Marooned! A solo game of survival – врятуватися з безлюдного острова

marooned

У 1743 році відбулася корабельна аварія неподалік від маленького острова. Ви єдиний пасажир, що вижив і ви прагнете жити, щоб врятуватися з острова. Досліджуючи острів, гравець буде знаходити їжу, воду, різні додаткові предмети для виживання з метою подати сигнал проходячим повз кораблям про допомогу.

Даним описом можна охарактеризувати іншу гру для одного - Friday або п'ятницю, так само усе відбувається через карти, але у Marooned усього 17 карт і тривалість гри складає 10 хвилин.

Підготовка до гри Marooned

З ігрової колоди необхідно дістати карту корабля і відкласти її окремо, решта 16 карт необхідно ретельно перемішати, при цьому на лицьовій стороні карт повинен бути дугоподібний знак про переворот карти на інший бік.

На трекер необхідно розмістити маркер здоров'я, щоб він показував на позначку «16». Кожен хід даний маркер буде опускатися на одну поділку вниз і при значенні у «0», наш персонаж загине.

Витягаєте випадкову карту з колоди, кладете її горілиць і розміщуєте на ній токен «сліди», я у своїй версії гри використовував фігурку для переміщення з карти на карту.

Ігровий процес Marooned

Гра досить швидка і усе залежить від швидкості прийняття ваших рішень. Кожен хід складається з чотирьох послідовних кроків - пересування, зменшення здоров'я, перевороту карти і переміщенню корабля.

У фазу пересування ви повинні вибрати у який бік будете рухатися - на північ, захід, південь, схід. Якщо ви пересуваєтеся на раніше відкриту карту, то нічого не відбувається, а якщо у сторону з невідомою ділянкою, то необхідно дістати карту з колоди і покласти її на вибране раніше місце і поставити на неї свої сліди.

Ігрова зона складається з 4 рядів по 4 рядки - 16 карт, тому не вийде розмістити у одну лінію більше 4 карт. Карти у грі двосторонні тому рекомендується не знати заздалегідь, яку наступну карту ви дістанете. У правилах рекомендується тримати колоду карт під столом і брати верхню, я ж тримав колоду над столом, але брав нижню карту.

Після фази пересування гравець зобов'язаний втратити 1 життя, якщо життя закінчилися, то гравець програв. При цьому пересування на деякі карти дозволяє відновити життя або ж навпаки втратити їх.

У грі усі карти двосторонні і на більшій їх частині є умова, якщо ви вже знаходили раніше певну карту, то можете перевернути її або раніше знайдену, на іншу сторону для спрацьовування нового ефекту. Назад перевернути карту не вийде.

Частина карт містить символ корабля із зазначенням його розташування - СЗ, СВ, ЮВ і Пд. Якщо на новій карті є символ і корабель ваш не пливе, то ви повинні раніше відкладену карту корабля розмістити на початковій точці напрямки. На даному етапі необхідно перемістити корабель уздовж однієї карти на лінії проходження.

Відплиття корабля символізує, що з цього боку зараз море і не можна розміщувати карти з боку корабля. Корабель пропливе на 4 клітини за 4 ходи, навіть якщо берегова лінія складається з меншої кількості карт. Якщо під час плавання з'являється нова карта з кораблем, то нічого не відбувається.

Ось власне і усі правила для даної мікро гри, вибираємо напрям руху, розміщуємо там нову карту, виконуємо ефект цієї карти, зменшуємо значення життів і так далі, поки гравець не зможе відправити послання або подати сигнал SOS за допомогою сигнального багаття.

Якщо ви змогли врятуватися з острова, то необхідно підрахувати переможні очки. ПО розраховується за наступною формулою - ПО з відкритих карт + кількість життів плюс одна, + кількість зіграних карт необхідно розділити на 4 з округленням вниз. Чим довше ви будете ходити, тим більше ПО зможете отримати з карт головне, щоб життів вистачило.

Враження від гри Marooned

Я завжди не відмовлюся зіграти у нову для себе гру, тому не зміг встояти, коли натрапив на PnP версію Marooned! A solo game of survival, де усього лише потрібно було роздрукувати дві сторінки А4. Головне достоїнство гри - це тривалість партії, вся партія займе 10 хвилин, підготовка практично не займає час.

Зігравши першу партію мені, гра видалася досить простий і рандомних, я швидко наткнувся на потрібні карти і зміг послати коробля сигнал про лихо. Але вже в другій партії мені довелося мало не всі карти додати на поле, поки на останньому подиху я знайшов потрібний вихід.

Головне у грі не загнати себе у кут, раптом у вільній від вас стороні почне плисти корабель і вам доведеться пересуватися по раніше відкритим картам, а значить будете втрачати життя без нових відкриттів карт.

Через те, що гра швидка і ви зможете за короткий час зіграти відразу кілька партій я пропоную спробувати першу партію, не знаючи які є в ній карти і що знаходиться на зворотному їх боці, так вийде веселіше. Для більш глибокої гри варто ознайомитися з усіма картами з обох сторін і дізнатися, що буде якщо ви знайдете той чи інший предмет і що з його допомогою можна зробити.

Для себе я нічого цікавого у грі не побачив, але гру можна розкласти як пасьянс під фільм або серіал, благо вона багато місця не займає. Для більш складних ігор на одного гравця краще придивитися до інших ігор - п'ятниця, Onirim та інші ігри Élise Plessis.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of