З яких настільних ігор я почав знайомити новачка (2 частина)

Ділюсь своїм досвідом із залучення нових людей до настільного світу. Минулого разу я розповів про перші п'ять настільних ігор з новачком, після чого я став з ним регулярно грати, пара ігор на тиждень.

Сьогодні розповім з яких ігор я почав знайомити своїх колег. У нас в кабінеті творчий колектив, я працюю з дизайнерами і менеджерами. Дівчатам від 21 до 26, на обіді постійно ходять по магазинах і треба було їх зачепити простою, легкою, красивою, цікавою грою.

Loony Quest

Loony Quest - весела гра на час, де гравці повинні за допомогою фломастерів та прозорого поля виконати завдання поточної місії. Гра розділена на ігрові світи, кожен з них складається з 6 місій, а в фінальному завданні необхідно битися з босом. У гравців є 30 секунд, вони дивляться на малюнок поточної місії і малюють у себе на прозорому планшеті відповідь на поставлене завдання, після чого накладають його на малюнок і порівнюють отриманий результат.

Зазвичай гравцям необхідно провести одну безперервну не перетинаючуюся пряму лінію від старту до фінішу. Бажано малювати так, щоб лінії перетинали переможні жетони та інші бонуси. Під час гри треба буде малювати лінії, обводити колами потрібні фрагменти зображення або поставити крапку в потрібному місці. У нас в одній партії дівчинка змогла правильно поставити всі 9 точок, які точно потрапили в ціль, а єдиний промах анулював би весь результат за місію.

За виконання малюнка гравці отримують ПО, твоя лінія перетнула монетку - ПО, при цьому на полі досить багато сторонніх предметів, які штрафують і віднімають переможні очки. Так само є два види малюнків - бонуси (можна використовувати одноразово в цьому ігровому світі, наприклад - захиститися від штрафу, отримати 2 ПО, підкинути противнику складність і т.і.) і штрафи на наступний раунд (малювати на витягнутій руці, з одним закритим оком, тримати фломастер як пінцет, малювати лівою рукою і т.і.).

Чому вибрав цю гру

 • Не звичайна механіка
 • Швидка партія
 • Прості правила
 • Барвисті компоненти

Враження від настільної гри Loony Quest

Цю гру я купував на майбутнє, для ігор з дочкою. Перший раз я її протестував в своїй гік тусовці (звіт з ігротеки 63 ), хлопцям вона не сподобалась, почалися претензії про переваги і недоліки при повороті місій і т.і. Потім зіграв з дружиною, вона сказала, що гра середня, але прикольний ігровий процес. Я вже подумав, що до кінця не пройду всі 42 місії, але в офісі гру оцінили.

Ми грали втрьох - я, менеджер і дизайнер. За півгодини встигали відіграти повністю один світ, іноді за обід встигали і два. Оскільки гра у нас користувалася успіхом, довелося купити додаток Loony Quest: The Lost City з ще 36 новими сценаріями, бонусними і штрафними токенами. Дуже складно грати з дизайнером, вона виграла в 9 з 13 світів. Іноді здавалося, що вона нам піддається, але до кінця ігрового світу наздоганяла і обганяла по переможним очкам. Добре, що є можливість нагнати лідера, адже він може за одну або кілька місій зовсім не одержати переможних очок або підкинути йому ускладнень.

Loony Quest - яскрава гра з незвичайною механікою, яка сподобається любителям малювати. Я купляв цю гру на майбутнє для гри з донькою, але в потрібній компанії вона показала себе вище всяких похвал і її було складно переплюнути іншими іграми.

Codenames

Codenames - командна гра на асоціацію в слова до 30 хвилин часу. У грі багато карток зі словами, тому можна швидко підготуватися до нової партії. Для гри треба від 4 гравців (дуельний варіант ми залишимо на майбутнє), де буде дві команди і в кожній команді по капітану. У грі використовується 20 або 25 слів з розбивкою на 5 стовпців.

Капітани знають, які слова належать до їх команди, які до чужої, і заборонене слово, яке відразу призведе до поразки команди. Капітани по черзі загадують, одним словом, від одного до декількох своїх слів карток, додатково кажучи скільки слів підходить під підказку. Наприклад, капітан каже «кондиціонер 2», а на столі є такі слова що «літо» і «холод».

Чому обрав цю гру

 • Культова гра в слова
 • Прості правила
 • Швидка партія
 • Командна гра
 • Високий рейтинг BGG

Враження від гри Codenames

У цій грі головне ідея і механіка, тому ми грали в Codenames під час роботи. У нас перед робочими столами на стіні висять дошки, тому ми на одній з них записали 25 слів розділивши їх на 5 рядів і рядків. Далі ми випадковим чином розділилися на дві команди. Я в мобільному додатку згенерував слова для кожної сторони, сфотографував екран і відправив в телеграм іншому капітану.

Спробувавши різні комбінації команд і капітанів, знайшли найбільш оптимальні склади, які розуміли один одного краще. В принципі так можна грати, є час згадати асоціацію капітану і гравцеві подумати над розгадкою. Гра проходить не так швидко і активно, але скрасить робочий день, коли мало завдань.

Codenames - відмінна гра в яку я рекомендую зіграти кожному. Як тільки я познайомився з грою, то дуже багато раз в неї зіграв різним складом, потім правда пішов спад, аж надто багато ми зіграли в неї, але на заміну їй прийшов Just One.

Just One

Just One – гра на асоціацію в слова, де по черзі кожен гравець буде відгадувати загадане слово. Він закриває очі, всі інші бачать слово поточного раунду. Тепер кожен гравець повинен таємно написати одне слово з підказкою. Гравці розкривають свої відповіді і якщо будуть однакові підказки, то вони стираються. Далі активний гравець відкриває очі і дивлячись на підказки з однієї спроби і одним словом, повинен дати правильну відповідь. За базовим правилам гравці загадують 13 слів і намагаються відгадати якомога більше.

