Istanbul: The Dice Game – карти, гроші, 5 рубінів

Istanbul: The Dice Game
Istanbul: The Dice Game

Вітаємо на Стамбульському базарі! Готові трохи поторгувати? Якщо так, то вам потрібно буде швидше за всіх придбати бажані рубіни!

Ваші помічники збиратимуть вам товари і гроші. Розумно користуйтеся своїми коштами, щоб поліпшувати свої можливості або заощаджуйте гроші для купівлі рубінів! Трішки талану та правильної стратегії й ви невдовзі випередите всіх і станете майстром Гільдії торговців! Для перемоги треба найпершим заробити 6 рубінів (5 рубінів для гри вчотирьох).

Щоходу ви посилатимете своїх 5 помічників, кидаючи 5 кісток. Завдяки результату кидка та попередньо збереженим жетонам товарів ви зможете виконати 2 дії: зібрати й накопичити ресурси (товари, монети, кристали); або придбати карти базару чи плитки мечеті для одержання додаткового доходу.

Підготовка до гри Istanbul: The Dice Game

Покладіть ігрове поле в центрі столу тією стороною вгору, яка відповідає кількості гравців (2/3 або 4 гравці). Покладіть рубіни на всі круглі поля, помічені червоною крапкою на різних торгових ділянках ігрового поля.

Перетасуйте плитки мечеті, відкрийте 6 з них розмістивши поряд з полем, а решту покладіть сорочкою вниз. Перетасуйте карти ринку і покладіть їх сорочкою вниз. Покладіть кістки, монети, жетони товарів і кристали поруч з полем. Дайте кожному гравцеві 1 карту-пам'ятку і 1 кристал.

Виберіть першого гравця і дайте йому 5 кубиків і 0 монет. Кожен наступний за годинниковою стрілкою отримує на 1 монету більше, ніж гравець праворуч від нього.

Як грати у Istanbul: The Dice Game

Кожен раунд гравці виконують ходи за годинниковою стрілкою, починаючи з першого гравця. Гра закінчується в кінці того раунду, в який гравець збере не менше 6 рубінів (5 рубінів для гри вчотирьох).

Хід гравця складається з трьох частин. Спочатку гравець отримує винагороду з плиток мечеті (якщо вони у нього є). Далі гравець кидає 5 кубиків (можливо збільшити їх кількість до 9 завдяки плиткам мечеті). Якщо результат граней не подобається, то гравець може перекинути будь-яку кількість невикористаних кубів завдяки одному кристалу, цю процедуру можна робити стільки разів, скільки є кристалів, і це не вважається за дію. Найголовніше виконати дві дії за результатами кидків, при цьому можна використовувати свої жетони товарів і монети.

Загальні правила дій. Кожну гральну кістку можна використовувати тільки один раз за хід для виконання однієї дії. Можна виконати одну і ту саму дію декілька разів за свій хід. Необхідно завершити дію до того, як почати наступну. Якщо ви хочете взяти жетони товарів, кристали або ліри, а їх не вистачає в загальному запасі, тоді кожен гравець, який має принаймні один ресурс потрібного типу, повинен повернути один ресурс того ж типу назад до загального запасу (повторити, якщо необхідно).

На карті-пам'ятці є перелік всіх можливих дій. Зліва зображено те, що потрібно скинути, щоб отримати те, що зображено справа. Зліва переважно зображені потрібні символи на гранях кісток, де смугасті символи позначають будь-який з 4 типів ресурсів. Різні букви означають різні товари.

Наприклад. За дві різні грані з товаром отримати один кристал, за два однакових товару гравець може взяти жетон цього товару з банку, за три різні товари коричневий жетон (джокер, який може бути будь-яким кольоровим товаром), за 4 різних товара взяти два будь-яких товару, взяти 2 ліри за кожну кістку з символом монети, взяти в руку стільки карт, скільки символів на кістках і розіграти одну, купити плитку мечеті, купити рубін з ігрового поля.

Отримати рубін можливо декількома способами - купити за 4 товара одного типу (кожен наступний рубін буде коштувати на 1 товар більше), за 10 монет (кожен наступний коштуватиме на 2 монети більше), купивши 4 або 5 плитки мечеті (в залежності від числа гравців), віддавши по одному товару кожного виду + один будь-який (кожен наступний коштуватиме на один будь-який товар дорожче), виконати умову з карти (заплатити 10 монет, 4 різні товари, 3 однакових або 2 коричневих жетона).

