No thanks
Настільна гра No Thanks – швидка картярська гра на жадібність, від 3 до 5 гравців на 20 хвилин часу. Гравець або забирає штрафну карту або відкуповується від неї жетоном. Мета гри - отримати якомога менше штрафних очок до кінця гри.

Підготовка до гри No Thanks!

Кожному гравцеві потрібно роздати по 11 жетонів, зайві прибрати назад у коробку. Кількість своїх жетонів гравці зберігають у таємниці від інших гравців.

Гральна колода складається з 32 карт. Кожна карта являє собою цифру, від 3 до 35. Перед грою необхідно перемішати колоду карт і випадковим чином прибрати з неї 9 карт. Узяти верхню карту з колоди, перевернути і покласти її горілиць. Випадковим чином визначити першого гравця і почати грати.

В альтернативній підготовці до гри пропонують прибрати з колоди карти з номером - 10, 20, 30, і ще 6 випадкових карт, а також роздати тільки по 10 жетонів на гравця.

Ігровий процес No Thanks!

У свій хід гравець може зробити одне з двох дій - узяти карту або покласти на неї жетон.

Узяти карту - гравець бере карту зі столу і кладе її перед собою лицьовою стороною вгору. Якщо на ній були жетони, то вони усі йдуть до особистого запасу гравця. Після цього, гравець бере нову карту зверху колоди і вирішує, відкупитися від неї або забрати.

Покласти жетон - гравець зі свого запасу бере один жетон і кладе його на карту, хід переходить наступному гравцеві. Якщо у гравця немає жетонів, він зобов'язаний забрати карту.

Кожна карта показує, скільки гравець отримає штрафних очок у кінці гри. Можна мінімілізіровать цей результат, якщо збирати послідовні карти, то штрафні очки розраховуються по найменшому значенню. Наприклад, на даний момент у гравця є такі карти - 4, 10, 16, 17, 18, 20. У штрафному еквіваленті гравець отримує - 50 очок штрафу, ланцюжок карт 16, 17, 18 вважається як 16.

Кожен жетон у кінці гри забирає одне штрафне очко при підрахунку очок. Тому не завжди вигідно забирати відразу потрібну вам карту для послідовного ланцюжка, можна почекати пару кіл і зібрати жетони на ній.

Пам'ятайте, що в грі беруть участь не усі карти, тому з більшою часткою ймовірності не вийде зібрати ідеальний ланцюжок карт. Особливо обережно варто брати карти, які приносять більше 30 штрафних очок, адже це суттєвий удар на шанс вашої перемоги.

Враження від гри No Thanks!

No Thanks я називаю грою на жадібність. Хоч вибір у грі дуже не великий - береш карту або відкуповуешся від неї, але цього вистачає, щоб весело провести час. Коли я готувався до написання даного огляду, я перечитав правила до гри і зрозумів, що увесь час ми грали не зовсім коректно у дану гру. За нашими правилами, після того, як гравець забирав карту, він клав її сорочкою вгору, і інші гравці могли хіба, що згадувати, яку карту хто узяв. При цьому ми іноді навіть не пам'ятали, які карти у нас були і підглядали у закриту.

Наш варіант гри мені навіть більше подобається, ніж офіційний. Хоч карт у грі не так і багато, але цифри швидко забуваються і можна брати гравців на понт. У гравця є вже 32 і 33 карта, зараз на столі 31, ніхто не хоче її брати і кожен гравець кладе на неї жетон, включаючи нас. Чим більше жетонів на карті, тим менше штрафу вона принесе, плюс гравцеві вигідно узяти цю карту, але так, як усі жетони приховані, хтось із гравців, можливо, візьме цю карту через відсутність жетонів, тому треба з розумом блефувати на потрібній карті.

В No Thanks пам'ятаю, була одна партія, де мені вдалося зібрати одні послідовні ланцюжки, а жетонами повністю покрити штрафні очки, у підсумку я вийшов на нуль. Гру я думаю зараз не купиш, але в нії головне механіка, тому можна узяти будь-яку гру, де йдуть карти з числами від 3 до 35 (корова 006, тримайся на плаву і т.д.) і які-небудь маленькі токени або жетони, і зіграти у гру по описаним вище правилам. У картинках до даного огляду ви зможете побачити альтернативні варіанти карт.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of