Lost cities – швидка картярська гра для двох, у якій гравцям необхідно за допомогою карт прокласти нові маршрути для експедицій у пустелі, гори, ліси, до вулканів і в підводний світ. “Загублені міста” дуже проста і швидка гра, що триває від одного до трьох раундів, поки не вичерпається колода.

Готування до гри Lost cities

Гравці кладуть перед собою гральне поле із зображенням п’ятьох видів карт (білі, жовті, сині, червоні та зелені). Потім ретельно перетасовують колоду карт, після чого кожен гравець повинен одержати на руку 8 карт. Колода складається з 60 карт, по 12 карт кожного кольору, зі значеннями від “2” до “10”, плюс 3 спеціальних карти “парі”.

Перебіг гри Lost cities

Мета гри – набрати більше переможних очок (ПО), ніж суперник. Набрати ПО можна завдяки створенню “маршрутів” із карт одного кольору, при цьому число на картах має постійно збільшуватися. Наприклад, якщо я поклав карту експедиції “червоне 5”, то до цього “маршруту” я тепер плвинен додавати тільки червоні карти з більшим значенням. Хоч не обов’язково, щоб наступна карта йшла за порядком. Тобто після “червоного 5” можна покласти “червоне 7” або “червоне 9” тощо.

У свій хід кожен гравець виконує послідовно дві дії – 1) викладає карту і 2) бере нову карту. По завершенню ходу на руці гравця має залишатися 8 карт. Щойно один з гравців не зможе добрати на руку до 8 карт – раунд завершується, після чого необхідно підрахувати ПО кожного гравця. “Загублені міста” можна грати як один раунд (до першого вичерпання колоди), так і 3 раунди (тоді необхідно після кожного раунду записувати результати, щоб у кінці гри підвести загальний підсумок).

Однак тут є один нюанс. Щойно ви починаєте нову експедицію (викладаєте карту нового, ще не зіграного кольору), то одержуєте -20 ПО за цей маршрут. Тож до кінця гри необхідно викласти стільки карт цього кольору, щоб сумарно їхній номінал перевищив -20 ПО. До того ж є спеціальні карти “парі” (по 3 карти кожного кольору), які подвоюють суму очок карт у ряду – і додатну, і від’ємну.

Отже, у свій хід гравець зобов’язаний вибрати одну з 8 карт у руці й покласти її відповідно до кольору на гральне поле. При цьому гравець має дві можливості – 1) покласти її на саме поле (тоді карта йде в загальний скид для карт даного кольору) або 2) покласти її під гральне поле навпроти потрібного кольору, й тоді гравець починає свій послідовний ланцюжок маршрутів.

Зігравши карту, гравець може взяти собі будь-яку верхню карту потрібного кольору із загального скиду, або взяти верхню карту з загальної колоди карт.

Щоб перемогти, потрібно намагатися зібрати якомога більше карт одного кольору зі збільшенням номіналу, тому деякі карти ліпше скидати, але зважати на те, що ваш суперник може підібрати їх і використати собі на користь.

Враження від Lost cities

"Загублені міста" дуже проста і швидка гра, про що я пишу втретє, і мені ця гра подобається. Хоч у ній і немає глибокого сенсу і маневрів для різних стратегій. Найцікавіше в цій грі це азарт і прихід нових карт, хоча іноді корисно підібрати і скинуті, нікому не потрібні карти.

У “Загублені міста” я зіграв близько 90 партій і маю бажання грати ще. До того ж ця гра є на https://uk.boardgamearena.com, де можна в неї пограти як в окремі партії, так і взяти участь в онлайн-турнірах. Мушу визнати, що в цій грі багато що залежить і від удачі. Найскладніше – це сам початок гри, бо можна одержати найнеймовірніші комбінації карт, хоч здається, що ти починаєш лише з 8 картами з 60.

Я одержував як і дуже круті початкові руки, от-як: з 8 карт траплялося 5 карт одного кольору, і ти впевнений, що за цей “маршрут” набереш багато ПО, так і сумнівні карти, де за перший хід потрібно або ряд почати, або скинути карту, а у тебе з 8 карт найменша карта з номіналом “6”. Тут уже як не крути, але треба починати ряд, адже не будеш віддавати суперникові карту з великим значенням. Починаєш ряд з “6”, значить у тебе вже -14 ПО, тому, щоб залишитися в плюсі необхідно витягти принаймні “7” і “8” цього ж кольору. Та раптом більше жодної карти більше “6” цього кольору тобі не дістанеться?.. Або ти маєш 4 карти одного кольору, але немає жодної карти “парі” цього ж кольору, а без подвоєнь багато ПО не заробиш. І крімтого, ці карти займають у тебе половину руки, а значить потрібно щось робити з іншими кольорами – зіграти чи скинути, або вже забути про карту “парі”.

Я зазвичай починаю ряд, маючи одну карту “парі” й карту (або кілька) більше за “6”. А ще краще, якщо на руці є кілька карт маленького номіналу. В одній з партій я спробував почати відразу всі 5 “маршрутів”, маючи маленькі початкові карти, та все одно мені доводилося скидати деякі карти, хоч начебто який колір не вибери, є можливість його зіграти.

Раджу спробувати гру поціновувачам швидких, азартних ігор.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of