Чому обрав цю гру

 • Зміна активного гравця
 • Гідна заміна codenames
 • Висока особиста оцінка гри
 • Просто, весело, швидко

Враження від гри Just One

У гру ми так само грали під час роботи. Нас було четверо. По черзі гравець загадував слово і писав його двом іншим в месенджері (або в блокноті), після чого одночасно всі надсилали свої підказки і дублікати згорали. Відповіді які залишились, озвучувалися в голос, і активний гравець намагався вгадати, що загадане. Кожен раунд змінювався гравець, який вгадував і який загадував слово.

Після ігор в Codenames у нас був досвід в загадування асоціацій. Just One став ще більш популярним в нас. Так кожен гравець по черзі загадував, не треба було думати які зі слів зв'язати одним, головне написати таке слово, яке підходить і не згорить. Гра проходить більш динамічно і весело.

Враження з партій в Just One з ігротеки 74 . Зараз для мене найкраща гра для вечірок - Just One. Вона швидка, динамічна, дозволяє посміятися і проявити креатив. Якщо гравці знають один одного дуже добре, то можуть загадати типове для них слово або навпаки (в одній з партій гравець не повірив, що дівчинка знає різницю між стрілою і стрілковим болтом і загадав арбалет, хоча слово не підходило під вірне).

Містеріум

Містеріум - кооперативна патігейм гра, така собі суміш Dixit і Cluedo. Можна прочитати мій повноцінний огляд на гру Mysterium . Один гравець в ролі привида буде за допомогою ілюстрованих карток давати підказки іншим гравцям. Вони повинні будуть відгадати свого персонажа, локацію і зброю згідно підказкам. У гравців обмежений час, щоб усі все розгадали і визначили фінального злочинця.

Чому обрав цю гру

 • Корпоративний Dixit
 • Взаєморозуміння
 • Красиві ілюстрації
 • Прості правила
 • Вітчизняна розробка

Враження від гри Містеріум

Містеріум стала першою моєю грою в офісі. У нас була традиція дарувати на день народження сертифікат і мені подарували сертифікат на покупку настільної гри в Geekach shop, де великий вибір настільних ігор для новачків .

Правда, тільки через півроку я підготував співробітників в офісі до настільних ігор. Під час ігротеки мінусом Містеріум є її підготовка, коли треба знайти всі однакові карти, їх перемішати і розставити. Коли граєш в офісі, то у тебе є час між роботою, щоб усе підготувати і в перерві зіграти.

З моїм гік друзями гра проходить легко і просто, навіть коли додавалося пару новеньких, ми успішно справлялися із завданням. Є відмінність, коли хлопець загадує дівчатам, логіка міркування зовсім інша і немає такого взаєморозуміння, а тут це важливо. Хоча можна було фоткати карти з підказкою і варіанти відповіді, щоб визначити в іншій компанії на скільки вдало була дана підказка.

Після перших двох партій дівчинки захотіли спробувати себе в майбутньому в ролі примари, а ось це вже зовсім інша гра. Наша партія з новачком примарою вийшла не зовсім вдалою, оскільки вперше у іграх з асоціаціями по зображенню складно підібрати потрібні підказки, та й можуть прийти до руки не вдалі малюнки.

У Містеріум треба спробувати зіграти за обидві сторони. Як тільки гра у мене з'явилась, ми в неї грали постійно вп'ятьох, щоб кожен спробував на собі роль примари. При цьому іноді гравець може за два раунди вгадати дві свої карти без зайвих проблем, а за решту час так і не вгадає останній свій вид карт.

Містеріум - хороша красива гра, в яку зможуть грати всі, а при необхідності новачкам можуть підказувати інші. Грати за медіумів не складно, але в повну силу гра розкривається за примару. Раджу гру, а сам хочу спробувати доповнення до неї.

Spyfall

Spyfall - розмовно-психологічна гра на виявлення шпигуна. Кожен раунд гравці в закриту отримують картку з локацією з однієї пачки, але у одного з гравців замість локації буде карта шпигуна. На картах вказана локація і відповідний персонаж. Наприклад, локація школа і в ній учитель, школяр, директор, завуч, охоронець і т.і.

Гравці по черзі починають задавати один одному запитання, щоб зрозуміти хто з них шпигун. Шпигун в свою чергу має не видати себе питаннями / відповідями і зрозуміти в якій загальній локації знаходяться всі гравці. Після кількох кіл гравці повинні одноголосно проголосувати за роль шпигуна. Шпигун може в будь-який момент раунду зупинити гру, перечитати 30 можливих локацій і спробувати вгадати, про що говорили інші.

Чому обрав цю гру

 • Можна грати під час роботи
 • Покращує комунікацію
 • Швидкі раунди
 • 30 випадкових наборів на раунд
 • Вартість гри

Spyfall

У цю гру, як і в Codenames з Just one ми могли грати прямо під час роботи. Роздаєш кожному гравцеві по карті і потім без поспіху по черзі гравці задають питання. Дівчаткам гра сподобалася, адже треба розмовляти, мені такі ігри не сильно подобаються. У грі 30 локацій, що ускладнюють життя шпигунові в знаходженні правильної відповіді. Як і в Містеріум найскладніше грати саме за шпигуна, щоб себе не видати, а головне не видати себе на першому ж питанні.

Гра підійде багатьом, особливо любителям поговорити, ігор типу мафії та інших схожих словесних ігор. При цьому гра коштує не дорого і має ряд доповнень для збільшення числа локацій. Але це не мій тип ігор.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of