sobek
Настільна гра Sobek або Собек – занурить нас до світу Стародавнього Єгипту, де розгорнулася битва між торговцями. Хто стане найбагатшим, а хто загрузне у корупції? Sobek - карткова гра на збір сетів, яка триває впродовж 3 раундів, гравці намагаються зібрати, як умога більше цінних карт одного типу.

Підготовка до гри Sobek

Розкладається ігрове поле, з колоди гральних карт вилучаються карти із зеленою сорочкою, а решта карт перемішується й кладуться сорочкою вгору. Необхідно роздати кожному гравцеві по дві карти із зеленою сорочкою, це його стартові карти для збору сету.

Беремо перші 9 карт з колоди й викладаємо їх уздовж ігрового поля. При цьому карти з товарами перевертаються лицьовою стороною вгору, а карти з персонажами залишаються лежати сорочкою вгору. Ця дія повторюється 6 разів, поки колода карт не спорожніє.

Гральна колода карт у Sobek постійна, і усі карти будуть розіграні до останньої, варіативність у гру приносять бонусні жетони. З усіх жетонів, у кожному раунді випадковим чином розігрується тільки 5. Приклади жетонів: можна походити ще один раз, додати жетон корупції противнику, додати скарабея на свою карту пшениці / риби і т.д.

У грі представлено шість видів карт товарів, плюс карти джокерів (які можуть замінити будь-який тип для здачі набору) і дев'ять карт персонажів (які можна розіграти, як тип товара, або як властивість карти).

Ігровий процес Sobek

У свій хід кожен гровець зобов'язаний виконати одну з трьох доступних дій - узяти карту, зіграти набір карт (сет) і розіграти карту персонажа.

Узяти карту - у свій хід, гравець може узяти будь-яку карту з перших чотирьох крайніх лівих поруч з полем. Якщо лівіше обраної карти, є інші доступні карти, то вони все йдуть до колоди корупції гравця, сорочкою вниз.

Зіграти набір карт (сет) - у свій хід, гравець може зіграти набір однакових карт товарів (мінімум 3 карти), включаючи карти джокерів і лідерів. Коли гравець завершує набір товарів, він бере усі доступні бонусні жетони у руку, дивиться на зворотню сторону й обирає один. Після чого розігрується ефект жетона, навіть якщо він не вигідний гравцеві. Так відбувається поки усі бонусні жетони не будуть розіграні.

Розіграти карту персонажа - замість того, щоб додати карту, як тип товару, можна розіграти її особливий ефект. Наприклад - якщо у противника більше 6 карт, він скидає свої карти до 6, або узяти будь-яку карту з поля без ефекту корупції і т.д.

На початку кожного кола на стіл викладаються 9 карт, як тільки буде узята остання дев'ята карта, а колода карт порожня - ігровий раунд підходить до завершення. Далі відбувається фінальний підрахунок очок за кожен зібраний набір карт (сет) - підраховується кількість карт одного типу й множиться на кількість скарабеїв на цих картах. Наприклад: у гравця 5 карт з символом риби, на них 2 скарабея, плюс два скарабея завдяки бонусному жетону, у результаті гравець отримає за ці карти 20 ПО.

Кожна не розіграна карта йде у стопку корупції, у кого більше карт в стосі корупції, той піддасться штрафу. За кожні 10 набраних переможних очок у цьому раунді, гравець пересуває свою фігуру на полі на один символ назад.

Враження від гри Sobek

Sobek проходить у три повних раунду, але гра проходить досить швидко, вона грається менш ніж за годину. При цьому вона добре «заходить», як на двох, так і на повний склад учасників - чотирьох. Якщо на двох ти намагаєшся стежити за тим, який тип карт збирає суперник і намагаєшся не дати йому узяти сильнішу для нього карту (при цьому варто не забувати про корупцію). То вже на чотирьох, вже ти намагаєшся підлаштовуватися під свої переваги й збирати великі набори з однакових карт товарів.

У грі цікава механіка - корупція, якщо ти будеш багато брати карт не по порядку, то у кінці раунду при підрахунку очок ти можеш отримати більше штрафних очок, ніж було зароблено переможних за раунд. Інколи варто швидше зібрати набір, щоб розіграти жетон бонусу, а іноді краще притримати карти, щоб повністю завершити набір.

Для любителів запам'ятовувати, у грі за раунд розігруються усі карти, тому можна вивчити скільки карт, якого типу є у колоді. Можна прогнозувати, будуть виходити потрібні вам карти, або вже не варто далі збирати даний сет, тому що не зможете його закінчити мінімум з трьома картами.

Порада. По можливості збирайте карти з бивнями, так одна така карта має 3 скарабея, а зібравши тільки три таких картки, отримуєте 27 ПО. Гра може закінчитися і раніше, якщо хтось із гравців збере за два раунди понад 100 ПО, а це досить легко, якщо тільки ви будете збирати скарабеїв. При цьому не варто забувати про карти джокерів, які можуть збільшувати кількість карт у наборі, де є багато скарабеїв. Так само варто намагатися першим завершити набір товарів, щоб подивитися, які бонусні жетони використовуються у даному раунді.

Отправить ответ

avatar
  Subscribe  
Notify of