якщо в класичній грі кожен хід гравець кидає 2 кубика, і потім їх значення використовується на дію, то в карткової варіації на початку раунду з колоди беруться 2 випадкові карти, і вгорі карти є числове значення, яке відповідає за грань кубика. У свій хід можна використовувати тільки одну карту, а на наступний хід добирається нова з іншим значенням, тому в картковому варіанті в два рази менше ходів.

У свій хід ми можемо за дію взяти доступну карту з загального ринку на свій проект (максимум можна зберігати 3 карти), взяти 2 робочих (1 робочий змінює значення на +/- до значення карти модифікатора), 1 срібло (3 срібла і 1 карта з трьох на вибір ваша), продати товари (товари бувають 3 видів зі значеннями 1/2, 3-4 і 5-6, за кожен товар отримуєте 1 ПО і 1 срібло) або розіграти карту з проекту на свій особистий поле для нарахування ПЗ .

Щоб отримати ПО потрібно зібрати три однакових типу карт на своєму полі, і отримати стільки ПО скільки на них написано (в грі 7 типів карт, що відрізняються за кольором і номіналом в ПО, один з типів карт фіолетовий і йде як джокер, він може замінити будь-яку карту). Так само, коли ви додаєте карту на своє поле, то спрацьовує її ефект - сині карти (берете на вибір один з двох товарів), зелені (берете на вибір одну з двох карт тварин, всього в грі 4 типи тварин і в кінці додатково за них можна отримати ПО), жовті (дають робочих), темно зелені (можете зробити будь-яка дія з будь-яким номіналом), коричневі (різні типи будівель з різним ефектом) і сірі (дають срібло).

Тут все, як і в старшого брата, хіба що потрібно зібрати три однакові карти. Ще перший зібрав ряд з 3 одного кольору отримує 1 ПО за кожен колір, перший зібрав всі 7 різних кольорів на поле і т.д.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of