Додатково розширити можливі дії гравцеві допоможуть плитки мечеті. У грі 24 плитки, по чотири копії кожного з 6 видів. Половину плиток дають бонус на початку ходу гравця, а інші по ходу дій. На початку раунду гравець додатково отримує 3 монети, 1 кристал або бере верхню карту з колоди. Інші мечеті дозволяють гравцеві взяти додатковий кубик для кидка, виконати додаткову дію або отримувати товар певного виду при взятті монет з кубиків.

При взятті карти з колоди, гравець зобов'язаний розіграти карту в даний момент часу. Половина карт дозволяє отримати активному гравцеві, покращений бонус, а іншим гравцям обрізану версію. Друга половина колоди дозволяє отримати бонус, якщо у гравця є потрібні ресурси, в іншому випадку гравець отримує тільки 1 ліру.

Як тільки будь-який гравець збере не менше 6 рубінів (5 рубінів в грі вчотирьох), раунд завершується, але всі гравці повинні доходити свої ходи цього раунда. Ось тепер гра закінчується. Перемагає гравець з найбільшою кількістю рубінів.

У випадку нічиєї, претенденти продають свої жетони товарів за 3 ліри кожен, кристали за 2 ліри кожен, а потім додають ці ліри до тих, що вже є. Якщо і далі нічия, то гравці розділять перемогу.

Враження від гри Istanbul: The Dice Game

Istanbul: The Dice Game – швидка варіація настільної гри Istanbul (читаємо огляд), яка входить до ТОП 100-кращих ігор BGG. Якщо в оригінальній грі всі дії з купівлі / продажу товарів, отримання грошей, мечеті, рубінів гравці виконували через переміщення за модульним полем, то тут все простіше - треба просто кидати кістки.

На даний момент я зіграв у гру 6 разів з усіма кількісними варіантами учасників, і гра мені подобається. Вона швидка, азартна, красива, недорога, непередбачувана. Якщо в старшій версії гри треба ретельно думати, що і як робити, то тут багато що залежить від кидка кісток.

Наведу кілька прикладів удачі, які я бачив в даній грі. У своєму останньому раунді я три кістки перекидав чотири рази, щоб випала потрібна грань, але цього так і не сталося, і я не зміг отримати рубін, щоб зрівнятися з лідером. Один гравець за 6 ходів з 5 кубиками зміг тричі викинути комбінацію на 4 різні товари, що дозволяє взяти будь-які дві плитки товару, але це йому не допомогло виграти, хоча більше ніхто не зміг жодного разу викинути такий результат.

Багато що може залежати і від плиток мечеті. У нашій першій грі ми купили 10 плиток на трьох, ще 6 плиток були відкриті, і жодної плитки яка б дала додаткову дію не було, а з двома діями багато що не зробиш. В іншій партії я розширив свої кидки до 7 кубиків і 3 дій, але цього не вистачило для перемоги, не завжди випадає потрібний результат на кістці. В останній нашій партії хлопець купив плитку, яка дає один товар при взятті грошей з кістки, але за всю гру він тільки раз зміг цим бонусом скористатися.

У всіх партіях я грав за однією схемою, я намагався посилитися максимально за рахунок плиток мечеті, зібрати 4/5 для отримання рубіна. Щоб отримати плитку з кубиком необхідно заплатити по одному виду кожного, при цьому додавши будь-який товар можна було з ігрового поля отримати рубін. Купуючи мечеть, гравці витрачають товар, хоча, доплативши зайвий можна було отримати рубін. У підсумку я стабільно з купою мечеті виходив на друге місце, а гравець купивши менше всіх - вигравав (така статистика за моїм столом, хоча у знайомих інший результат).

Рандома вистачає і з колодою карт. Навіть якщо у тебе випало на кубиках три символи карт, далеко не факт, що вийде витягти потрібну карту, при цьому є велика ймовірність посилити опонентів через бонус карти. За шість партій може тільки два рази гравець зміг витягнути карту, яка дасть 1 рубін і виконати умову по його отриманню.

Головне в іграх серії Istanbul - швидкість. Коли гравець купує з ігрового поля рубін, то його вартість збільшується для наступного разу. Так перший рубін будь-якого товару коштує 4 товара, а кожен наступний на один товар дорожче. В одній з партії всі гравці постаралися не дати лідеру взяти переможний рубін і розкупили з центрального поля рубіни, в результаті лідеру довелося за 8 товарів купити рубін для перемоги.

Гра Istanbul: Das Würfelspiel (оригінальна назва) - гарне проведення часу за кидками кісток, яскраві компоненти, азарт і щіпка удачі. Як 30 хвилинний філлер з кубиками, гра хороша, для більш вдумливої гри, краще звернутися до оригінальної гри.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of